Shrnutí sezóny žáků za rok 2016

2. prosinece, 2016 Aktuality 4 minuty čtení

Tak a je to za námi. Sezóna 2016 utekla mladým hasičům z Krasic jako voda. Jsme rádi, že jsme mohli sledovat, jak se naši žáci během sezóny zlepšují, překvapují nás a dělají nám radost. Teď se pojďme podívat na to, jak vypadá rok mladého hasiče v Krasicích.

Již tradičně začíná naše sezóna třídenním soustředěním v Ptenském Dvorku. Během těchto tří dnů poctivě trénujeme, snažíme se utužovat kolektiv, začlenit nové členy a chceme vytvořit co nejlepší týmovou chemii, protože ta je pro závodní výsledky taky velice důležitá. Po soustředění se naplno rozbíhají soutěže pro mladé hasiče, které se konají téměř každou sobotu.

Během sezóny jsme se zúčastnili mnoha závodů, některé byly podařené, některé ne. Navštívili jsme Mořice, kde za velmi teplého počasí zvítězilo družstvo mladších žáků. Také jsme se mohli poprvé podívat do Dřevnovic, kam jistě příští rok zavítáme znova. Pak nás čekaly závody v Dětkovicích, v Hrušce, v Soběsukách. Poměrně nabitý den pro nás byla sobota 25.6, kdy jsme navštívili závody v Dobromilicích a ve Vícově. Z těchto soutěží jsme si odvezli dva poháry za první místo (kategorie starší žáci) a dva poháry za druhé místo (kategorie mladší žáci). Další úspěch jsme si připsali v Doloplazech, kde jsme získali v obou kategoriích první místo. Během prázdnin jsme zavítali také do Svésedlic, Laškova, Vrahovic a Víceměřic. Z každých závodů jsme si nějaký ten úspěch odvezli.

První zářijovou sobotu jsme pořádali domácí závody v Krasicích, kam se sjelo 9 družstev mladších žáků a 8 družstev starších žáků. Krasičtí mladší žáci se dlouho drželi na prvním místě, ale poslední družstvo na startovní listině, Domamyslice B, předvedlo krásný požární útok a právem svou kategorii vyhrálo. V kategorii starších žáků zvítězilo po lítém boji družstvo Lešany B s časem 14,90 vteřin, druhé byly Soběsuky, které dosáhly času 14,91 vteřin, a na třetím místě skončil tým z Krasic.

Největším zážitkem pro mladé hasiče jsou jistě noční závody, které se konají v Bochoři. Těchto závodů se pravidelně zúčastňujeme již několik let, ale letos pro nás přeci jen byly něčím výjimečné a to tím, že úplně poprvé zde startovalo i naše družstvo mladších žáků. Musím podotknout, že se jednalo o velice povedenou premiéru. Děti předvedly pěkný útok a s časem 16,81 vteřin obsadili krásné 4. místo z 52 zúčastněných družstev. Na druhou stranu starší žáci se svým výkonem sice spokojení nebyli, ale 7. místo z 57 družstev se hodnotí také jako velký úspěch.

Závodní sezóna je ukončena závodem požárnické všestrannosti, který se letos konal v Tištíně. Jedná se o soutěž, jenž by se dala přirovnat k brannému závodu, jen s tím rozdílem, že děti na trase plní různé úkoly s hasičskou tématikou. Opět se ve velmi dobrém světle ukázali naši mladší žáci, kteří obsadili konečné 6. místo.

Jak si můžete všimnout, aktivit máme během roku opravdu hodně a snažíme se o to, aby si děti chvíle strávené s námi užívaly co nejvíce. Ještě bych určitě chtěla zmínit, že stále přibíráme nové členy a pokud byste měli zájem přivést k nám Vaše děti, tak veškeré informace najdete na těchto webových stránkách nebo na Facebooku.

Na závěr bych chtěla jménem SDH Krasice poděkovat statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu, kterou nám poskytlo a všem rodičům, trenérům a vedoucím, bez jejichž nasazení bychom se neobešli.