Sezóna 2020 v čase „korony“

Sezóna 2020 v čase „korony“

24. říjena, 2020 Aktuality 2 minuty čtení

Přišel říjen a opět nastal čas zrekapitulovat nedávno ukončenou hasičskou sezónu, která byla, tak jako všechno ostatní, razantně ovlivněna pandemií koronaviru. Nad kalendářem soutěží visel obrovský otazník a nikdo moc nevěděl, kdy a jestli vůbec vyběhneme na závodní dráhy. Jakmile to bylo trochu možné, tak se začalo pozvolna trénovat a čekali jsme, co se bude dít. K naší radosti se podařilo pro mládež zachránit téměř všechny závody dětské ligy a pár pohárových soutěží.

Letos jsme poskládali stabilní čtyři družstva (jedno do kategorie mladších a tři do starších), která byla občas doplněna týmem dorostenců. Celkem jsme byli na 11 závodech, což je oproti jiným rokům výrazný pokles, ale proč to tak bylo, je asi všem jasné. Medailové umístění do naší početné sbírky jsme letos nepřidali žádné, ale to bylo hlavně z důvodu nově poskládaných týmů a absence každoročního přípravného soustředění v Ptenském dvorku. V okresní dětské lize jsme tak v kategorii mladších obsadili 6. místo, u starších 9., 11. a 14. místo a dorostenci 8. místo. Každopádně my si i tak celou závodní sezónu maximálně užili.

V tomto roce jsme rovněž pořádali závody na domácí trati v Krasicích. Jednalo se už o 14. ročník a opět byla soutěž zařazena do Okresní dětské ligy. Na dráze zápolilo celkem 38 družstev (což je náš rekord) v celkem třech kategoriích. Poháry pro vítěze putovaly do Senetářova (starší žáci) a dvakrát do Soběsuk (mladší žáci a dorost).

Nesmíme zapomínat ani na naše ženy a muže. Holkám se sice nedařilo tak, jako loni, ale nějaké dílčí úspěchy, a hlavně další zkušenosti posbíraly. Kluci stále hledají ideální sestavu, ale je vidět určitý pokrok. Pokud by Tě lákalo se k nám přidat, ať už jako dospělý nebo dítě, neváhej se ozvat. Kontakty najdeš tady na webu nebo napiš na náš Facebook či Instagram. A na závěr chceme poděkovat Statutárnímu městu Prostějov, MŠMT ČR a firmě Interforst za finanční podporu, kterou našemu sboru poskytují.