Úvodní fotka SDH Krasice

Sbor dobrovolných hasičů Krasice

SDH Krasice již 119 let plní úlohu dobrovolnického spolku na okrese Prostějov. V oblasti požární ochrany plní zásahová jednotka svou úlohu v rámci JPO V. Dále zastává funkci kulturního a sportovního vyžití. Družstva mladých hasičů Krasice předvádějí pravidelně skvělé výkony v požárním sportu, stejně jako družstva mužů a žen.

Děkujeme statutárnímu městu Prostějov, firmě Interforst s.r.o., Olomouckému kraji a Hostinec u Dudka za finační podporu na rozvoj a výchovu mladých hasičů

Příspěvky

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Krasice dne 29. 10. 2021 v 16:00 vyjela na námětové cvičení do areálu Gala, kde prováděla čerpání vody ze studny a následné dodání vody na hašení fiktivního požáru uskladněného materiálu.

SDH Krasice a JSDH Krasice děkuje všem, kteří se podíleli a pomáhali při plánování a přípravě námětového cvičení. Dále děkuje všem zúčastněným sborům dobrovolných hasičů, hasičskému záchrannému sboru Prostějov a Statutárnímu městu Prostějov.

Krasické hasičské závody s rekordní účastí

V sobotu 25. září se od 10:00 u hasičské zbrojnice v Krasicích konal už 15. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku O pohár starosty. Tyto závody byly jako již tradičně zařazeny do Okresní dětské ligy prostějovska a bylo to dokonce její poslední kolo, kde se rozhodovalo o konečném umístění na stupních vítězů v rámci celého ročníku, takže o drama bylo od začátku postaráno. Celému zahájení, a i části hasičského zápolení, přihlížel bývalý hejtman Olomouckého kraje a současný poslanec Ladislav Okleštěk.

Zveme Vás na XV. ročník domácích závodů “O pohár starosty SDH”

V sobotu 25. září 2021 se od 10:00 bude na naší dráze u kostela v Krasicích konat XV. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku “O pohár starosti SDH” a poslední 10. kolo Okresní dětské ligy Prostějovska.

Poprvé v historii pořádání závodů u nás v Krasicích spouštíme rezervaci startovního pořadí. Rezervace startovního pořadí se spustí v neděli 19. září 2021 v 18:00. Rezervaci naleznete zde. Pravidla a informace o rezervaci se dočtete níže v příspěvku.

Pozvánka na XV. ročník soutěže mladých hasičů v požárním útoku

Doufáme, že přijdete podpořit naši mládež a strávit příjemné odpoledne plné kvalitních požárních útoků a skvělých výkonů mladých hasičů.

Dne 6. srpna 2021 se před hasičskou zbrojnicí v Krasicích konala od 17:00 velká událost. Jelikož krasickým dobrovolným hasičům přibylo v jejich garáži nové dopravní auto, tak bylo na místě uspořádat Slavnostní požehnání novému hasičskému vozidlu.

Auto samotné bylo přebráno před radnicí v Prostějově už 30. listopadu roku 2020. Avšak kvůli opatřením spojeným s pandemií Covidu-19 bylo nutné počkat až právě do této chvíle, kdy bylo možné křest uspořádat.

Nyní nás můžete sledovat i na sociálních sítích

E-mail sboru

krasice.sdh@gmail.com