Soběsuky 1. místo

22. června, 2014 Závody 2 minuty čtení

Odpoledne 22. 6. 2014 se družstvo starších žáků z Krasic vydalo do Soběsuk usilovat o další výhru. Závody proběhly v poměrně silné účasti. Za kategorii mladších žáků závodilo celkem 8 družstev, o kategorii výš, tedy za starší žáky, závodil stejný počet družstev. Celá soutěž se odehrávala již tradičně na hřišti v Soběsukách za domovem pro seniory.

Běželo se jednokolově, napřed mladší žáci. V této kategorii se na první příčce umístil Vícov B s krásným časem 16,83s, což je čas, kterého většinou nedosahují ani mnohá družstva starších žáků. Těsně za nimi bylo družstvo Vícov A a po nich domácí Soběsuky A.

Startovní pořadí bylo určováno podle příjezdu a naše družstvo tedy startovalo poslední. Nejlepší čas 16:04s mělo doposud družstvo z Domamyslic. Při našem útoku byl pravý terč sražen v čase 14:22s a levý v čase 14:59s, který se počítal jako finální. Tímto zdařilým útokem jsme nechali družstvo Domamyslic daleko za sebou a obsadili zasloužené 1. místo.

Na slavnostním nástupu, který proběhl v blízkém lesíku, byli vítězové odměněni poháry a medailemi, které byly automaticky připraveny i pro všechna družstva domácích Soběsuk navzdory jejich umístění.  Po vyhlášení se naši hasiči vydali na cestu zpátky domů, aby nabrali síly na další závody, které proběhnou v sobotu 28. 6. ráno v Dobromilicích a odpoledne ve Vícově.