Hrochov 5. 7. 2014

7. červenece, 2014 Závody 2 minuty čtení

V sobotu dopoledne se konala soutěž v požárním útoku „Hrochovská stodňa“, které se naše družstvo vždy rádo zúčastní. Počasí sice ze začátku nevypadalo příliš slibně, ale nakonec se nad námi příroda přece jen slitovala a dopřála nám krásné počasí.

Soutěž proběhla za velmi silné účasti. V kategorii mladších žáků předvedlo své dovednosti v požárním sportu 10 družstev, v kategorii starších žáků dokonce 12. Běželo se dvoukolově, takže se celé závody protáhly až do pozdního odpoledne. Naše družstvo startovalo v pořadí 10. V prvním kole jsme nasadili laťku poměrně vysoko a terče byly sestřeleny v čase 14,74s. K tomuto času se dokázalo přiblížit pouze družstvo z Laškova, avšak jejich čas 16,27 na nás ani zdaleka nestačil.

V druhém kole už se nám bohužel tolik nedařilo. Pouhá desetina vteřiny dělila naši „béčkařku“ od úspěšného spojení spoje, avšak to se jí nepovedlo. I přes tuto drobnou závadu jsme dosáhli stále pěkného času 39,45s. 

Naštěstí pro nás se jako výsledný počítal nejlepší čas a ten náš se nikomu nepodařilo překonat a my jsme znovu ukořistili 1. příčku. Na druhém místě se umístilo družstvo Laškova a na třetím hasiči z Jednova. V červenci nás čekají pouze jedny závody a to soutěž v Doloplazech, která proběhne v sobotu 12.7. Můžeme tedy jenom doufat, že nás štěstí neopustí a odvezeme si odtamtud další pohár do naší sbírky.