Kategorie: Aktuality

12. 3. 2020

DŮLEŽITÉ INFO: Bohužel ples nebylo možné přesunout na jiný termín, takže je pro letošní rok opravdu zrušen.  Vrácení peněz za zakoupené vstupenky bude probíhat ve čtvrtek 12. března a v pátek 13. března vždy v čase od 18:00 do 19:00 v hasičské zbrojnici v Krasicích.

Faktem je to, že výdělek z plesu byl pro nás hlavní zdroj příjmů, který ve velké míře pomáhal zajišťovat chod široké mládežnické základny. Pokud tedy budete chtít nějakým způsobem podpořit naši práci, můžete se zřeknout celé (nebo poměru) částky ze zakoupené vstupenky. My se budeme snažit tento rok uspořádat třeba nějakou zábavu, která by alespoň z části vynahradila nenaplněný kulturně společenský zážitek.

Věříme, že na nás nezanevřete a na tradičním plese se potkáme příští rok.

23. 11. 2019
Další dobrý rok pro Sbor dobrovolných hasičů Krasice

Opět přinášíme krátký report toho, co se u nás v letošní sezóně událo.

I v roce 2019 pokračoval sbor SDH Krasice kromě jiných činností i ve své práci s dětmi a mládeží. Opět jsme letos absolvovali třídenní soustředění v Ptenském dvorku, zúčastnili se Okresní dětské ligy Prostějovska a několika dalších pohárových závodů, noční soutěže v Bochoři a branného závodu v Jednově. Podařilo se nám poskládat celkem 5 družstev mladých hasičů a posbírat několik cenných úspěchů. Mezi ty největší patří obhájení titulu Mistr Okresní dětské ligy v kategorii mladších žáků, kde jsme přidali i druhé místo. Výslednou stříbrnou příčku jsme získali i v kategorii žáků starších. Ale mezi náplň nepatří jen trénování a závodění. Pořádáme i různé akce na stmelení kolektivu.

V kategorii dospělých jsme letos nebyli tak úspěšní jako v předchozích letech, protože našim ženám nevyšla první polovina sezóny úplně podle jejich představ, nicméně i přesto máme několik pozitiv. Krasické ženy získaly několik cenných dílčích závodních výsledků, obsadily celkové třetí místo ve Velké ceně Prostějovska a po třetí za sebou se dostaly na jedny z nejprestižnějších závodů v požárním útoku v České republice a na Slovensku, které se každoročně konají v Širokém dole. Velkou nadějí do budoucna je i nově vzniklé družstvo mužů. Suma sumárum možná to nebyl výsledkově nejplodnější ročník, ale podařilo se nám naši mládežnickou základnu rozšířit zase o několik dalších členů, a to je to nejhlavnější. Na závěr chci poděkovat Statutárnímu městu Prostějov a MŠMT České republiky za finanční podporu, bez které bychom se neobešli.

8. 10. 2019

Soutěž o Bochořskou sovu se konala v sobotu 21. září a my vyrazili s pěti družstvy, což je náš rekord v kategorii mladších žáků se účastnilo celkem 43 družstev. Našim dětem se útok moc nepovedl a braly konečné 19. a 23. místo jelikož se ale jednalo o 19. ročník soutěže, tak jsme za 19. místo dostali alespoň speciální cenu útěchy. V kategorii starších dorazilo celkem 63 týmů a naše Áčko obsadilo v obrovské konkurenci 7. místo B tým se po chybě na "béčkách" umístil až na 55. místě Letos dorazilo i 6 družstev dorostenců a těm našim se útok vcelku povedl a to až tak, že stačil na vítězství v této kategorii. Suma sumárum do naší sbírky jsme si přivezli dalších pět sov a budeme se těšit na příští rok.

11. 11. 2018
Sezóna 2018 pro Sbor dobrovolných Hasičů Krasice aneb trojnásobné mistry

Další rok utekl jako voda a je čas na každoroční hodnocení hasičské sezóny pro družstva z SDH Krasice. Jako již tradičně jsme s dětmi začali třídenním soustředěním v Ptenském dvorku, kde po dlouhé zimní přestávce mladí hasiči oprašují své dovednosti. Na začátku května se naplno rozjíždí kolotoč závodů. Každý víkend alespoň jedna soutěž, ale někdy třeba i dvě. A ve stejném tempu pokračujeme až do půlky července. Následuje měsíc oddech a v druhé půlce srpna začínáme znovu. Sezóna končí prvním říjnovým víkendem, kdy se koná závod požárnické všestrannosti.

Tento rok jsme z dětí poskládali celkem tři družstva, a to dvě mladší a jedno starší. Mládežnická základna se každým rokem rozrůstá a děti nám dělají velkou radost. Největším úspěchem je výsledek z premiérového ročníku Okresní dětské ligy Prostějovska, což je seriál 10 závodů, kde se za každé umístění sbírají body do celkového hodnocení. Našim dětem se podařilo zvítězit v obou kategoriích a ještě k tomu přidat i třetí místo v kategorii mladších žáků. Krásného umístění jsme dosáhli i na nočních závodech v Bochoři. Mladší žáci získali 4. a 10. místo z 45 družstev a starší žáci obsadili rovněž 4. místo z 60 týmů.