Sobotní závody mužů v Kelčicích a Čelechovicích

1. srpna, 2015 Závody 2 minuty čtení

V sobotu 22.8. se konala tradiční pohárová soutěž v Kelčicích. Původní družstvo mužů SDH Krasice se těchto závodů v minulosti vždy účastnilo, ovšem od jejich poslední účasti uběhlo už skoro 10 let. Tentokrát se do Kelčic vydala družstva dvě. Za Krasice „A“ běželo původní družstvo mužů, kdežto Krasice „B“ byli z velké části bývalí starší žáci.“Áčko“ předvedlo opravdu krásný útok a jejich výsledný čas byl 18,11 s. To jim zajistilo 7. místo. Muži „B“ měli při svém útoku opět smůlu a znovu je zradila únava materiálu, tentokrát na plynu u stroje. I přesto však dokázali sestřelit terče v čase 20,67 s, což jim stačilo na 11. místo.

Ten samý den večer se konal první ročník nočních závodů v Čelechovicích na Hané. Tam se ovšem vydalo pouze to mladší družstvo z Krasic, v Kelčicích označeno jako Krasice „B“. Na dráze v Čelechovivích panovala opravdu naprostá tma, osvětlená byla pouze základna a terče, které bylo velmi těžké srazit. Celé závody tak získaly velmi zajímavou atmosféru.

Pro spoustu družstev se právě tato tma stala velmi zrádnou a spousta z nich své útoky nedokončila. Naše družstvo naštěstí svůj útok dokončilo, ovšem na pravém terči se nám nedařilo sestřelit a získali jsme zde asi 10 vteřinový prostřik. I přes to náš výsledný čas 38,49 s stačil na 9. místo z 18 přítomných družstev v kategorii mužů.