X. ročník O pohár starosty SDH

19. září, 2016 Akce SDH Fotogalerie Závody 2 minuty čtení

První zářijové týdny pro nás vždy znamenají velmi důležité období a to proto, že pořádáme naše domácí závody v Krasicích. Přípravy na soutěž vždycky probíhají již od ranních hodin a jinak tomu nebylo ani letos. Kolem jedné hodiny odpoledne se už začala sjíždět všechna družstva a jejich konečný počet se zastavil na čísle devět v kategorii mladších žáků a osm v kategorii starších, díky těmto počtům jsme se rozhodli, že závody proběhnou dvoukolově.

Jako první odstartovala svoji kategorii družstva mladších žáků. Byli jsme svědky mnoha velmi povedených útoků, například Soběsuk A, Vícova, Domamyslic B a taky našich mladších žáků z Krasic, kteří se velmi dlouho drželi na zlaté příčce s časem 15,80. Ovšem jak se říká: ‚To nejlepší nakonec‘, tak poslední útok v kategorii mladších žáku, jednalo se o tým Domamyslice B, překonal naše mladší žáky velmi krásným časem 15,41 a odsunul naši drobotinu na druhé místo. To ale nebyla vůbec žádná ostuda a i to druhé místo jsme po závodech oslavili.

V kategorii starších žáků jsme mohli také vidět velmi dobré výkony. Zmínit můžeme Lešany B, Soběsuky A, Domamyslice, Bousín a naši starší žáci se také nenechali zahanbit. První útok však nevypadal moc slibně, jelikož Krasice dosáhly času 17,37. Ve druhém kole domácí závodníci sesbírali všechny své síly a dokázali svůj čas vylepšit na 15,85. Tento čas vystačil na konečné třetí místo, které nám všem i tak udělalo radost. Konkurence je totiž opravdu veliká a mnohdy rozhodují i setinky vteřiny. Jako důkaz slouží třeba i to, že kategorii starších žáků po velkém boji vyhrál tým Lešany B s časem 14,90 a druhé skončilo družstvo Soběsuky A s časem 14,91.

Všem týmům moc gratulujeme a děkujeme za účast na naší soutěži. Doufáme, že si k nám do Krasic najdou cestu i příští rok. Také děkujeme všem sponzorům a všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci soutěže. 

Fotogalerie ZDE