Krasice, Víceměřice a Bílovice 6.-7. 9. 2014

10. září, 2014 Závody 3 minuty čtení

Hned první víkend v novém školním roce čekala naše mladé hasiče velká zkouška. V sobotu 6.9. je čekaly hned dvoje závody včetně domácí soutěže „O pohár starosty SDH“, kterou náš sbor již 8. rokem tradičně pořádá.

Ráno před domácími závodem se naše družstvo vydalo „potrénovat“ na závody do Víceměřic, které jako vždy probíhají ve stejnou dobu s našimi závody. Tak jako všechny soutěže na němčicku i tuto komentoval tradiční moderátor „rádio Kykyryký“. Útok jsme se snažili odběhnout rychle, abychom mohli pomoci s přípravou vlastních závodů. Víceměřičské nástřikové terče jsme pokořili s krásným časem 23,00 s, který ovšem, jak jsme se později dozvěděli, stačil pouze na druhé místo.

Na závody do Krasic se, jak již bývá dobrým zvykem, sjela družstva z širokého okolí, dokonce i ze vzdálených Svésedlic. Na startovní listinu se zapsalo dohromady 24 družstev, z toho 12 v kategorii mladších žáků a 12 v kategorii starších žáků. Soutěž se tedy běžela jednokolově. Jako první vyběhla na krasickou trať družstva mladších žáků. 1. pozici obsadilo družstvo Vícov „B“ s opravdu krásným časem 15,47s. Za nimi se umístila družstva Vícov „A“ a Nenakonice.

V kategorii starších žáků byly časy prvních tří družstev velice těsné. O konečné pozici zde rozhodovaly opravdu jen desetiny sekund. Družstvo z Krasic sestřelilo terče v čase 14,56s, což mohlo stačit na 1. místo. Ovšem o pouhých 8 setin sekundy nás předběhlo družstvo z Domamyslic s časem 14,48s. Pro nás tedy zůstalo 2. místo, které nás sice těší, ale po 6 letech výher domácí soutěže poněkud mrzí. Bronzovou příčku obsadilo družstvo Nenakonice „B“.

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Prostějov za finační podporu mladých hasičů a bratru primátorovi města Prostějova Miroslavu Pištákovi, který je stálým hostem na naší soutěži. Dále děkujeme našim sponzorům: HOSTINEC U DUDKA, RESTAURACE NA KOVÁRNĚ, BARVY-LAKY VOJTĚCH MARÁK, JAN OTAVA, HODINÁŘSTVÍ SKOUMAL ,HOSTINEC POD KAŠTANY a všem členům SDH Krasice, kteří se podíleli na organizaci a průběhu soutěže a v neposlední řadě našim mladým hasičům, bez kterých by to nešlo.

Den poté, tedy 7.9.2014 probíhaly závody v Bílovicíh, odkud si naše družstvo odvezlo již potřetí za tento víkend stříbrnou příčku. Terče byly sraženy v čase 14,06. Další závody proběhnou 27.9. Budou to noční závody v Bochoři a zároveň poslední soutěž této sezóny.