Okrskové závody v Čechovicích 22.5.2016

29. května, 2016 Závody 2 minuty čtení

V neděli 22.5.2016 se u čechovické sokolovny konaly okrskové závody, na kterých náš sbor nemohl chybět. Letos krasičtí hasiči reprezentovali náš sbor hned ve 4 kategoriích: starší žáci, muži a na okrsku poprvé také mladší žáci a ženy. Tvrdá příprava na závody probíhala v průběhu celého týdne, ale také hlavně na hasičském soustředění, které se konalo tradičně na základně TJ Sokol II v Ptenském Dvorku.

Jak bývá na závodech tohoto typu zvykem, první na základnu nastoupila družstva kategorie mužů. I přes menší problémy na koši naši borci zvládli útok dokončit v čase 31,5 s, což jim vystačilo na krásné 3. místo a domů si odvezli pohár a jistě velmi zaslouženou basu piv. Na prvním místě se pak umístilo družstvo z Domamyslic s časem 25,1 s.

Pro krasické ženy byly tyto závody úplnou premiérou, a byť většina z nich již měla s požárním sportem jisté zkušenosti, tak ještě nikdy nenastoupily na startovní čáru v takovém složení a v dresu SDH Krasice v kategorii žen. To se zajisté trochu podepsalo na mírné předzávodní nervozitě. Jejich útok bohužel nebyl ideální, ale důležité je, že se jim ho podařilo dokončit a to v čase 41,5. To jim stačilo na stříbrné druhé místo a láhev šampaňského.

Po zkrácení tratě se plynule přešlo na kategorii starších žáků. Zde není moc o čem psát, naši závodníci zde předvedli perfektní útok a s časem 17,8 si odvezli zasloužené zlato. Kategorie mladších žáků pro nás ovšem tak úspěšná nebyla. Čas 21,7 stačil až na čtvrtou příčku, o kterou jsme se podělili s družstvem Mostkovice B. To ovšem dětem neubralo na elánu a věříme, že na dalších závodech se jim bude dařit lépe.