Závody mladých hasičů v Krasicích

14. září, 2020 Akce SDH Závody 2 minuty čtení

V sobotu 12. září se na travnatém plácku vedle krasické hasičské zbrojnice konal již 14. ročník O pohár starosty SDH a i tento rok byl závod zařazen do Okresní dětské ligy Prostějovska. Soutěžilo se ve třech kategoriích (mladší žáci, starší žáci a dorost) a zúčastnilo se celkem 38 družstev, což je pro krasickou dráhu nový rekord.

Soutěž zahájil pár slovy 1. náměstek primátora Statutárního města Prostějov pan magistr Jiří Pospíšil a také starosta sboru SDH Krasice pan Martin Ressler. Následovala porada vedoucích a poté se mohlo začít závodit. První kategorií byli mladší žáci, ve které se zúčastnilo celkem 10 družstev. Zvítězili mladí hasiči ze Soběsuk s krásným časem 14,79 vteřin. Za nimi se umístili žáci ze Sychotína a na třetí příčce skončily Domamyslice. Pohárek za nejrychlejší sestřik patřil pravému proudaři ze Sychotína za parádní čas 12,96 sekund.

V kategorii starších se zúčastnilo celkem 20 družstev. Zvítězili žáci ze Senetářova s výborným časem 12,53 vteřin, za nimi skončilo družstvo ze Soběsuk a „béčko“ Sychotína. Trofej pro nejlepšího proudaře získala pravá proudařka ze Senetářova za skvělý čas 12,20 sekund.

Mezi dorostenci zápolilo dohromady 8 týmů a z vítězství se radovali hasiči ze Soběsuk s časem 12,67 vteřin. Na druhém místě se umístil Bousín a bronzovou příčku obsadily Bílovice. Cenu za nejrychlejší sestřik si odvezla levá proudařka z Bousína za čas 12,36 sekund.

Chceme poděkovat všem sponzorům, díky kterým jsme mohli pořídit parádní ceny a další věci nutné k hladkému průběhu soutěže. Jmenovitě to jsou Statutární město Prostějov, Olomoucký kraj, firma 2MAX, firma Interforst, Hostinec u Dudka, Barvy laky Vojtěch Marák, Autoškola Vitáskovi a Gala Krasice. Také děkujeme rozhodčím panu Josefu Navrátilovi a Pavlovi Smékalovi. A samozřejmě všem, kteří se podíleli na přípravě a úklidu trati a areálu a díky patří také pomocníkům do občerstvení 🙂

Fotogalerie ze závodů najdete ZDE