Plejáda požárních útoků opět po roce na trati v Krasicích

15. září, 2022 Akce SDH Závody 2 minuty čtení

Jako již tradičně, tak i letos se v sobotu 10. září od 10:00 u hasičské zbrojnice v Krasicích konal další ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku O pohár starosty. Opět byly závody zařazeny do Okresní dětské ligy prostějovska a jednalo se konkrétně o předposlední kolo této soutěže. Úvodní slovo při zahájení si vzal starosta SDH Krasice Martin Ressler a poté 1. náměstek primátora Statutárního města Prostějova pan magistr Jiří Pospíšil.

Počasí krasickým hasičům navzdory předpovědi opět vyšlo, a tak se v prosluněném sobotním dopoledni a části odpoledne mohlo na trati předvést se svými požárními útoky celkem 54 družstev ve 3 kategoriích. Opět se tedy překonal rok starý místní rekord v počtu týmů. V kategorii mladších žáků vyhrál stejně jako loni Senetářov s krásným časem 14,40 sekund před béčkem Soběsuk a domácími Krasicemi. Mezi žáky staršími zvítězilo áčko Mostkovic s vynikajícím časem 12,54 sekund před áčkem Kobeřic a Bílovic. U dorostenců vyhrálo áčko Senetářova s časem 12,18 sekund před áčkem Soběsuk a béčkem Drahan. Kompletní výsledky najdete na webu Okresní dětské ligy (www.odlprostejov.cz) v sekci Závody.

Při závěrečném vyhlášení sice spadlo pár kapek, ale to nám nepřekazilo předávání cen všem zúčastněným týmům a nejlepším proudařům v každé kategorii. Fotogalerii najdete také na našich webových stránkách v samostatném článku. Velké poděkování patří všem, kteří se na organizaci závodů podíleli, hasičům z Ludéřova za zapůjčení tartanu pro vylepšení dráhy, všem sponzorům a taky Statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu, kterou nám poskytlo.