Křest hasičského dopravního automobilu v Krasicích

14. srpna, 2021 Akce SDH 2 minuty čtení

Dne 6. srpna 2021 se před hasičskou zbrojnicí v Krasicích konala od 17:00 velká událost. Jelikož krasickým dobrovolným hasičům přibylo v jejich garáži nové dopravní auto, tak bylo na místě uspořádat Slavnostní požehnání novému hasičskému vozidlu.

Auto samotné bylo přebráno před radnicí v Prostějově už 30. listopadu roku 2020. Avšak kvůli opatřením spojeným s pandemií Covidu-19 bylo nutné počkat až právě do této chvíle, kdy bylo možné křest uspořádat.

Samotný křest doprovázela velmi příjemná atmosféra ve společnosti zhruba 70 dobrovolných hasičů a také významných hostů. Na akci zavítal 1. náměstek primátora statutárního města Prostějova Mgr. Jiří Pospíšil, ředitel hasičského záchranného sboru města Prostějova Ing. Marek Sobek, bývalý primátor a velký příznivec dobrovolných hasičů bratr Miroslav Pišťák a za OSH ČMS bratr Ivo Hynek. Dále jsme zde mohli vidět zástupce SDH Domamyslice, Čechovice, Držovice, Vrahovice, Mostkovice, Dětkovice a Služína.

Dopravní automobil značky MAN od dodavatelské firmy Hagemann nám slavnostně požehnal jáhen Jan Černý. Součástí akce byl také raut pro všechny hosty. Akce probíhala za krásného počasí a moc se vydařila. Děkujeme za podporu městu Prostějovu, bez kterého by toto auto v krasické garáži nestálo.

Fotoreportáž z slavnostního žehnání zde