Závody v Hrušce

21. června, 2016 Fotogalerie Závody 2 minuty čtení

Dne 11. 6. 2016 se na fotbalovém hřišti v Hrušce pořádaly závody v požárním útoku. Těchto závodů se zúčastnila všechna družstva SDH Krasice. V dopoledních hodinách se konala soutěž pro mladší a starší žáky a později odpoledne pro družstva mužů a žen.

Do kategorie mladších žáků bylo zapsáno dohromady 9 družstev. Naši hasiči nastoupili díky svému brzkému příjezdu na startovní čáru jako první a nastavili laťku poměrně vysoko. Po opravdu důkladném sražení terčů (podotýkám, že po skončení útoku terče zůstaly ležet převrácené na zemi) se časomíra zastavila v čase 19,27 s.  Překonat nás dokázalo nakonec jen družstvo Soběsuky „B“, které startovalo jako poslední a jejich čas 17,91 s zanechal krasické mladší žáky na druhém místě.

Starším žákům už se bohužel tolik nedařilo. Útok vypadal opravdu krásně, tedy aspoň do té doby než jsme si všimli, že vlevo není spojena hadice „C“. Tuto chybu sice mladí závodníci ihned napravili, ale škoda již byla napáchána a s časem 28,75 s bylo starším žákům přisouzeno páté a zároveň poslední místo.

V odpoledních hodinách se reputaci našeho sboru v Hrušce pokusila nahradit družstva mužů a žen SDH Krasice. Družstev zde nebylo mnoho a tak jsme doufali v co nejlepší umístění. Celkově se zúčastnilo devět družstev mužů a tři družstva žen.

Hned po zahájení a poradě velitelů nastoupilo na start družstvo žen. Ty útok zvládly velmi dobře a i s pomalejší vodou dokončily útok v čase 22,03 s a tento čas jim stačil na první místo. Je nutno zmínit, že toto bylo první 1. místo družstva žen SDH Krasice.

O dva útoky později přišlo na řadu družstvo mužů. Ti tolik štěstí neměli a dokončili útok v čase 29,34 s, který jim stačil na celkové 9. místo.

Závody považujeme za napůl úspěšné a doufáme, že v příštích závodech bude mít družstvo starších žáků a mužů více štěstí. 

Video ze závodů ZDE

Fotogalerie ZDE