Požár autodílny v Dolní ulici v Prostějovských železárnách

13. prosinece, 2010 JSDH Zásahy 2 minuty čtení

Dvanáct minut po nedělním poledni přijímá pracovník tísňové linky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje informaci o výbuchu a požáru v autodílně prostějovských železáren v Dolní ulici.

Do akce vyrážejí profesionální jednotky z Prostějova i dobrovolní hasiči z Určic, Kostelce na Hané, Brodku u Prostějova, Vrahovic, Krasic a Žešova.

Uvnitř hořící haly jsou tlakové láhve, barviva, automobil a vysokozdvižný vozík.

Hasiči vyvážejí ven vysokozdvižný vozík a vynášejí i tlakové láhve

popisuje mluvčí olomouckých záchranářů Zdeněk Hošák

V plamenech je hala o rozloze zhruba 15 krát 6 metrů.

Velitel zásahu postupně povolává další cisternové vozy pro zabezpečení vodou. Během hodiny se daří hasičům daří požár lokalizovat a to především díky použití automobilové plošiny, jež je u požáru spolu s dalšími deseti cisternami

přibližuje Hošák

Další tři a půl hodiny trvá likvidace požáru.

Jednotky po celou tuto dobu provádějí hašební práce a rozebírání střešní konstrukce

informuje mluvčí hasičů

Příčina vzniku požáru a rovněž i výše škody nyní zjišťuje vyšetřovatel.

Odhadujeme, že výbuch a následný požár napáchal spoušť za zhruba pět miliónu korun

vyjádřil se Zdeněk Hošák s tím, že ke zranění nedošlo.

Zdroj: prostejovsky.denik.cz