Výroční valná hromada

22. ledna, 2017 Akce SDH 2 minuty čtení

V sobotu dne 14. ledna se v krasické hasičce, tak jako každý rok, konala Výroční valná hromada. Je to událost, při které se tradičně setkávají hasiči našeho sboru ze všech generací a mají možnost vyslechnout si zprávu o celoroční činnosti SDH. Jako obvykle nás přišli navštívit i zástupci z ostatních sborů našeho okrsku a to konkrétně z Domamyslic, Čechovic, Mostkovic, Vrahovic, Držovic a Žešova. Letos k nám dokonce zavítal host i ze sousedního okrsku, a to zástupce z Lešan. Nesměla samozřejmě chybět i návštěva z radnice. Tento rok nás svou přítomností poctil náměstek primátorky Statutárního města Prostějova pan Jiří Pospíšil a člen Rady města Miroslav Pišťák.

Na letošní valné hromadě představila mladší generace našeho SDH také novinku ve formě video projekce, která sloužila jako zpestření schůze a také všem zúčastněným dala možnost nahlédnout detailněji do uplynulé sezóny a do tváří aktérů všech družstev. K závěru schůze byla také rozdána různá ocenění. Věrnostní stužku za 40 let ve sboru si odnesli Josef a Jitka Hradilovi. Věrnostní stužkou za 10 let ve sboru byl poté oceněn Martin Běhal. Čestné uznání SH ČMS si zasloužili Martin a Roman Resslerovi a Jiří Zaoral. A v neposlední řadě si Dominik Petýrek, Karolína Burešová a Miloslav Porteš odnesli Čestné uznání OSH ČMS. Toto ocenění bylo uděleno i Stanislavu Černému, který ovšem nebyl přítomen. Po ukončení schůze nechyběl Hasičský guláš na který se vždy těší všichni zúčastnění a který tradičně sklízí velkou chválu. Zbytek večera se poté nesl v přátelském duchu.

Fotogalerie ZDE