Archiv závodů

Příspěvky

Závody ve Vrahovicích a Dětkovicích 7.6.2014

7. 6. 2014

Sobota 8. 6. byla pro naše mladé hasiče opravdu velmi nabitá. Již ráno v 9:00 odjížděli od naší hasičské zbrojnice na soutěž do Vrahovic. Závody se zde jako obvykle běžely dvoukolově. Naše družstvo při prvním útoku dosáhlo času 14,46s. Tím jsme si defakto zajistili první místo, protože druhého nejlepšího času dosáhlo družstvo Vrahovice "B", ale ten byl o necelých 5 vteřin horší než ten náš. Při druhém útoku jsme si bohužel s časem nepolepšili, spíš pohoršili a to na čas 14:59s. To ovšem vůbec neublížilo naší pozici a z Vrahovic jsme si odvezli krásné medaile a pohár za první místo.

Po krátké odpočinkové pauze u nás ve zbrojnici jsme se vydali po rozpálené cestě do Dětkovic. Závody tam vždy probíhají současně s VCPV, takže je vždy na co se dívat a mladí hasiči aspoň vidí, co je čeká za pár let. Náš první útok se bohužel moc nevyvedl. Dosáhli jsme sice poměrně pěkného času 17:35s, ovšem hasiči z Nivy měli čas 17,10s, což nás po prvním kole umístilo na 2. místo. V druhém kole jsme tedy tuto chybu chtěli napravit a povedlo se! Dosáhli jsme zatím našeho nejlepšího času za tento rok, který je 13,85s. Tím jsme se od Nivy, která v druhém kole dosáhla pouze na 17:35s, odpoutali a znovu jsme se suverénně umístili první.

Zbytek dne jsme strávili pozorováním VCPV a oslavováním našich dnešních úspěchů. Po vyhlášení jsme se sice unavení ale spokojení vydali zpět na cestu domů, aby jsme načerpali síly na další úspěchy, které na sebe zajisté nenechají dlouho čekat.

Fotogalerie ZDE

Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Hasičské závody v Pivíně 31.5. 2014

1. 6. 2014

V sobotu po obědě se v Pivíně konaly již tradiční závody v požárním útoku. Družstvo starších žáků SDH Krasice se sem vydalo již s notnou dávkou sebejistoty, kterou naši svěřenci získali na Okrskové soutěži v Domamyslicích a na hasičském soustředění. Celé závody se běžely jednokolově a dohromady bylo přítomno 17 družstev starších a mladších žáků.

V konkurenci dalších 6 družstev ve své kategorii předvedli naši závodníci časově úspěšný útok, jehož čas 18,29s by jim bohatě stačil na první místo. Bohužel po notných protestech ze strany vedoucích ostatních družstev byl náš útok prohlášen za neplatný, díky pochybení rozhodčího u "kádě". Byl nám dán ještě jeden pokus tkzv. "mimo soutěž" , ale ten jsme byli nuceni odmítnout kvůli zdravotnímu stavu některých členů našeho družstva.

Z Pivína jsme tedy odjeli s posledním místem a bez putovního poháru, který jsme zde vyhráli minulý rok. Avšak chybami se člověk učí a věříme, že naši hasiči si z toho vzali jisté ponaučení a doufáme, že je tento malý neúspěch neodradí od dalších úspěchů, které na sebe zajisté nenechají dlouho čekat.

Fotogalerie ke shlédnutí ZDE

Okrsková soutěž v Domamyslicích

11. 5. 2014

V neděli 11.5. se družstvo starších žáků a mužů Sboru dobrovolných hasičů Krasice vydalo na první závod v sezóně, na okrskovou soutěž pořádanou v Domamyslicích, aby poměřili své síly s ostatními družstvy našeho okrsku.

Jako první se z našeho sboru na startovní čáru postavilo částečně omlazené družstvo mužů. Ti rozběhli velice zdařilý útok, avšak díky závadě na nově zrekonstruované "mašině" dosáhli času 36,34s, což je na konečném žebříčku umístilo na 4. místo ze sedmi. První místo již tradičněobsadilo domácí družstvo z Domamyslic.

I přesto, že družstsvo starších žáků se díky rozsáhlé "marodce" nedostavilo na soutěž kompletní a někteří z nich běželi některé posty prakticky poprvé, tak jejich útok byl v kategorii starších žáků nejlepší a s časem 20,10s obsadili 1. místo, což jak doufáme pro ně bude odrazovým můstkem do nadcházející sezóny a budou podávat stejně kvalitní výsledky jako minulý rok.

Po odběhnutí družstev ze všech 5 kategorií se konalo slavnostní vyhlášení, kterého se zúčastnil i primátor Statutárního města Prostějova pan Miroslav Pišťák a jeho náměstek Mgr. Jiří Pospíšil. Na konci vyhlášení poblahopřáli zástupci celého 20. okrsku panu primátorovi k jeho blížícím se narozeninám a předali mu malý dar. Celá okrsková soutež byla ukončena hromadným zvoláním: "Zdar! Zdar! Zdar!".

Fotogalerie ze závodů ZDE

21.9.2013- Noční závod "Bochořská sova"

22. 9. 2013

Sezona našich mladých hasičů vyvrcholila již třetím rokem noční soutěží v Bochoři. V naší kategorii starších žáků startovalo 66 družstev. V této konkurenci jsme obsadili krásné 6.místo. Celému týmu patří velké poděkování za reprezentaci krasického sboru a města Prostějova.

Foto : krasice.rajce.idnes.cz/Bochorska_Sova_2013_-_6_Misto

7.9.2013 Proběhla soutěž Mladých hasičů O pohár strarosty sboru

9. 9. 2013

Dne  7.9.2013 proběhl již VII. ročník soutěže o "Pohár starosty SDH Krasice".

Soutěž probíhala za pěkného, slunného počasí. Celkem se soutěže zůčastnilo 14 družstev z toho v kategorii mladších žáků 8 a v kategorii starších žáků 6. Vzhledem k této menší účasti proběhla soutěž dvoukolově

Našemu družstvu starších žáků se podařilo opět posunout laťku o trochu výše a ve své kategorii přesvědčivě vyhráli a to časem 13,59 s. v prvín kolě a ve druhém kole to bylo slabší s časem 15,21 s. Bohužel se nám nepodařilo překonat  rekord z minolého roku ( 13,22 s. )

Našemu týmu děkujeme za předvedený výkon a přejeme hodně zdaru na soutěži v Bochořské sovy dne 21. 9. 2013, kde odstartují na třetím místě.

Fotografie ze soutěže nalezne te zde:
krasice.rajce.idnes.cz/Soutez_Mladych_hasicu_O_pohar_strarosty_sboru_-_7.9.2013/

6.7. 2013 Závody Doloplazy a Hrochov

17. 7. 2013

Dne 6.7. se naši mladí hasiči vydali na Němčicko na závody do Doloplaz. Při prvním útoku nám opět selhala technika naším zaviněním a pokus byl označen jako neplatný. Naštěstí pro nás se závody běželi dvoukolově a při druhém útoku jsme dosáhli času 14,48. Aniž by počkali na výsledky odjeli naši závodníci do Hrochova, kde ve stejnou dobu probíhaly další závody mladých hasičů. Družstvo bylo nahlášeno Karolínou B. jako poslední na konec startovací listiny. První útok dopadl podobně jako v Doloplazech kvůli závadě na koši, takže bylo "Nko". Po psychické přípravě ze strany trenérů a fanoušků jsme znovu nastoupili na startovní čáru a předvedli jsme útok s časem 13,96, čímž se vyhoupli na první místo. Po vyhlášení závodníci odjeli zpět do Doloplaz, kde již probíhala soutěž mužů, kde s překvapením zjistili, že jejich čas nebyl jen vítězný ale zároveň se stal rekordem trati. Celý závodní den byl tím pádem úspěšný a v radostné náladě se naši vítězové vrátili domů.

29.6.2013 Závody v Dobromilicích a ve Vícově - Za den 2x 1.Místo !!

29. 6. 2013

V sobotu ráno byli naši mladí hasiči na závodech v Dobromilicích, kde dosáhli času 15,29s. Pravý terč byl sestřelen v čase 14,79s. Naštěstí pro naše mladé hasiče se závodilo dvoukolově.  V prvním kole jim totiž selhala technika, ale díky včasnému zásahu jejich profesionálních mechaniků, mohli odběhnout druhé kolo s vítězným časem.
Odpoledne se naši mladí borci přemístili do Vícova. Tyto závody byly opět dvoukolové. V prvním kole dosáhli času 16,28s a s náskokem 6 setin sekundy na Domamyslice, což nám stačilo na celkové vítězství. Nakonec se stejně Krasice v druhém kole dokázaly zlepšit na čas 14,39s.

22.6.2013 Závody Čelčice - V rekordu trati dosažen čas 14,85 - 1. Místo

29. 6. 2013

V sobotu 22.6.2013 jsme se zúčastnili soutěže Čelčické soptík, překonali jsme zase rekord tratě s časem 14,85s.

Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Fotografie: Čelčice

Závody MH v Hrušce a Soběsukách dne 15.6.2013

15. 6. 2013

Dne 15.6. 2013 se naši mladí hasiči zúčastnili hned dvou závodů. Ráno vyjeli na Němčicko do obce Hruška. Za krásného počasí zaběhli čas 14:09, se kterým s přehledem obsadili 1. místo.V radostné náladě pokračovali do Soběsuk, kde již šlo do tuhého, ale i přes silnou konkurenci znovu obsadili 1. místo, tentokrát s časem 14:10, avšak 1. terč byl sražen s časem 13:83. Za námi se umístily Domamyslice s také velmi krásným časem 16:44.

Závody MH ve Vrahovicích a Dětkovicích dne 8.6.2013

15. 6. 2013

Dne 8.6. se naši mladí hasiči zúčastnili pohárové soutěže Zlatý Florián ve Vrahovicích. I přes problémy, které se naskytly při onemocnění některých členů družstva se naši hasiči umístnili na 1. místě s časem 16:22 . Odpoledne jeli naši závodníci na pohárovou soutěž do Dětkovic, kde se ve větší konkurenci umístili na krásném druhém místě s časem 15:82. Pokořilo nás jen družstvo z Domamyslic s časem 15:31.