Hasičské závody v Pivíně 31.5. 2014

1. června, 2014 Závody 1 minuta čtení

V sobotu po obědě se v Pivíně konaly již tradiční závody v požárním útoku. Družstvo starších žáků SDH Krasice se sem vydalo již s notnou dávkou sebejistoty, kterou naši svěřenci získali na Okrskové soutěži v Domamyslicích a na hasičském soustředění. Celé závody se běžely jednokolově a dohromady bylo přítomno 17 družstev starších a mladších žáků.

V konkurenci dalších 6 družstev ve své kategorii předvedli naši závodníci časově úspěšný útok, jehož čas 18,29s by jim bohatě stačil na první místo. Bohužel po notných protestech ze strany vedoucích ostatních družstev byl náš útok prohlášen za neplatný, díky pochybení rozhodčího u „kádě“. Byl nám dán ještě jeden pokus tkzv. „mimo soutěž“ , ale ten jsme byli nuceni odmítnout kvůli zdravotnímu stavu některých členů našeho družstva.

Z Pivína jsme tedy odjeli s posledním místem a bez putovního poháru, který jsme zde vyhráli minulý rok. Avšak chybami se člověk učí a věříme, že naši hasiči si z toho vzali jisté ponaučení a doufáme, že je tento malý neúspěch neodradí od dalších úspěchů, které na sebe zajisté nenechají dlouho čekat.