Shrnutí závodů z konce sezóny

22. září, 2015 Aktuality Závody 5 minut čtení

Bílovice – zlatý double

Hned další den odpoledne, po domácích závodech v Krasicích, se naši mladí hasiči vydali na závody v Bílovicích. Vzhledem k úspěchu, který naše nové družstvo mladších žáků získalo předchozí den, jsme se rozhodli, že je do Bílovic vezmeme s sebou. Tohoto rozhodnutí jsme samozřejmě nelitovali.

Kategorie mladších žáků byla velmi nabitá. Celkem v ní bylo zapsáno 14 družstev plus ještě družstvo z Pěnčína, které se ovšem účastnilo mimo soutěž. Naše děti ovšem i v takto silné konkurenci předvedly, že požárnímu sportu opravdu rozumí a že předchozí úspěch v Krasicích nebyl pouhou náhodou. Svůj útok dokončily v čase 18,83 s. Tomuto času se dokázalo přiblížit pouze družstvo Soběsuk „A“  a to velmi těsně. Jejich čas byl 18,88 s, to však nestačilo a my si udrželi první příčku.

Starší žáci si vedli obdobně. V jejich kategorii sice nebylo tolik družstev jako v kategorii mladších, ale i přesto zde měli konkurenci v podobě dvou družstev ze Soběsuk. I když náš útok nevypadal nejlépe, terče byly sraženy v čase 16,19 s, což byl toho dne v Bílovicích nejlepší čas a ani družstvo Soběsuky „A“, které obsadilo druhou příčku, se k němu s časem 18,26 s ani nepřiblížilo. Díky tomu i starší žáci z Bílovic odjížděli s prvním místem. Fotogalerii a videa ze závodů najdete pod článkem.

Noční „úspěch“ mužů v Křenovicích

Večer v sobotu 12. 9. 2015 se konaly noční závody mužů a žen v Křenovicích. Tato soutěž je velmi populární, protože se zde běhá s průhlednou a nasvícenou kádí, na kterou se můžete podívat níže ve fotogalerii. Z původních 50 nahlášených družstev jich naštěstí přijelo pouze 29, takže soutěž probíhala v poměrně svižném tempu.

Krasické družstvo předvedlo na jejich poměry krásný útok, ve kterém všichni všechno tak tak stihli, nepraskla jim žádná hadice, ani neměli problém s čerpadlem. To se samo o sobě dá považovat za velký úspěch. Jejich čas 21,18 s sice nestačil na žádnou z předních příček, ale i tak byli „krasičáci“ se svým 14. místem spokojeni.

Déjà vu mladých hasičů v Hrušce

Sobota 19. 9. 2015 z počátku nevypadala na moc krásný den. Z rána foukalo a sluníčku se také moc vylézt nechtělo. Stejně jako mladým hasičům z Krasic. Naštěstí se však obě věci spravily a slunce i krasičtí hasiči se nakonec dostavili a vydali se na závody mladých hasičů v Hrušce.

Soutěž probíhala jednokolově, protože po závodech žáků měly proběhnout ještě závody veteránů. To bylo jenom dobře, protože soutěže se účastnilo dohromady 18 družstev, z toho 11 mladších. Naši mladší žáci nastoupili na startovní čáru jako 5. v pořadí. Byla zde znát jakási nervozita, ale to hlavně ze strany rodičů a vedoucích. Tak jako vždy to byly úplně zbytečné obavy a útok byl dokončen v krásném čase 17,36 s. Tento čas nebyl nikým pokořen, a tak si mladší žáci z Krasic odvezli z Hrušky své už v pořadí třetí 1. místo.

Co se starších žáků týče, tak ti si vedli velmi podobně. Jejich útok sice nevypadal moc dobře a série pádů, která se při útoku odehrála, byla velmi komická. Naštěstí se nikomu nic moc vážného nestalo (až na jedno odřené pozadí) a útok se podařilo dokončit. A nejenom že naši starší žáci dokončili, ale také dosáhli času 14,93 s, který jim s přehledem zaručil 1. místo.

Z Hrušky si tedy nakonec hasiči z Krasic odvezli (tak jako z Bílovic) dvě zlata a zažili tak jakési déjà vu.

Velké finále sezóny na nočních závodech v Bochoři

Tak jako vždy na závěr sezóny se hasiči z Krasic vydali na noční soutěž mladých hasičů „O Bochořskou sovu“. Je to jedna z největších soutěží pro mladé hasiče v republice, možná dokonce největší a je také velmi prestižní. Pro sbory to znamená možnost porovnat svou zdatnost s družstvy z celé Moravy a dokonce i ze Slezska. Letošního ročníku se účastnilo dohromady 96 družstev. Soutěž se běží na dvou dráhách, na jedné probíhá kategorie mladších žáků, které se letos zúčastnilo 45 družstev. V kategorii starších bylo družstev přece jenom o něco více a to 60, včetně družstva z Krasic.

Naše startovní místo bylo 21., což byla ideální pozice. Už když startovalo asi 15. družstvo a my již byli nachystaní u dráhy, se stupňovalo napětí a nervozita nejen mezi samotnými závodníky, ale i mezi vedoucími, pro které byl úspěch v Bochoři také velmi důležitý. Ovšem i přes všechnu tuto nervozitu předvedlo družstvo starších žáků z Krasic perfektní útok! Pravý terč byl sražen v čase 13,58 s a levý terč v čase 13,90 s, což byl i náš výsledný čas. Tento úspěch nám dával velké naděje na dost slušné umístění, ale soutěž ještě nebyla ani v polovině, a tak nám nezbylo nic jiného než čekat, jak se to všechno vyvine.

Nakonec bylo pořadí následující: 1. místo SDH Mysločovice s časem 12,37 s, po nich SDH Brada Rybníček s časem 13,26 s, 3. místo SDH Velká s časem 13,29 s a 4. místo a pomyslná bramborová medaile připadla právě našemu družstvu SDH Krasice. Předčili jsme tak všechna ostatní družstva z Prostějovského okresu a také je to naše zatím nejlepší umístění na těchto závodech.

Pro všechny z nás byl tedy tento večer velkým úspěchem a opravdu úžasným zakončením celé sezóny. Pro tento rok už nás sice žádné závody nečekají, ale i přesto nebudeme zahálet a budeme se co nejlépe připravovat na další sezónu, která bude ,doufejme, alespoň stejně dobrá, jako ta předešlá.

Všem mladým hasičům děkujeme, že reprezentovali náš sbor a doufáme, že jim elán a chuť soutěžit vydrží i do dalšího roku.