Závody Želeč

4. červenece, 2016 Fotogalerie Závody 2 minuty čtení

Dne 18. 6. 2016 jsme zavítali na závody v Želči, které jsou součástí Velké ceny Prostějovska. Konaly se na místním koupališti. Už při příjezdu jsme mohli vidět, že konkurence bude dnes obrovská, protože mezi účastníky byl i extraligový Plumlov. Proto jsme si dali nízké ambice. Chtěli jsme útok hlavně dokončit a čas pro nás nebyl velkou prioritou v kategorii mužů i žen.

Po několika družstvech mužů, přišlo na řadu to naše. Před útokem samotným se nám stala nepříjemná věc. Po prohlédnutí našeho koše rozhodčí prohlásil, že s tímto košem nemůžeme běžet, protože je v rozporu s pravidly. Proto jsme rychle hledali někoho, kdo by nám v tak krátké době koš půjčil. Tímto děkujeme družstvu Dětkovic za půjčení koše. J
Družstvu mužů se útok sice nepodařil úplně podle našich představ, ale splnili jsme si náš cíl a útok dokončili v poměrně dobrém čase 22,74 sekund. Tento čas nám stačil na pěkné 21. místo. Kategorii mužů vyhrál Plumlov s časem 16,55 sekund.

Po úpravě trati přišly na řadu ženy. Naše ženy z Krasic nastoupily na start až skoro poslední. Po velmi nadějně zaběhnutém útoku, se nám ovšem zvedl červený praporek značící neplatný pokus. Důvodem tohoto posouzení byly nespojené savice. Proto ženy skončily společně s družstvem Popůvky A na posledním místě s NP. Vítězkami v kategorii žen se staly Soběsuky B s časem 19,21 sekund.
Je nutno podotknout, že ženy se nemusely za svůj předvedený výkon stydět a doufáme, že se jim na příštích závodech vše podaří tak jak má.

Obě naše družstva tady nasbírala nějaké ty zkušenosti, které mohou využít v dalších závodech v této sezóně. 

Video požárního útoku mužů ZDE

Video požárního útoku žen ZDE

Fotogalerie ZDE