Archív příspěvků

Strana 1.

Schůzka mladých hasičů se bude konat v pátek 10. prosince od 16:00

UPOZORNĚNÍ: pokud není do středečního večera zveřejněno datum dalšího tréninku, tak se daný týden nekoná. V případě dotazů nebo omluvenek pište prosím na email krasice.sdh@gmail.com nebo do zpráv na Facebooku SDH Krasice.

Děkujeme
Kolektiv vedoucích SDH Krasice

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Krasice dne 29. 10. 2021 v 16:00 vyjela na námětové cvičení do areálu Gala, kde prováděla čerpání vody ze studny a následné dodání vody na hašení fiktivního požáru uskladněného materiálu.

SDH Krasice a JSDH Krasice děkuje všem, kteří se podíleli a pomáhali při plánování a přípravě námětového cvičení. Dále děkuje všem zúčastněným sborům dobrovolných hasičů, hasičskému záchrannému sboru Prostějov a Statutárnímu městu Prostějov.

Krasické hasičské závody s rekordní účastí

V sobotu 25. září se od 10:00 u hasičské zbrojnice v Krasicích konal už 15. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku O pohár starosty. Tyto závody byly jako již tradičně zařazeny do Okresní dětské ligy prostějovska a bylo to dokonce její poslední kolo, kde se rozhodovalo o konečném umístění na stupních vítězů v rámci celého ročníku, takže o drama bylo od začátku postaráno. Celému zahájení, a i části hasičského zápolení, přihlížel bývalý hejtman Olomouckého kraje a současný poslanec Ladislav Okleštěk.

Zveme Vás na XV. ročník domácích závodů “O pohár starosty SDH”

V sobotu 25. září 2021 se od 10:00 bude na naší dráze u kostela v Krasicích konat XV. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku “O pohár starosti SDH” a poslední 10. kolo Okresní dětské ligy Prostějovska.

Poprvé v historii pořádání závodů u nás v Krasicích spouštíme rezervaci startovního pořadí. Rezervace startovního pořadí se spustí v neděli 19. září 2021 v 18:00. Rezervaci naleznete zde. Pravidla a informace o rezervaci se dočtete níže v příspěvku.

Pozvánka na XV. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku

Doufáme, že přijdete podpořit naši mládež a strávit příjemné odpoledne plné kvalitních požárních útoků a skvělých výkonů mladých hasičů.

Dne 6. srpna 2021 se před hasičskou zbrojnicí v Krasicích konala od 17:00 velká událost. Jelikož krasickým dobrovolným hasičům přibylo v jejich garáži nové dopravní auto, tak bylo na místě uspořádat Slavnostní požehnání novému hasičskému vozidlu.

Auto samotné bylo přebráno před radnicí v Prostějově už 30. listopadu roku 2020. Avšak kvůli opatřením spojeným s pandemií Covidu-19 bylo nutné počkat až právě do této chvíle, kdy bylo možné křest uspořádat.

Dne 21. června 2021, 17:57 jsme byli povolání k I. stupni poplachu v ulici Na Brachlavě, Krasice – Prostějov ke skoro přetékajícímu potoku. Provedli jsme očištění česel a dohlédli jsme ke zklidnění toku.

Výjezd jsme ukončili ve 20:00.

Zúčastnění výjezdu: Roman Ressler, Martin Uherka, Kamil Filo, Pavel Navrátil a Tomáš Petržela.

První závody této sezóny ženy odběhly na hanácké extralize ve Chválkovicích. Nálada byla skvělá, sluníčko svítilo naplno a startovka byla plná natěšených týmů.

Na start jsme šly hned třetí. Náš útok byl poměrně povedený, žádné větší chyby se tam nenašly.
S výsledným časem 17.68 (17.33) jsme byly docela spokojené.
Teď jsme jen čekali co ostatní. Náš čas překonaly jen holky ze Zahnašovic jejich krásným útokem za čas 17.53, takže gratulace holky za krásné první místo! ❤️‍🔥🏆

Z Chválkovic si tedy odvážíme stříbrné medaile za 2. místo.

Nakonec po vyhlášení závodu byla vyhlášeny i výsledky Hanácké extraligy za rok 2020 a tam jsme s holkama skončily na výsledném 8. místě.

Večer jsme si s holkami udělaly výlet na noční soutěž v Oprechticích. Cestu jsme sice měly delší, ale závody za to stály. Trať a prostředí závodů byli skvělé a nám se běželo parádně.

Na start jsme šly až 32. a věděly jsme, že chceme dát nějaký dobrý čas.
Marťa se nám sice trochu zasekla na základně, ale jelikož je to naše střela tak si to krásně doběhla a potom spolu s Péťou krásně sestřelily terče v čase 17.084 (17.067). Holky předvedly krásně vyrovnané sestřiky a útok vypadal moc hezky🏆
Nakonec nám tento čas stačil na celkové 1. místo na Climart cupu a my tak s holkami mohly slavit letošní první vítězství. 💙🏆
Na proudu nám vypomohla nejúžasnější @bochnakova_p a na stroji nám vypomohla @sabinahajickova z @sdhcholina, která tam vodu holkám zkušeně poslala. Moc děkujeme holky.

Video z noční soutěže „Climart Cup“ v Oprechticích 2021

Sestry, bratři, vážení příznivci dobrovolných hasičů,

tentokrát se tu opět po roce nescházíme. Pandemie koronaviru nám neumožnila uspořádat tradiční výroční valnou hromadu, ale i tak bych chtěl připomenout a zhodnotit činnost našeho sboru za rok 2020.

V sobotu 4. ledna v 17 hodin jsme uplynulý rok zahájili výroční schůzí. Ta se konala v prostorách tanečního sálu nad prodejnou GALA v Krasicích. Na tomto setkání proběhly po pěti letech volby. Byl zvolen nový 21členný výbor. Staronovým starostou sboru se stal bratr Martin Ressler, velitelem bratr Roman Ressler a novým jednatelem bratr Radim Burget. Další funkce byly rozděleny na první výborové schůzi. Jednání VVH se zúčastnilo mnoho hostů i našich členů. Nechybělo občerstvení ani tradiční starostům guláš.