Noční soutěž v Nivě a 3. místo v Svésedlicích

9. srpna, 2015 Závody 3 minuty čtení

V sobotu 8. srpna se odehrály noční závody v Nivě, které byly součástí Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Tato skutečnost nám nebyla neznámá a my jsme se po notné dávce přemlouvání a domlouvání rozhodli, že se této soutěže zúčastníme v kategorii mužů. Naše družstvo bylo poskládáno z bývalých členů družstva starších žáků a ještě jej doplnily dvě ženy. Příprava na soutěž byla velmi tvrdá. Měla být složena ze série velmi náročných tréninků, ovšem díky naší zdatnosti se tento počet zredukoval na jeden jediný trénink. Rád bych podotkl, že pro některé to byl návrat k požárnímu útoku po opravdu dlouhé době, ale i přesto se k tomu všichni postavili velmi zodpovědně.

Samotné závody probíhaly na velmi dobře nasvícené trati, které dominoval obří světelný nápis Niva, takže naše obavy, že neuvidíme, kam máme běžet, se naštěstí nenaplnily. Vzhledem k tomu, že jsme se do soutěže přihlásili mezi posledními, tak nám taky byla přiřazena jedna z posledních startovních pozic. To nám ale příliš nevadilo, protože jsme alespoň měli spoustu času sledovat výkony ostatních družstev a snad se od nich i něčemu přiučit. Na startovní čáru jsme dorazili někdy mezi 1 a 2 hodinou ranní nabiti adrenalinem. Útok nevypadal zas tak špatně na to, že jsme měli pouze jeden trénink a většina z nás se nikdy takovýchto závodů nezúčastnila. Bohužel nás ale zradila naše vlastní hadice, která nevydržela tlak vody, a útok jsme tím pádem nemohli dokončit. To nám ovšem vůbec nezkazilo chuť zúčastnit se v tomto roce ještě dalších závodů a z Nivy jsme odjížděli sice unaveni, ale spokojeni a to i přesto, že náš útok byl neplatný.

Další den, tedy v neděli 9. srpna, jsme se vydali s naším družstvem starších žáků do vzdálených Svésedlic. Soutěže se zúčastnilo dohromady celkem 10 družstev, z toho 6 družstev starších a 3 družstva mladších žáků. Bylo zde také družstvo přípravky ze Svésedlic, které předvedlo opravdu krásný útok. Soutěž se běžela dvoukolově a při jejich druhém pokusu získali čas 26,12 s, za což si vysloužili vydatný potlesk všech přítomných hasičů.

Družstvo Krasic se na startovní čáru dostalo až jako páté. Na závody jsme se bohužel museli vydat pouze s 6 závodníky a neměli jsme nikoho na „Béčko“. To ovšem vůbec nevadilo, protože sbor z Nenakonic nám ochotně půjčil svoji „Béčkařku“ a ta se svého úkolu zhostila opravdu zodpovědně. V prvním kole jsme dosáhli času 19,14 s. Při druhém pokusu se nám dařilo trochu více a pravý terč byl sražen v čase 17,12, ten levý o dvě setiny později. Náš výsledný čas byl tedy 17,14 s. Ten nám v celkovém pořadí zajistil 3. místo. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo Nenakonice „A“ a zlato si zaslouženě odneslo domácí družstvo Svésedlic s krásným časem 13,15 s.

Chtěli bychom poděkovat organizátorům a všem zúčastněním sborům za příjemné dopoledne strávené v opravdu přátelském kolektivu a ještě jednou bychom chtěli poděkovat Nenakonici za zapůjčení jejich „Béčkařky“. Rádi je všechny přivítáme na naší domácí soutěži „O pohár starosty SDH“, která se bude konat 5. září v Krasicích.