Krasické hasičské závody s rekordní účastí

13. říjena, 2021 Akce SDH 2 minuty čtení

V sobotu 25. září se od 10:00 u hasičské zbrojnice v Krasicích konal už 15. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku O pohár starosty. Tyto závody byly jako již tradičně zařazeny do Okresní dětské ligy prostějovska a bylo to dokonce její poslední kolo, kde se rozhodovalo o konečném umístění na stupních vítězů v rámci celého ročníku, takže o drama bylo od začátku postaráno. Celému zahájení, a i části hasičského zápolení, přihlížel bývalý hejtman Olomouckého kraje a současný poslanec Ladislav Okleštěk.

poslanec Ladislav Okleštěk

V krásném počasí slunného babího léta a na vylepšené trati díky zapůjčenému tartanu od SDH Ludéřov (tímto jim děkujeme) své požární útoky předvedlo celkem 46 družstev ve 3 kategoriích, a dokonce na trať vyběhla i přípravka ze Soběsuk. Pro naše závody se jedná o absolutní rekord v počtu zúčastněných týmů. V kategorii mladších žáků zvítězil Senetářov A s krásným časem 14,42 sekund a tento sbor si odvezl první místo také v kategorii starších. U dorostenců zvítězilo úplně posledním pokusem celého dne družstvo ze Soběsuk, konkrétně A tým.

Při závěrečném vyhlášení pronesl pár slov i náměstek primátora Statutárního města Prostějova pan PaedDr. Jan Krchňavý, který přijal naše pozvání a poté už proběhlo slavnostní předání cen všem zúčastněným týmům. Velké poděkování patří všem, kteří se na organizaci závodů podíleli a taky Statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu, kterou nám poskytlo.

Odkaz na fotogalerii z našich domácích závodů zde