Kategorie: JSDH

Likvidace slepičího chovu - Námětové cvičení
13. 11. 2015 | JSDH

Pátek 13. listopadu 2015 se uskutečnilo námětové cvičení Hasičského Záchranného Sboru, kterého se zúčastnily jednotky našeho okrsku: JSDH Krasice, JSDH Čechovice, JSDH Domamyslice, JSDH Žešov, JSDH Držovice a JSDH Mostkovice. Dále státní veterinární stanice Brno, HZS Prostějov, HZS Hlučín – Protichemická jednotka, HZS Olomouc, Policie ČR, Městská policie a Záchranná služba.

Námětem cvičení byla likvidace slepičího chovu napadeného ptačí chřipkou a to malochovu, velkochovu a volně žijícího ptactva. Procvičili jsme si spolupráci se zmíněnými jednotkami, pomocí analogové rádiové sítě, zjišťování počtu zvířat v malochovech, sběr uhynulých ptáků a spolupráci s orgány veterinární správy při likvidaci malochovů.

Cvičení proběhlo úspěšně bez větších komplikací a náš sbor se naučil novým zkušenostem.

Požár autodílny v Dolní ulici v Prostějovských železárnách
13. 12. 2010 | JSDH Zásahy

Dvanáct minut po nedělním poledni přijímá pracovník tísňové linky Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje informaci o výbuchu a požáru v autodílně prostějovských železáren v Dolní ulici.

Do akce vyrážejí profesionální jednotky z Prostějova i dobrovolní hasiči z Určic, Kostelce na Hané, Brodku u Prostějova, Vrahovic, Krasic a Žešova.

Uvnitř hořící haly jsou tlakové láhve, barviva, automobil a vysokozdvižný vozík.

Hasiči vyvážejí ven vysokozdvižný vozík a vynášejí i tlakové láhve

popisuje mluvčí olomouckých záchranářů Zdeněk Hošák

V plamenech je hala o rozloze zhruba 15 krát 6 metrů.