Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv závodů

Příspěvky

Hruška, Bochoř a ukončení sezóny 2014

12. 10. 2014

  Dnes bych se rád věnoval posledním dvěma závodům této sezóny a to konkrétně závodům v Hrušce a noční soutěži "O Bochořskou sovu".

Závody v Hrušce proběhly dopoledne dne 20.9.2014. Sjelo se sem celkem 18 družstev, z toho 8 bylo zapsáno v kategorii mladších žáků. My jsme byli na startovní listinu zapsáni jako 8. Náš útok vypadal ze začátku velmi slibně, bohužel došlo k menším problémům vzadu na koši, takže se náš výsledný čas protáhl až na 17,21 s. Tím jsme ve finálním pořadí obsadili krásnou 3. příčku a odvezli si tak další pohár do naší již velmi početné sbírky.

Sobotního večera dne 27.9. nás čekalo vyvrcholení celé naší sezóny v požárním útoku. Již tradičně jsme se ji vydali ukončit na Přerovsko, a to konkrétně do Bochoře na XIII. ročník noční soutěže "O Bochořskou sovu". V minulých letech se nám vždy podařilo dosáhnout pěkného umístění a se stejným záměrem jsme se zúčastnili i tentokrát. Na tuto soutěž se sjíždí družstva z celé Moravy a tak není žádným překvapením, že v kategorii mladších žáků závodilo 42 družstev a v kategorii starších jich bylo dokonce 64! My jsme startovali ze 17. místa, takže už jsme věděli, čeho jsou některá družstva schopna, například družstvo Pravčic, které dosáhlo času 11,81 s.

Když naši závodníci nastoupili na startovní čáru a zazněl výstřel z pistole oznamující odstartování útoku, tak jsme všichni napětím zadržovali dech, protože naši hasiči předváděli opravdu krásný útok, kde se všechno událo přesně tak jak mělo od koše až po hrotaře. Bohužel právě hroty nás zradily a nešťastnou náhodou byl na levém terči prostřik 2 sekundy. Osud nám tedy nejspíš nepřál. Snad to byl doopravdy jen zásah vyšší moci, protože jinak se tento jev nedá vysvětlit. Na pravém terči bylo tedy sraženo v čase 14,29 s a na levém v čase 16,28 s, což byl i čas výsledný. To nám ovšem nezkazilo celou významnou událost a i přes tento výsledek jsme si zbytek večera užili jak se patří, ať už sledováním ostatních týmů, tak zábavou na blízkém parketu.

Po odběhnutí posledního družstva již v ranních hodinách bylo o našem osudu rozhodnuto. Umístili jsme se na 18. místě, což není zas tak špatné. Těšit nás ovšem může to, že z celého našeho okresu nás nedokázalo překonat jediné družstvo, dokonce ani celky Soběsuk a Domamyslic, které se umístily až o pár příček pod námi. Spokojeni s tímto faktem jsme se po slavnostním vyhlášení a se sovou jako trofejí, vydali na cestu zpět domů, abychom mohli nabrat sil do dalších sezón v požárním sportu, které nás ještě v budoucnu čekají. Tak tedy na viděnou v roce 2015!

Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Krasice, Víceměřice a Bílovice 6.-7.9.2014

10. 9. 2014

 Hned první víkend v novém školním roce čekala naše mladé hasiče velká zkouška. V sobotu 6.9. je čekaly hned dvoje závody včetně domácí soutěže "O pohár starosty SDH", kterou náš sbor již 8. rokem tradičně pořádá. 

Ráno před domácími závodem se naše družstvo vydalo "potrénovat" na závody do Víceměřic, které jako vždy probíhají ve stejnou dobu s našimi závody. Tak jako všechny soutěže na němčicku i tuto komentoval tradiční moderátor "rádio Kykyryký". Útok jsme se snažili odběhnout rychle, abychom mohli pomoci s přípravou vlastních závodů. Víceměřičské nástřikové terče jsme pokořili s krásným časem 23,00 s, který ovšem, jak jsme se později dozvěděli, stačil pouze na druhé místo.

Na závody do Krasic se, jak již bývá dobrým zvykem, sjela družstvo z širokého okolí, dokonce i ze vzdálených Svésedlic. Na startovní listinu se zapsalo dohromady 24 družstev, z toho 12 v kategorii mladších žáků a 12 v kategorii starších žáků. Soutěž se tedy běžela jednokolově. Jako první vyběhla na krasickou trať družstva mladších žáků. 1. pozici obsadilo družstvo Vícov "B" s opravdu krásným časem 15,47s. Za nimi se umístila družstva Vícov "A" a Nenakonice.

V kategorii starších žáků byly časy prvních tří družstev velice těsné. O konečné pozici zde rozhodovaly opravdu jen desetiny sekund. Družstvo z Krasic sestřelilo terče v čase 14,56s, což mohlo stačit na 1. místo. Ovšem o pouhých 6 setin sekundy nás předběhlo družstvo z Domamyslic s časem 14,48s. Pro nás tedy zůstalo 2. místo, které nás sice těší, ale po 6 letech výher domácí soutěže poněkud mrzí. Bronzovou příčku obsadilo družstvo Nenakonice "B".

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Prostějov za finační podporu mladých hasičů a bratru primátorovi města Prostějova Miroslavu Pištákovi, který je stálým hostem na naší soutěži. Dále děkujeme našim sponzorům: HOSTINEC U DUDKA, RESTAURACE NA KOVÁRNĚ, BARVY-LAKY VOJTĚCH MARÁK, JAN OTAVA, HODINÁŘSTVÍ SKOUMAL ,HOSTINEC POD KAŠTANY a všem členům SDH Krasice, kteří se na podíleli na organizaci a průběhu soutěže a v neposlední řadě našim mladým hasičům, bez kterých by to nešlo.

Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Doloplazy 12.7.2014

18. 7. 2014

 Dne 12. 7. 2014 se naše družstvo mladých hasičů vydalo na soutěž do Doloplaz. Naši hasiči si museli poněkud přivstat, protože závody začínaly již v 9 hodin. To jim ovšem vůbec neubralo na chuti závodit. Závody se běžely jednokolově za poměrně silné účasti 8 družstev v každé kategorii. Celým dnem provázel oblíbený komentátor „rádio Kykyryký“, takže o zábavu opravdu nebyla nouze.

Náš útok vypadal ze začátku velmi zdárně, avšak měli jsme poněkud pomalejší vodu, a tak jsme skončili s časem 15,24s, což ovšem stále stačilo na 1. místo. Jako další nastoupilo na startovní čáru nám zatím neznámé družstvo Svésedlic. Již od začátku jsme z něj měli trochu strach a naše obavy se naplnily. Svésedlice předvedly ukázkový útok s časem 13,55s, se kterým nás hravě strčily do kapsy.

Naštěstí žádné další družstvo nepředvedlo tak krásný útok a nám zůstala 2. příčka. Ovšem i toto umístění bereme jako velký úspěch. Nyní bude následovat dlouhá pauza v závodech, která bude trvat do konce srpna, a tento čas využijeme k vypilování našich dovedností. 

Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Hrochov 5.7.2014

7. 7. 2014

  V sobotu dopoledne se konala soutěž v požárním útoku "Hrochovská stoďňa". které se naše družstvo vždy rádo zúčastní. Počasí sice ze začátku nevypadalo příliš slibně, ale nakonec se nad námi příroda přece jen slitovala a dopřála nám krásné počasí.

Soutěž proběhla za velmi silné účasti. V kategorii mladších žáků předvedlo své dovednosti v požárním sportu 10 družstev, v kategorii starších žáků dokonce 12. Běželo se dvoukolově, takže se celé závody protáhly až do pozdního odpoledne. Naše držstvo startovalo v pořadí 10. V prvním kole jsme nasadili latku poměrně vysoko a terče byly sestřeleny v čase 14,74s. K tomuto času se dokázalo přiblížit pouze družstvo z Laškova, avšak jejich čas 16,27 na nás ani zdaleka nestačil.

V druhém kole už se nám bohužel tolik nedařilo. Pouhá desetina vteřiny dělila naši "béčkařku" od úspěšného spojení spoje, avšak to se jí nepovedlo. I přes tuto drobnou závadu jsme dosáhli stále pěkného času 39,45s. 

Naštěstí pro nás se jako výsledný počítal nejlepší čas a ten náš se nikomu nepodařilo překonat a my jsme znovi ukořistili 1. příčku. Na druhém místě se umístilo družstvo Laškova a na třetím hasiči z Jednova. V červenci nás čekají pouze jedny závody a to soutěž v Doloplazech, které proběhně v sobotu 12.7. Můžeme tedy jenom doufat že nás štěstí neopustí a odvezeme si odtamtud další pohár do naší sbírky.


Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Dobromilice a Vícov 28.6.2014

2. 7. 2014

V sobotu ráno vyrazili naši starší žáci na závody do Dobromilic. Soutěž se běžela jednokolově a netradičně se začínalo staršími žáky. Naši borci vybíhali jako třetí družstvo v pořadí a ještě před jejich útokem bylo jasné, že konkurence nebude příliš vysoká. Dosavadní nejlepší výkon totiž podalo domácí družstvo Dobromilic s časem 27,09s, což je o více než 10 vteřin více než náš obvyklý výkon. Celý útok byl rozběhnut velmi zdárně a i přes menší zdržení na koši byl levý terč sražen v čase 14,13s. Nám se ovšem počítal čas z pravého terče, který byl 14,30s. Tento čas nám zajistil první pozici na výsledkové listině, ke které se dokázalo přiblížit pouze družstvo z Hrochova s časem 20,77s, který na nás ovšem nestačil.

Na vyhlášení nám zkušený komentátor Květoš Špaček alias „Rádio Kykyryký“ předal pohár a diplom za zasloužené první místo a my se vydali na cestu na další závody do Vícova.

Po krátké zastávce v Krasicích jsme dorazili na soutěž ve Vícově. Ovšem již od začátku nám okolnosti nebyly příznivě nakloněny. K velké smůle v půlce závodů přestala fungovat časomíra a po marné snaze tuto závadu napravit se museli pořadatelé uchýlit k starým dobrým stopkám. To ovšem znamenalo, že družstva, která už své útoky odběhla, musela pro zachování „fair play“ běžet znovu, což celou soutěž natáhlo do pozdních odpoledních hodin.

Aby toho nebylo málo, tak se proti nám spiklo i samotné počasí. Na startovní čáru jsme nastoupili za vydatného deště a celá trať i naše vybavení bylo značně mokré. To se nám vymstilo a kvůli nešťastnému uklouznutí našeho rozdělovače a následného nezapojení „céčkové“ hadice jsme dosáhli času rovných 35s. Tento čas nás bohužel posunul na předposlední, tedy 5. místo.

Ovšem ani tento malý neúspěch nám nezkazil radost z ranní výhry. Budeme se tedy těšit na další možnost, ukázat všem naše schopnosti v požárním útoku.

Fotogalerie ZDE 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Soběsuky 1. místo

22. 6. 2014

Odpoledne 22. 6. 2014 se družstvo starších žáků z Krasic vydalo do Soběsuk usilovat o další výhru. Závody proběhly v poměrně silné účasti. Za kategorii mladších žáků závodilo celkem 8 družstev, o kategorii výš, tedy za starší žáky, závodil stejný počet družstev. Celá soutěž se odehrávala již tradičně na hřišti v Soběsukách za domovem pro seniory.

Běželo se jednokolově, napřed mladší žáci. V této kategorii se na první příčce umístil Vícov B s krásným časem 16,83s, což je čas, kterého většinou nedosahují ani mnohá družstva starších žáků. Těsně za nimi bylo družstvo Vícov A a po nich domácí Soběsuky A.

Startovní pořadí bylo určováno podle příjezdu a naše družstvo tedy startovalo poslední. Nejlepší čas 16:04s mělo doposud družstvo z Domamyslic. Při našem útoku byl pravý terč sražen v čase 14:22s a levý v čase 14:59s, který se počítal jako finální. Tímto zdařilým útokem jsme nechali družstvo Domamyslic daleko za sebou a obsadili zasloužené 1. místo.

Na slavnostním nástupu, který proběhl v blízkém lesíku, byli vítězové odměněni poháry a medailemi, které byly automaticky připraveny i pro všechna družstva domácích Soběsuk navzdory jejich umístění.  Po vyhlášení se naši hasiči vydali na cestu zpátky domů, aby nabrali síly na další závody, které proběhnou v sobotu 28. 6. ráno v Dobromilicích a odpoledne ve Vícově.

 

Fotogalerie ze soutěže ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Závody ve Vrahovicích a Dětkovicích 7.6.2014

7. 6. 2014

  Sobota 8. 6. byla pro naše mladé hasiče opravdu velmi nabitá. Již ráno v 9:00 odjížděli od naší hasičské zbrojnice na soutěž do Vrahovic. Závody se zde jako obvykle běžely dvoukolově. Naše družstvo při prvním útoku dosáhlo času 14,46s. Tím jsme si defakto zajistili první místo, protože druhého nejlepšího času dosáhlo družstvo Vrahovice "B", ale ten byl o necelých 5 vteřin horší než ten náš. Při druhém útoku jsme si bohužel s časem nepolepšili, spíš pohoršili a to na čas 14:59s. To ovšem vůbec neublížilo naší pozici a z Vrahovic jsme si odvezli krásné medaile a pohár za první místo.

Po krátké odpočinkové pauze u nás ve zbrojnici jsme se vydali po rozpálené cestě do Dětkovic. Závody tam vždy probíhají současně s VCPV, takže je vždy na co se dívat a mladí hasiči aspoň vidí, co je čeká za pár let. Náš první útok se bohužel moc nevyvedl. Dosáhli jsme sice poměrně pěkného času 17:35s, ovšem hasiči z Nivy měli čas 17,10s, což nás po prvním kole umístilo na 2. místo. V druhém kole jsme tedy tuto chybu chtěli napravit a povedlo se! Dosáhli jsme zatím našeho nejlepšího času za tento rok, který je 13,85s. Tím jsme se od Nivy, která v druhém kole dosáhla pouze na 17:35s, odpoutali a znovu jsme se suverénně umístili první.

Zbytek dne jsme strávili pozorováním VCPV a oslavováním našich dnešních úspěchů. Po vyhlášení jsme se sice unavení ale spokojení vydali zpět na cestu domů, aby jsme načerpali síly na další úspěchy, které na sebe zajisté nenechají dlouho čekat. 

 

Fotogalerie ZDE

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Hasičské závody v Pivíně 31.5. 2014

1. 6. 2014

 V sobotu po obědě se v Pivíně konaly již tradiční závody v požárním útoku. Družstvo starších žáků SDH Krasice se sem vydalo již s notnou dávkou sebejistoty, kterou naši svěřenci získali na Okrskové soutěži v Domamyslicích a na hasičském soustředění. Celé závody se běžely jednokolově a dohromady bylo přítomno 17 družstev starších a mladších žáků.

V konkurenci dalších 6 družstev ve své kategorii předvedli naši závodníci časově úspěšný útok, jehož čas 18,29s by jim bohatě stačil na první místo. Bohužel po notných protestech ze strany vedoucích ostatních družstev byl náš útok prohlášen za neplatný, díky pochybení rozhodčího u "kádě". Byl nám dán ještě jeden pokus tkzv. "mimo soutěž" , ale ten jsme byli nuceni odmítnout kvůli zdravotnímu stavu některých členů našeho družstva. 

Z Pivína jsme tedy odjeli s posledním místem a bez putovního poháru, který jsme zde vyhráli minulý rok. Avšak chybami se člověk učí a věříme, že naši hasiči si z toho vzali jisté ponaučení a doufáme, že je tento malý neúspěch neodradí od dalších úspěchů, které na sebe zajisté nenechají dlouho čekat.

 

Fotogalerie ke shlédnutí ZDE

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Okrsková soutěž v Domamyslicích

11. 5. 2014

 V neděli 11.5. se družstvo starších žáků a mužů Sboru dobrovolných hasičů Krasice vydalo na první závod v sezóně, na okrskovou soutěž pořádanou v Domamyslicích, aby poměřili své síly s ostatními družstvy našeho okrsku.

Jako první se z našeho sboru na startovní čáru postavilo částečně omlazené družstvo mužů. Ti rozběhli velice zdařilý útok, avšak díky závadě na nově zrekonstruované "mašině" dosáhli času 36,34s, což je na konečném žebříčku umístilo na 4. místo ze sedmi. První místo již tradičněobsadilo domácí družstvo z Domamyslic.

I přesto, že družstsvo starších žáků se díky rozsáhlé "marodce" nedostavilo na soutěž kompletní a někteří z nich běželi některé posty prakticky poprvé, tak jejich útok byl v kategorii starších žáků nejlepší a s časem 20,10s obsadili 1. místo, což jak doufáme pro ně bude odrazovým můstkem do nadcházející sezóny a budou podávat stejně kvalitní výsledky jako minulý rok.

Po odběhnutí družstev ze všech 5 kategorií se konalo slavnostní vyhlášení, kterého se zúčastnil i primátor Statutárního města Prostějova pan Miroslav Pišťák a jeho náměstek Mgr. Jiří Pospíšil. Na konci vyhlášení poblahopřáli zástupci celého 20. okrsku panu primátorovi k jeho blížícím se narozeninám a předali mu malý dar. Celá okrsková soutež byla ukončena hromadným zvoláním: "Zdar! Zdar! Zdar!".

 

 

Fotogalerie ze závodů ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

21.9.2013- Noční závod "Bochořská sova"

22. 9. 2013

Sezona našich mladých hasičů vyvrcholila již třetím rokem noční soutěží v Bochoři. V naší kategorii starších žáků startovalo 66 družstev. V této konkurenci jsme obsadili krásné 6.místo. Celému týmu patří velké poděkování za reprezentaci krasického sboru a města Prostějova.

Foto : krasice.rajce.idnes.cz/Bochorska_Sova_2013_-_6_Misto

Video : www.youtube.com/watch
 

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »