Na půl úspěšné závody v Mořicích

8. června, 2016 Závody 2 minuty čtení

V sobotu 28. 5. 2016 jsme se poprvé zúčastnili závodů v Mořicích, které se konaly na místním fotbalovém hřišti za velmi teplého počasí. Těchto závodů se zúčastnila družstva mladších i starších žáků a také družstvo mužů a žen.

Dopoledne byly na programu závody dětí. Hned při nástupu jsme mohli vidět, že družstev mladých hasičů dorazilo opravdu hodně. Byly zde 3 přípravky, 14 družstev mladších žáků a 13 družstev starších žáků. S některými družstvy jsme se setkali poprvé a tak jsme mnohdy nevěděli, co od nich čekat. Strašákem této soutěže byly pro nás nástřikové terče, protože pro všechna naše družstva to byla první zkušenost s tímto typem terčů.

Nicméně jako dvanácté družstvo v pořadí se na start postavili mladší žáci. Po ne příliš zdařeném výkonu na okrsku nikdo nečekal žádné zázraky, zvlášť v takové konkurenci. Ale naši nejmladší hasiči předčili naše očekávání, s nástřikovými terči si poradili perfektně a s časem 21,4 s soutěž vyhráli.

Další na řadu přišli jako desátí v pořadí starší žáci. Ti po menších problémech na pravém proudu, dokončili útok s časem 30,7 s. Nakonec skončili na krásném sedmém místě.

Po přestavění tratě následovaly v odpoledních hodinách závody mužů a žen. Jako čtrnácté družstvo nastoupilo družstvo žen. Útok, který vypadal velmi nadějně a mohl by být zaběhnutý na velmi dobré umístění, nám překazila hadice B, která pro naši smůlu praskla, a tím pádem si družstvo žen zapsalo neplatný pokus. Domů jsme si tedy odvezli sedmé místo.

Po takovém pokusu, jsme všichni doufali, že muži napraví naši reputaci a také se jim to podařilo. Zaběhli krásný útok s časem 21,1 s a umístili se na čtvrtém místě.

Závody v Mořicích byly z našeho pohledu poměrně úspěšné a doufáme, že se všem našim týmům bude v nadcházející sezóně dařit ještě více.