Jdi na obsah Jdi na menu
 


HORNÍ ŠTĚPÁNOV ... 4. MÍSTO

8. 9. 2009

Samozřejmě vyhrálo družstvo z Horního Štěpánova s časem 29s.

Náš čas byl 16:69s a to asi místní hasiči neznají..... proto následovala stupidní diskvalifikace. Byla prý puštěná voda dříve, než byl koš v kádi... nerozumím tomu a ani nechci, dle pravidel PLAMEN jsme žádnou chybu neudělali.... (nemůže přece být voda v mašině, která tam vlastně ještě není, njn rozhodčí si asi neuvědomili, jakou stupiditu vyslovili, ale stáli si za svým zuby nehty) Nechali nás pokus opakovat, kde jsme měli (ze stresu a z atmosféry) šramot, za což nám místní zatleskali a my dosáhli čas 38s, který stačil na 4.místo.

Rozhodčí se pořád odvolávali na pravidla hry PLAMEN, kde nemohli najít pravidlo (skoro půl hodiny), že plyn u mašiny se přidává až po ponoření koše do kádě a musím říci, že ho nikdo nenašel. Pak přišel rozhodčí všech rozhodčích z Brodku u Konice a ten řekl, že pravidla které máme (z roku 2004 a nejsou novější, jen doplněk a to se týká spíše dorostu) jsou staré a on ty nové má doma, jen zapomněl říci, ve kterém šuplíku) . Po dalším 20-ti minutovém rozhovoru mě oznámil, že jsem měl podat písemný protest, ale už je prý pozdě, protože protest se podává do 10 minut po skončení pokusu, což měl pravdu, ale když si vezveme, že půl hodiny hledal jeden rozhodčí zmíněné neexistující pravidlo, tak ho začal hledat rozhodčí všech rozhodčích (jak o sobě tvrdil) z Brodku u Konice (vedoucí mládeže z Brodku).

Je smutné, až s politováním, že máme takové rozhočí (jestli to byli vůbec rozhodčí) a berou mládeži chuť startovat na soutěžích. Místní rozhodčí, kteří se do nás pustili s místními přihlížejícími asi neví, že trénujeme každý týden, za deště, větru atd. Co jsem měl vysvětlit našemu družstvu, které má velký potenciál a velkou chuť vítězit? (skoro půlka družstva brečela a další půlka chtěla ihned odjet domů). Na trénincích nic neflákají a dělají každý co se po něm chce. Místní družstvo má jinak poskládanou základnu, jinak provádí útok (a musím říct, že hodně pomalu), ale to záleží na vedoucích, jak je naučí provádět útok., jak často mají trénink atd. Náš sbor SDH KRASICE jezdil po závodech několik let, byl na extralize atd. Takže naše družstvo ml. hasičů zná útok trošku jinak a hlavně rychleji!!! Jakou taktiku si kdo zvolí, je jen na jeho rozhodnutí a nato myslí i pravidla PLAMEN!!!, ale určitě ne v Horním Štepánově (to, že přidám plyn dřív, přece záleží na strojníkovi, a tím neporušuje pravidla hry PLAMEN),   PLAMEN jasně říká , že  koš před ponořením musí být řádně našroubovaný a nesmí se dotahovat pod vodou, po skončení útoku se koš po vynoření nesmí rozpojit a savice musí být řádně spojeny atd). Vrchol všeho byl výrok vedoucího z Brodku u Konice (rozhodčí všech rozhodčích), který řekl, že by nás stejně diskvalifikovali a je jedno za co......chvíli přemýšlel a pak řekl "máte upravenou mašinu, která vám saje" otočil jsem se a myslel si své..... opravdu skvělé!  Pak se na nás otočil (asi hl. rozhodčí, protože tam byli všichni hl. rozhodčí.) st. pán v has. uniformě a zeptal se "tak jak jste se domluvili?" ... a vedoucí mládeže z Brodku řekl, (nechápu proč do toho vůbec zasahoval a o čem vlastně rozhodoval, na soutěži přece byl jako vedoucí mládeže a vůbec mne ani na vteřinu nenapadlo, že může něco rozhodnout, ale...) že to zůstavá tak, jak to je a bylo vymalováno. Pánové, děkuji!!! Motorovou stříkačku (mašinu) máme v souladu s podmínkami uvedené v příloze č.4 vyhlášky č.255 / 1999 sb. Jestli bude příště záležet na mne, jestli se pojede do H. Štěpánova, tak můj názor nemusím říkat ani psát.

Doplňková soutěž Džberovka 1. místo SDH Krasice.

PS: možná měli místní říct, že nesmíme mít lepší čas než oni...........to by jsme radši zůstali doma v teple ... 

Dále se k tomu nebudu vyjadřovat a ani nechci! Bylo by to na dlouhou dobu a nehci Vás krátit o Váš drahocenný čas. Je to jen můj názor, a chci Vás o tom informovat.

 

SLOŽENÍ DRUŽSTVA SDH KRASICE

starší žáci:

koš: Karolína Šídlová, savice: Lukáš Dajka, strojník: Jakub Kocourek, B: Jakub Hrdlička, rozdělovač: Martin Pěnčík, Levý hrot: Karolína Burešová, Pravý hrot: Ladislav Branický

Náhradníci:

Kapitán družstva: Ladislav Branický

Vedoucí mládeže: Martin ŽILKA a Zdeněk Neubauer 

 

Děkujeme všem, kteří nás přijeli podpořit do HORNÍHO ŠTĚPÁNOVA.