Závody ve Vrahovicích a Dětkovicích 7. 6. 2014

7. června, 2014 Závody 2 minuty čtení

Sobota 8. 6. byla pro naše mladé hasiče opravdu velmi nabitá. Již ráno v 9:00 odjížděli od naší hasičské zbrojnice na soutěž do Vrahovic. Závody se zde jako obvykle běžely dvoukolově. Naše družstvo při prvním útoku dosáhlo času 14,46s. Tím jsme si defakto zajistili první místo, protože druhého nejlepšího času dosáhlo družstvo Vrahovice „B“, ale ten byl o necelých 5 vteřin horší než ten náš. Při druhém útoku jsme si bohužel s časem nepolepšili, spíš pohoršili a to na čas 14:59s. To ovšem vůbec neublížilo naší pozici a z Vrahovic jsme si odvezli krásné medaile a pohár za první místo.

Po krátké odpočinkové pauze u nás ve zbrojnici jsme se vydali po rozpálené cestě do Dětkovic. Závody tam vždy probíhají současně s VCPV, takže se je na co se dívat a mladí hasiči aspoň vidí, co je čeká za pár let. Náš první útok se bohužel moc nevyvedl. Dosáhli jsme sice poměrně pěkného času 17:35s, ovšem hasiči z Nivy měli čas 17,10s, což nás po prvním kole umístilo na 2. místo. V druhém kole jsme tedy tuto chybu chtěli napravit a povedlo se! Dosáhli jsme zatím našeho nejlepšího času za tento rok, který je 13,85s. Tím jsme se od Nivy, která v druhém kole dosáhla pouze na čas 17:35s, odpoutali a znovu jsme se suverénně umístili první.

Zbytek dne jsme strávili pozorováním VCPV a oslavováním našich dnešních úspěchů. Po vyhlášení jsme se sice unavení ale spokojení vydali zpět na cestu domů, aby jsme načerpali síly na další úspěchy, které na sebe zajisté nenechají dlouho čekat.