Archív příspěvků

Nové auto pro náš sbor

Konečně jsme se dočkali! Po několika letech přišel den, kdy do Prostějova přijelo nové auto pro naši jednotku.

Tím dnem se stal 30. listopad 2020. Nové vozidlo od dodavatelské firmy Hagemann převzali na náměstí v Prostějově primátor města František Jura a první náměstek Jiří Pospíšil. Po vyřízení všech náležitostí auto vyjelo směrem ke krasické zbrojnici, kde proběhlo důležité proškolení a předání klíčků.

Ve fotogalerii se můžete podívat, jaký to krasavec nám zaparkoval v garáži ♥

Soutěžní hasičská sezóna v roce 2020 je už nějaký ten pátek u konce a my bychom rádi touto cestou poděkovali Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, Statutárnímu městu Prostějov a firmě Interforst za nemalou finanční podporu ať už ve formě dotací nebo sponzorských darů. Zvlášť v letošním roce, kdy se kvůli pandemii nemohl konat náš tradiční hasičský ples, byla finanční podpora nesmírně důležitá. Díky tomu jsme i letos mohli zajistit materiál a vybavení pro celkem 7 družstev a objet na tři desítky závodů. Našich 5 týmů mladých hasičů se zúčastnilo celkem 12 závodů, muži navštívili 9 soutěží a ženské družstvo objelo 18 soutěží, ze kterých si dovezlo celkem 8 medailových umístění.

Ještě jednou tedy děkujeme za veškerou podporu a budeme se těšit v příštím (snad už lepším) roce 2021.

Sezóna 2020 v čase "korony"
24. 10. 2020 | Aktuality

Přišel říjen a opět nastal čas zrekapitulovat nedávno ukončenou hasičskou sezónu, která byla, tak jako všechno ostatní, razantně ovlivněna pandemií koronaviru. Nad kalendářem soutěží visel obrovský otazník a nikdo moc nevěděl, kdy a jestli vůbec vyběhneme na závodní dráhy. Jakmile to bylo trochu možné, tak se začalo pozvolna trénovat a čekali jsme, co se bude dít. K naší radosti se podařilo pro mládež zachránit téměř všechny závody dětské ligy a pár pohárových soutěží.

Závody mladých hasičů v Krasicích
14. 9. 2020 | Závody Akce SDH

V sobotu 12. září se na travnatém plácku vedle krasické hasičské zbrojnice konal již 14. ročník O pohár starosty SDH a i tento rok byl závod zařazen do Okresní dětské ligy Prostějovska. Soutěžilo se ve třech kategoriích (mladší žáci, starší žáci a dorost) a zúčastnilo se celkem 38 družstev, což je pro krasickou dráhu nový rekord.