Archív příspěvků

2. 9. 2020
Sbor dobrovolných hasičů Krasice Vás zve na XIV. ročník domácích závodů "O pohár starosty SDH" - 12. září 2020 od 10:00

V sobotu 12. září 2020 se od 10:00 bude na naší dráze u kostela v Krasicích konat XIV. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku "O pohár starosti SDH" a 7. kolo Okresní dětské ligy Prostějovska

Doufáme, že přijdete podpořit naši mládež. A strávit příjemné odpoledne plné kvalitních požárních útoků a skvělých výkonů mladých hasičů.

12. 3. 2020

DŮLEŽITÉ INFO: Bohužel ples nebylo možné přesunout na jiný termín, takže je pro letošní rok opravdu zrušen.  Vrácení peněz za zakoupené vstupenky bude probíhat ve čtvrtek 12. března a v pátek 13. března vždy v čase od 18:00 do 19:00 v hasičské zbrojnici v Krasicích.

Faktem je to, že výdělek z plesu byl pro nás hlavní zdroj příjmů, který ve velké míře pomáhal zajišťovat chod široké mládežnické základny. Pokud tedy budete chtít nějakým způsobem podpořit naši práci, můžete se zřeknout celé (nebo poměru) částky ze zakoupené vstupenky. My se budeme snažit tento rok uspořádat třeba nějakou zábavu, která by alespoň z části vynahradila nenaplněný kulturně společenský zážitek.

Věříme, že na nás nezanevřete a na tradičním plese se potkáme příští rok.

30. 11. 2019

Poslední den podzimních prázdnin jsme využili k už každoroční výletové tradici a zajeli si do Vyškova na návštěvu druhohor. Opět jsme využili vlakovou dopravu a vyšlo nám i počasí, takže jsme si výlet náležitě užili :-)

Podzimní výlet
23. 11. 2019
Další dobrý rok pro Sbor dobrovolných hasičů Krasice

Opět přinášíme krátký report toho, co se u nás v letošní sezóně událo.

I v roce 2019 pokračoval sbor SDH Krasice kromě jiných činností i ve své práci s dětmi a mládeží. Opět jsme letos absolvovali třídenní soustředění v Ptenském dvorku, zúčastnili se Okresní dětské ligy Prostějovska a několika dalších pohárových závodů, noční soutěže v Bochoři a branného závodu v Jednově. Podařilo se nám poskládat celkem 5 družstev mladých hasičů a posbírat několik cenných úspěchů. Mezi ty největší patří obhájení titulu Mistr Okresní dětské ligy v kategorii mladších žáků, kde jsme přidali i druhé místo. Výslednou stříbrnou příčku jsme získali i v kategorii žáků starších. Ale mezi náplň nepatří jen trénování a závodění. Pořádáme i různé akce na stmelení kolektivu.

V kategorii dospělých jsme letos nebyli tak úspěšní jako v předchozích letech, protože našim ženám nevyšla první polovina sezóny úplně podle jejich představ, nicméně i přesto máme několik pozitiv. Krasické ženy získaly několik cenných dílčích závodních výsledků, obsadily celkové třetí místo ve Velké ceně Prostějovska a po třetí za sebou se dostaly na jedny z nejprestižnějších závodů v požárním útoku v České republice a na Slovensku, které se každoročně konají v Širokém dole. Velkou nadějí do budoucna je i nově vzniklé družstvo mužů. Suma sumárum možná to nebyl výsledkově nejplodnější ročník, ale podařilo se nám naši mládežnickou základnu rozšířit zase o několik dalších členů, a to je to nejhlavnější. Na závěr chci poděkovat Statutárnímu městu Prostějov a MŠMT České republiky za finanční podporu, bez které bychom se neobešli.

20. 11. 2019

Přestože hasičská sezóna je u konce, tak my neleníme a v sobotu 19. října jsme se zúčastnili běžeckého závodu Kids cup a Family run v Olomouci. Všichni to zvládli skvěle, v cíli obdrželi zaslouženou kočičí medaili a Klárka s Terkou dokonce i medaili za druhé místo ve svých kategoriích, takže gratulace veliká. Jsme rádi za takové akce a určitě jsme je nevyužili naposledy.

Night run Olomouc