Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv závodů

Příspěvky

O putovní pohár VŘSR Široký důl

27. 10. 2019

V sobotu 26. října 2019 se naše družstvo žen i mužů zúčastnilo prestižního závodu O putovní pohár VŘSR v požárním útoku v Širokém dole, který se považuje za neoficiální Mistrovství České a Slovenské republiky. Naše ženy se zde představily už potřetí a jejich nejlepší výsledek zatím byl 9. místo. Tentokrát ale předvedly parádní útok a čas 17,11 (15,93) jim stačil na krásné 3. místo z 51 družstev. Pro naše kluky to byla jejich premiéra a útok se jim podařilo dokončit v čase 17,65 (17,10) a bylo z toho konečné 94. místo ze 151 družstev. Oběma týmům gratulujeme. 

Video ženy: https://youtu.be/krZf556bq44

Video muži: https://youtu.be/VfrslXtY3QM

73322478_2430061097208647_8072890245470748672_n.jpg

 

Noční závody Bochoř

8. 10. 2019

Ještě Vám dlužíme report z dětských nočních závodů v Bochoři. Jdem tedy na to! (report uvnitř článku)

72346700_2413607955520628_3614846305416773632_o.jpg

 

Závody Krasice (14. září 2019)

20. 9. 2019

Už jako každý rok se i u nás konaly závody. Letos byly ještě vylepšené tím, že byly zařazené jako 10. kolo ODL což z nich dělalo poslední závody před koncem celé ligy. Všichni samozřejmě přijeli s cílem si pořádně zasoutěžit na naší rychlé trati a taky pobrat co nejvíce bodů do celkového hodnocení ligy.

A jak se dařilo našim dětem? (dozvíte se uvnitř článku)

Fotogalerii najdete zde: https://thomasparsley.cz/galerie/okresni-detska-liga-prostejov-krasice/?fbclid=IwAR3uQpdsGqGUKQISiIf-bmPVkqj0b16ReZ7ERYxJENV0c0a3gX5dn7oymMU a za krásné fotky děkujeme https://thomasparsley.cz/

krasice-14-083153.jpg

 

Okrskové závody - Mostkovice

19. 5. 2019

Dnes jsme se vydali do Mostkovic na závody našeho okrsku, kam jsme odjeli s celkem šesti družstvy. Den pro nás skončil velmi úspěšně. Mladší žáci brali první a druhé místo, starší žáci první a šesté, ženy první a muži místo třetí. Děkujeme za podporu. :-) 

60521342_2312759765605448_9018934359524114432_o.jpg

 

Shrnutí sezóny žáků za rok 2016

2. 12. 2016

do-clanku.jpg

 

 

Tak a je to za námi. Sezóna 2016 utekla mladým hasičům z Krasic jako voda. Jsme rádi, že jsme mohli sledovat, jak se naši žáci během sezóny zlepšují, překvapují nás a dělají nám radost. Teď se pojďme podívat na to, jak vypadá rok mladého hasiče v Krasicích.

Již tradičně začíná naše sezóna třídenním soustředěním v Ptenském Dvorku. Během těchto tří dnů poctivě trénujeme, snažíme se utužovat kolektiv, začlenit nové členy a chceme vytvořit co nejlepší týmovou chemii, protože ta je pro závodní výsledky taky velice důležitá. Po soustředění se naplno rozbíhají soutěže pro mladé hasiče, které se konají téměř každou sobotu.

Během sezóny jsme se zúčastnili mnoha závodů, některé byly podařené, některé ne. Navštívili jsme Mořice, kde za velmi teplého počasí zvítězilo družstvo mladších žáků. Také jsme se mohli poprvé podívat do Dřevnovic, kam jistě příští rok zavítáme znova. Pak nás čekaly závody v Dětkovicích, v Hrušce, v Soběsukách. Poměrně nabitý den pro nás byla sobota 25.6, kdy jsme navštívili závody v Dobromilicích a ve Vícově. Z těchto soutěží jsme si odvezli dva poháry za první místo (kategorie starší žáci) a dva poháry za druhé místo (kategorie mladší žáci). Další úspěch jsme si připsali v Doloplazech, kde jsme získali v obou kategoriích první místo. Během prázdnin jsme zavítali také do Svésedlic, Laškova, Vrahovic a Víceměřic. Z každých závodů jsme si nějaký ten úspěch odvezli.

První zářijovou sobotu jsme pořádali domácí závody v Krasicích, kam se sjelo 9 družstev mladších žáků a 8 družstev starších žáků. Krasičtí mladší žáci se dlouho drželi na prvním místě, ale poslední družstvo na startovní listině, Domamyslice B, předvedlo krásný požární útok a právem svou kategorii vyhrálo. V kategorii starších žáků zvítězilo po lítém boji družstvo Lešany B s časem 14,90 vteřin, druhé byly Soběsuky, které dosáhly času 14,91 vteřin, a na třetím místě skončil tým z Krasic.

Největším zážitkem pro mladé hasiče jsou jistě noční závody, které se konají v Bochoři. Těchto závodů se pravidelně zúčastňujeme již několik let, ale letos pro nás přeci jen byly něčím výjimečné a to tím, že úplně poprvé zde startovalo i naše družstvo mladších žáků. Musím podotknout, že se jednalo o velice povedenou premiéru. Děti předvedly pěkný útok a s časem 16,81 vteřin obsadili krásné 4. místo z 52 zúčastněných družstev. Na druhou stranu starší žáci se svým výkonem sice spokojení nebyli, ale 7. místo z 57 družstev se hodnotí také jako velký úspěch.

Závodní sezóna je ukončena závodem požárnické všestrannosti, který se letos konal v Tištíně. Jedná se o soutěž, jenž by se dala přirovnat k brannému závodu, jen s tím rozdílem, že děti na trase plní různé úkoly s hasičskou tématikou. Opět se ve velmi dobrém světle ukázali naši mladší žáci, kteří obsadili konečné 6. místo.

Jak si můžete všimnout, aktivit máme během roku opravdu hodně a snažíme se o to, aby si děti chvíle strávené s námi užívaly co nejvíce. Ještě bych určitě chtěla zmínit, že stále přibíráme nové členy a pokud byste měli zájem přivést k nám Vaše děti, tak veškeré informace najdete na těchto webových stránkách nebo na Facebooku.

Na závěr bych chtěla jménem SDH Krasice poděkovat statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu, kterou nám poskytlo a všem rodičům, trenérům a vedoucím, bez jejichž nasazení bychom se neobešli.

 

Noční žákovské úspěchy v Bochoři

6. 10. 2016

 

stranky--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

17. 9. 2016 naše mladé hasiče čekala zatím největší výzva. Pro některé úplně první noční závody v Bochoři, pro některé z našich žáků Bochoř úplně poslední. Ve večerních hodinách, pro nás netypických, jsme se vydali na cestu do Bochoře. Tyto závody nemohou naši starší i mladší žáci s ničím srovnat. Před závodem samotným je ohňostroj, družstev je zde nespočetněkrát více, závodí se v noci a také zde probíhá diskotéka. Takže Bochoř jsou v našem okolí v podstatě jediné závody svého druhu pro mladé hasiče, což je i poměrně škoda. Všichni naši závodníci, vedoucí a i ti co přijeli jen fandit, si je moc užili a bylo to pro nás krásné zakončení sezóny.

Teď k závodům samotným. Nejdříve jsme mohli vidět útok našich starších žáků, kteří měli startovní číslo 11. Přes obrovskou nervozitu před startem a nespokojenost závodníků s jejich výkonem i dosaženým časem 15,11, se nakonec starší žáci mohli radovat z krásného 7. místa z celkových 57 přihlášených družstev z koutů celé republiky. Konkurence zde byla opravdu velká, a proto nás sedmé místo velice potěšilo.

Když tu píšeme o tom, jak velkou radost nám udělali starší žáci, tak asi ani nemáme slova pro to, jakou radost nám přinesli žáci mladší. Pro většinu našich malých dětí to byly úplně první noční závody a nikdo z nás nečekal to, čeho jsme pak mohli být svědky. Chvíli po útoku starších žáků, totiž nastala jejich chvíle. Napětí se dalo krájet, nervozita byla v očích dětí jasně viditelná a sem tam ukápla i nějaká ta slzička. Se zatajeným dechem jsme všichni sledovali jejich útok a s očima přilepenými na časomíře jsme doufali, v co nejlepší čas. Po tom, co se časomíra zastavila na konečném čase 16,82, se spustila obrovská vlna radosti všech z Krasic. Je nutno zmínit, že tento úspěch by nešel bez strojníka Romana, takže ten se vlastně na úspěchu mladších žáků podílel taky. Nakonec obsadili krásné 4. místo z 52 přihlášených družstev.

Takže letošní závody v Bochoři a vlastně i celou sezónu považujeme za stoprocentně úspěšné. Samozřejmě je stále na čem pracovat a v čem se zlepšovat, takže v zimní pauze nebudeme zahálet, budeme poctivě trénovat a připravovat se na další sezónu, ve které doufáme, že se našim žákům bude dařit stejně ne-li dokonce lépe než letos.

Fotogalerie ZDE 

 

 

X. ročník O pohár starosty SDH

19. 9. 2016

 

do-clanku-krasice.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

První zářijové týdny pro nás vždy znamenají velmi důležité období a to proto, že pořádáme naše domácí závody v Krasicích. Přípravy na soutěž vždycky probíhají již od ranních hodin a jinak tomu nebylo ani letos. Kolem jedné hodiny odpoledne se už začala sjíždět všechna družstva a jejich konečný počet se zastavil na čísle devět v kategorii mladších žáků a osm v kategorii starších, díky těmto počtům jsme se rozhodli, že závody proběhnou dvoukolově.

Jako první odstartovala svoji kategorii družstva mladších žáků. Byli jsme svědky mnoha velmi povedených útoků, například Soběsuk A, Vícova, Domamyslic B a taky našich mladších žáků z Krasic, kteří se velmi dlouho drželi na zlaté příčce s časem 15,80. Ovšem jak se říká: ‚To nejlepší nakonec‘, tak poslední útok v kategorii mladších žáku, jednalo se o tým Domamyslice B, překonal naše mladší žáky velmi krásným časem 15,41 a odsunul naši drobotinu na druhé místo. To ale nebyla vůbec žádná ostuda a i to druhé místo jsme po závodech oslavili. J

V kategorii starších žáků jsme mohli také vidět velmi dobré výkony. Zmínit můžeme Lešany B, Soběsuky A, Domamyslice, Bousín a naši starší žáci se také nenechali zahanbit. První útok však nevypadal moc slibně, jelikož Krasice dosáhly času 17,37. Ve druhém kole domácí závodníci sesbírali všechny své síly a dokázali svůj čas vylepšit na 15,85. Tento čas vystačil na konečné třetí místo, které nám všem i tak udělalo radost. Konkurence je totiž opravdu veliká a mnohdy rozhodují i setinky vteřiny. Jako důkaz slouží třeba i to, že kategorii starších žáků po velkém boji vyhrál tým Lešany B s časem 14,90 a druhé skončilo družstvo Soběsuky A s časem 14,91.

Všem týmům moc gratulujeme a děkujeme za účast na naší soutěži. Doufáme, že si k nám do Krasic najdou cestu i příští rok. Také děkujeme všem sponzorům a všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci soutěže. 

Fotogalerie ZDE

 

Prázdninové snažení družstva mužů a žen

18. 8. 2016

 

 

 

ŽENY

MUŽI

Doloplazy 2. 7. 2016

19,99 (1. místo)

19,96 (4. místo)

Žešov 5. 7. 2016

21,46 (1. místo)

20,50 (1. místo)

Bílovice 16. 7. 2016 (VCP)

28,27 (9. místo)

 

Želeč 16. 7. 2016

52,83 (10. místo)

20,33 (14. místo)

Lipová 23. 7. 2016 (VCP)

24,08 (5. místo)

 

Drahanovice 30. 7. 2016

22,509 (4. místo)

21,44 (13. místo)

Hruška 6. 8. 2016

20,88 (1. místo)

21,96 (7. místo)

Náměšť na Hané 6. 8. 2016

NP (9. místo)

29,70 (13. místo)

Drahanovice 13. 8. 2016

22,51 (3. místo)

29,55 (10. místo)

Niva 13. 8. 2016 (VCP)

19,04 (4. místo)

17,81 (17. místo)

 

První měsíc prázdnin byl závody pro naše dospělé přímo nabitý. Jelikož je to první rok, kdy muži i ženy pravidelně jezdí na závody, tak jsme zatím neměli žádné výsledky, které by někoho nějak zvlášť uchvátily. Ovšem to neplatí pro menší pohárové soutěže, kde není konkurence tak velká jako na VCP. Například v Hrušce naše ženy zvítězily už podruhé, kde s těsným náskokem porazily ženy z Želče, které jako začínající družstvo předvádí také velmi dobré výkony. Také je nutné zmínit závody v Žešově, které se velmi vydařily oběma našim družstvům. Muži i ženy zde obsadili první místo.

Na Velké ceně Prostějovska se nám zatím nedaří tak, jak bychom chtěli. Ovšem na posledních nočních závodech v Nivě, které byly součástí i Hanácké extraligy, muži i ženy předvedli zatím své nejlepší výkony. Výsledný čas mužů byl 17,81 sekund. Stačil jim sice „jen“ na sedmnácté místo, ale v našich očích je to úspěch. Ženy dosáhly času 19,04 sekund a umístily se na čtvrtém místě. To znamená, že v průběžném pořadí VCP se posunuly na krásné dvanácté místo.

Doufáme, že se našim družstvům bude dařit i nadále a budou své výkony jen zlepšovat. 

Video požárního útoku žen (Doloplazy) ZDE

Video požárního útoku mužů (Doloplazy) ZDE

Fotogalerie (Doloplazy) ZDE

Fotogalerie (Žešov) ZDE

Video požárního útoku žen (Bílovice) ZDE

Fotogalerie (Bílovice) ZDE

Video požárního útoku žen (Lipová) ZDE

Fotogalerie (Lipová) ZDE

Video požárního útoku žen (Hruška) ZDE

Video požárního útoku mužů (Hruška) ZDE

Fotogalerie (Hruška) ZDE

Fotogalerie (Drahanovice) ZDE

 

Závodní úspěchy mladých hasičů

18. 8. 2016

 

ZÁVODY

Mladší žáci

Starší žáci

Soběsuky 18. 6. 2016

28,37 (10. místo)

16,33 (3. místo)

Dobromilice 25. 6. 2016

19,81 (2. místo)

17,27 (1. místo)

Vícov 25. 6. 2016

18,109 (2. místo)

15,391 (1. místo)

Doloplazy 2. 7. 2016

17,52 (1. místo)

16,65 (1. místo)

Svésedlice 14. 8. 2016

22,32 (5. místo)

14,23 (1. místo)

 

Období prázdnin nebylo moc bohaté na závody mladých hasičů. Naši žáci se od měsíce června až do uplynulé neděle zúčastnili pěti závodů. Ovšem na všech těchto závodech dokázalo alespoň jedno naše družstvo pokaždé obsadit stupně vítězů.

Ze začátku se nám ještě moc nedařilo, ale postupem času byly výsledky lepší a lepší. Myslím, že je nutné zmínit úspěch žáků ze dne 25. 6., kdy za jediný den dokázali starší žáci vyhrát dvě první místa a mladší žáci dvě místa druhá.
Velký úspěch jsme také slavili v Doloplazech, kde obě naše družstva svoji kategorii vyhrála.

V neděli jsme se zúčastnili závodů ve Svésedlicích. Našim mladším žákům se zde útok moc nezdařil, ale za to starší žáci předvedli svůj nejlepší výkon sezóny. Pravý terč byl sestřelen v čase 13,68 sekund a levý terč byl sestřelen v čase 14,23 sekund, který bezkonkurenčně stačil na první místo.

Jsme rádi, že našim mladým hasičům s ubývajícím časem do našich domácích závodů a závodů v Bochoři stoupá forma. Doufáme, že nám i nadále budou dělat takovou radost jako do teď.

Video požárního útoku starších žáků (Soběsuky) ZDE

Fotogalerie (Soběsuky) ZDE

Video požárního útoku mladších žáků (Dobromilice) ZDE

Video požárního útoku starších žáků (Dobromilice) ZDE

Fotogalerie (Dobromilice) ZDE

Fotogalerie (Vícov) ZDE

Video požárního útoku mladších žáků (Doloplazy) ZDE

Video požárního útoku starších žáků (Doloplazy) ZDE

Fotogalerie (Doloplazy) ZDE

Video požárního útoku mladších žáků (Svésedlice) ZDE

Video požárního útoku starších žáků (Svésedlice) ZDE

Fotogalerie (Svésedlice) ZDE

 

Závody Želeč

4. 7. 2016

Dne 18. 6. 2016 jsme zavítali na závody v Želči, které jsou součástí Velké ceny Prostějovska. Konaly se na místním koupališti. Už při příjezdu jsme mohli vidět, že konkurence bude dnes obrovská, protože mezi účastníky byl i extraligový Plumlov. Proto jsme si dali nízké ambice. Chtěli jsme útok hlavně dokončit a čas pro nás nebyl velkou prioritou v kategorii mužů i žen.

Po několika družstvech mužů, přišlo na řadu to naše. Před útokem samotným se nám stala nepříjemná věc. Po prohlédnutí našeho koše rozhodčí prohlásil, že s tímto košem nemůžeme běžet, protože je v rozporu s pravidly. Proto jsme rychle hledali někoho, kdo by nám v tak krátké době koš půjčil. Tímto děkujeme družstvu Dětkovic za půjčení koše. J
Družstvu mužů se útok sice nepodařil úplně podle našich představ, ale splnili jsme si náš cíl a útok dokončili v poměrně dobrém čase 22,74 sekund. Tento čas nám stačil na pěkné 21. místo. Kategorii mužů vyhrál Plumlov s časem 16,55 sekund.

Po úpravě trati přišly na řadu ženy. Naše ženy z Krasic nastoupily na start až skoro poslední. Po velmi nadějně zaběhnutém útoku, se nám ovšem zvedl červený praporek značící neplatný pokus. Důvodem tohoto posouzení byly nespojené savice. Proto ženy skončily společně s družstvem Popůvky A na posledním místě s NP. Vítězkami v kategorii žen se staly Soběsuky B s časem 19,21 sekund.
Je nutno podotknout, že ženy se nemusely za svůj předvedený výkon stydět a doufáme, že se jim na příštích závodech vše podaří tak jak má.

Obě naše družstva tady nasbírala nějaké ty zkušenosti, které mohou využít v dalších závodech v této sezóně. 

Video požárního útoku mužů ZDE

Video požárního útoku žen ZDE

Fotogalerie ZDE

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »