Domácí soutěž v Krasicích a úspěch ve Víceměřicích

15. září, 2015 Závody 3 minuty čtení

V sobotu dne 5. 9. 2015 ráno, ještě před domácí soutěží, se družstvo starších žáků z Krasic tradičně vydalo na závody do Víceměřic. Jak je na těchto závodech zvykem, nástřiky probíhaly na nástřikové terče, což vždy značně ovlivní finální výsledky, na kterých se velmi odráží zdatnost proudařů. Závody zde jako pokaždé probíhaly v poklidné atmosféře za přispění zdejšího lidového komentátora Rádia „Kykyryký“. Hasiči z Krasic předvedli svůj velmi úspěšný útok a rychle se odebrali zpět domů do Krasic, aby dokončili přípravy na domácí závody. Domů se ovšem vrátili bez toho, aniž by znali svůj výsledek, protože odjeli ještě před ukončením soutěže. O to větší byla jejich radost, když jim hasiči ze Svésedlic přivezli do Krasic pohár za 1. místo i s putovním pohárem, který se k nám zase pro jednou vrátil.

V Krasicích mezitím skončily poslední přípravy na IX. ročník soutěže mladých hasičů „O pohár starosty SDH“. Závody proběhly jako vždy v hojné účasti do 18 družstev, z toho 9 v kategorii mladších a 9 v kategorii starších. Z toho důvodu bylo rozhodnuto, že soutěž proběhne dvoukolově. Jako první se na startovní čáru postavilo družstvo mladších žáků z Krasic. Byly to jejich úplně první závody, a stejně tak jako jejich vedoucí, byli plní nervozity. I přes menší problémy ale svůj útok za obrovského potlesku dokončili s časem 20,04 sekund. Tento čas jim v prvním kole stačil prozatím na 4. místo.

Po odběhnutí všech družstev v kategorii mladších žáků se na základnu začala chystat první družstva starších žáků. Domácí družstvo v prvním kole dokončilo v čase 14,17 s, což byl prozatím náš nejlepší čas v této sezóně a zároveň stačil na to, abychom se po ukončení 1. kola udrželi na 1. místě.

V kole druhém již začínalo jít do tuhého. Naše družstvo mladších žáků ovšem velice zabojovalo a dosáhlo opravdu úžasného času 15,81 s, což je jenom o „chlup“ horší čas, než kterého v minulém roce dosáhli mladší žáci z Vícova a jenž je považován za rekord krasické trati v kategorii mladších. Tento rok jim však jejich čas s přehledem zajistil první příčku. Na druhém místě se potom umístilo družstvo ze Soběsuk „B“ s časem 16,68 s. Po nich následovala Nenakonice s časem 17,87 s.

Kategorie starších žáků byla o poznání napínavější. Družstvo Nenakonice „A“ totiž dosáhlo času 13,31 s, čímž nechalo ostatní družstva daleko za sebou včetně Krasic. To ovšem naše hasiče „vyhecovalo“ a ti předvedli útok, jehož výsledný čas byl 13,85 s. Tento čas sice nestačil na to, aby porazili Nenakonici, ale i přesto byl velkým úspěchem a zajistil nám 2. místo. Bronz si pak vysloužili hasiči ze Svésedlic s časem 14,86 s.

Závody byly ukončeny slavnostním vyhlášením, kde byly vítězné týmy odměněny poháry a tolik žádanými medailemi. I pro ostatní družstva byly nachystány diplomy a drobné ceny.

Na závěr bychom chtěli poděkovat našim sponzorům, kterými byli: STATUTÁRNÍ MĚSTO PROSTĚJOV, HOSTINEC U DUDKA, RESTAURACE NA KOVÁRNĚ, BARVY-LAKY VOJTĚCH MARÁK, JAN OTAVA a AUTOŠKOLA VITÁSKOVI. Dále bychom chtěli poděkovat všem týmům, které se naší soutěže zúčastnily a v neposlední řadě také všem členům SDH Krasice, kteří pomáhali realizovat IX. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH.