Úspěchy a neúspěchy v Dětkovicích

9. června, 2016 Fotogalerie Závody 2 minuty čtení

V sobotu 4.6.2016 odpoledne se družstva mužů a mladých hasičů SDH Krasice vydala na Velkou cenu Prostějovska do Dětkovic. Závody probíhaly jako každý rok za bohaté účasti a samotná VCP se protáhla až do večerních hodin.

Jako první svou zdatnost otestovalo družstvo mužů. Bohužel jim tentokrát štěstěna vůbec nepřála a kvůli technickým problémům se savicí a na startu byl jejich útok prohlášen jako neplatný. Věříme, že tyto závody pro ně byly poučením a do budoucna zapracují na stavu jejich savice, kvůli které zaplál nad jejich útokem osudový červený praporek. Do dalších závodů jim tedy přejeme hodně štěstí a savici, která s nimi bude víc spolupracovat.

Kategorie mladších žáků byla pro náš sbor mnohem úspěšnější. Našim hasičům se podařilo dokončit útok v čase 19,03 s, což jim tak akorát vystačilo na první příčku a ze závodů si odvezli spoustu cen včetně vytoužených medailí. Na druhém místě se pak umístilo s časem 19,11 s družstvo ze Soběsuk a v těsném závěsu za nimi s časem 19,12 Klenovice na Hané.

Pokus starších žáků o dobytí příček vítězů ze začátku vypadal velmi nadějně, potom později došlo ke zjištění faktu, že nejsou spojeny hadice typu „B“. To vedlo k přerušení celého útoku a po obnovení přísunu vody byly terče sraženy v čase 46,02 s. Tím pádem si naši hasiči místo medailí zlatých, odvezli pouze medaile bramborové.

Všem družstvům děkujeme za reprezentaci našeho sboru a do dalších závodů jim přejeme mnoho zdaru a úspěchů.

Video ze závodů ZDE

Fotogalerie ZDE