Dobromilice a Vícov 28. 6. 2014

2. červenece, 2014 Závody 2 minuty čtení

V sobotu ráno vyrazili naši starší žáci na závody do Dobromilic. Soutěž se běžela jednokolově a netradičně se začínalo staršími žáky. Naši borci vybíhali jako třetí družstvo v pořadí a ještě před jejich útokem bylo jasné, že konkurence nebude příliš vysoká. Dosavadní nejlepší výkon totiž podalo domácí družstvo Dobromilic s časem 27,09s, což je o více než 10 vteřin více než náš obvyklý výkon. Celý útok byl rozběhnut velmi zdárně a i přes menší zdržení na koši byl levý terč sražen v čase 14,13s. Nám se ovšem počítal čas z pravého terče, který byl 14,30s. Tento čas nám zajistil první pozici na výsledkové listině, ke které se dokázalo přiblížit pouze družstvo z Hrochova s časem 20,77s, který na nás ovšem nestačil.

Na vyhlášení nám zkušený komentátor Květoš Špaček alias „Rádio Kykyryký“ předal pohár a diplom za zasloužené první místo a my se vydali na cestu na další závody do Vícova.

Po krátké zastávce v Krasicích jsme dorazili na soutěž ve Vícově. Ovšem již od začátku nám okolnosti nebyly příznivě nakloněny. K velké smůle v půlce závodů přestala fungovat časomíra a po marné snaze tuto závadu napravit se museli pořadatelé uchýlit k starým dobrým stopkám. To ovšem znamenalo, že družstva, která už své útoky odběhla, musela pro zachování „fair play“ běžet znovu, což celou soutěž natáhlo do pozdních odpoledních hodin.

Aby toho nebylo málo, tak se proti nám spiklo i samotné počasí. Na startovní čáru jsme nastoupili za vydatného deště a celá trať i naše vybavení bylo značně mokré. To se nám vymstilo a kvůli nešťastnému uklouznutí našeho rozdělovače a následného nezapojení „céčkové“ hadice jsme dosáhli času rovných 35s. Tento čas nás bohužel posunul na předposlední, tedy 5. místo.

Ovšem ani tento malý neúspěch nám nezkazil radost z ranní výhry. Budeme se tedy těšit na další možnost, ukázat všem naše schopnosti v požárním útoku.