Okrsková soutěž Mostkovice 10. 5. 2015

11. května, 2015 Závody 2 minuty čtení

V neděli 10. května se v Mostkovicích na fotbalovém hřišti od 9:00 uskutečnily okrskové závody, kam se přijela zúčastnit i tři družstva Sboru dobrovolných hasičů z Krasic.

Jako první svoje síly poměřila družstva mužů z Krasic, Domamyslic, Čechovic, Mostkovic, Vrahovic a Žešova. Muži z Krasic se postarali o zahájení celé soutěže s časem 30,34 sekund a byl to i čas vítězný, protože žádnému družstvu se nepovedlo tento čas pokořit a to i přesto, že Žešov dostal druhou šanci si svůj útok zopakovat. Konečné pořadí bylo následovné: 1. Krasice (30,34 s), 2. Domamyslice (31,47 s), 3. Čechovice (36,75 s), 4. Mostkovice (49,81 s) a na posledním místě se umístila družstva z Vrahovic a Žešova s neplatnými pokusy.

Než odstartovala družstva dorostu, tak svůj útok odběhly také ženy z Vrahovic a vzhledem k tomu, že to bylo jediné družstvo žen, tak si odvezly první místo. V kategorii dorostu startovala 3 družstva a to Krasice, Domamyslice a Vrahovice. Jako první se na start postavilo družstvo z Vrahovic a dosáhlo času 29,78 sekund. Po družstvu Domamyslic, kterému se nepodařilo útok dokončit, se na svůj útok připravily dorostenci z Krasic. Terče byly kvůli špatnému nabrání vody shozeny až v čase 79,38 sekund, ale byl to pokus dokončený, a tak nám vynesl konečné druhé místo.

Předposlední kategorií byla kategorie starších žáků, kde se naši mladí hasiči setkali s konkurencí týmů z Domamyslic, Vrahovic a Mostkovic.  Pro některé naše hasiče to byly vůbec první závody a tak jsme čekali, jak se s touto situací poperou. Při útoku na sobě ale nedali nervozitu vůbec znát a pokus dokončili v čase 22,28 sekund. Tento čas jim vynesl krásné první místo, protože ostatní družstva zaběhla své útoky v pomalejších časech. Pořadí v kategorii starších žáků bylo takové: 1. Krasice (22,78 s), 2. Vrahovice (27,40 s), 3. Domamyslice (32,43 s) a 4. Mostkovice (45,65 s). Nedělní závody ukončily útoky v kategorii mladších žáků, kde vyhrálo družstvo z Domamyslic.

SDH Krasice si tak z těchto okrskových závodů odváží dvě první a jedno druhé místo, což je zajisté obrovským úspěchem. Velkou radost nám udělalo téměř nově složené družstvo starších žáků, které se se svými prvními závody popralo více než obstojně. Nesmíme ale usnout na vavřínech, protože nás čekají další a mnohem těžší závody.