Hruška, Bochoř a ukončení sezóny 2014

12. říjena, 2014 Závody 3 minuty čtení

Dnes bych se rád věnoval posledním dvěma závodům této sezóny a to konkrétně závodům v Hrušce a noční soutěži „O Bochořskou sovu“.

Závody v Hrušce proběhly dopoledne dne 20.9.2014. Sjelo se sem celkem 18 družstev, z toho 8 bylo zapsáno v kategorii mladších žáků. My jsme byli na startovní listinu zapsáni jako 8. Náš útok vypadal ze začátku velmi slibně, bohužel došlo k menším problémům vzadu na koši, takže se náš výsledný čas protáhl až na 17,21 s. Tím jsme ve finálním pořadí obsadili krásnou 3. příčku a odvezli si tak další pohár do naší již velmi početné sbírky.

Sobotního večera dne 27.9. nás čekalo vyvrcholení celé naší sezóny v požárním útoku. Již tradičně jsme se ji vydali ukončit na Přerovsko, a to konkrétně do Bochoře na XIII. ročník noční soutěže „O Bochořskou sovu“. V minulých letech se nám vždy podařilo dosáhnout pěkného umístění a se stejným záměrem jsme se zúčastnili i tentokrát. Na tuto soutěž se sjíždí družstva z celé Moravy a tak není žádným překvapením, že v kategorii mladších žáků závodilo 42 družstev a v kategorii starších jich bylo dokonce 64! My jsme startovali ze 17. místa, takže už jsme věděli, čeho jsou některá družstva schopna, například družstvo Pravčic, které dosáhlo času 11,81 s.

Když naši závodníci nastoupili na startovní čáru a zazněl výstřel z pistole oznamující odstartování útoku, tak jsme všichni napětím zadržovali dech, protože naši hasiči předváděli opravdu krásný útok, kde se všechno událo přesně tak jak mělo od koše až po hrotaře. Bohužel právě hroty nás zradily a nešťastnou náhodou byl na levém terči prostřik 2 sekundy. Osud nám tedy nejspíš nepřál. Snad to byl doopravdy jen zásah vyšší moci, protože jinak se tento jev nedá vysvětlit. Na pravém terči bylo tedy sraženo v čase 14,29 s a na levém v čase 16,28 s, což byl i čas výsledný. To nám ovšem nezkazilo celou významnou událost a i přes tento výsledek jsme si zbytek večera užili jak se patří, ať už sledováním ostatních týmů, tak zábavou na blízkém parketu.

Po odběhnutí posledního družstva již v ranních hodinách bylo o našem osudu rozhodnuto. Umístili jsme se na 18. místě, což není zas tak špatné. Těšit nás ovšem může to, že z celého našeho okresu nás nedokázalo překonat jediné družstvo, dokonce ani celky Soběsuk a Domamyslic, které se umístily až o pár příček pod námi. Spokojeni s tímto faktem jsme se po slavnostním vyhlášení a se sovou jako trofejí, vydali na cestu zpět domů, abychom mohli nabrat sil do dalších sezón v požárním sportu, které nás ještě v budoucnu čekají. Tak tedy na viděnou v roce 2015!