Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv závodů

Příspěvky

Noční soutěž v Nivě a 3. místo v Svésedlicích

9. 8. 2015

V sobotu 8. srpna se odehrály noční závody v Nivě, které byly součástí Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Tato skutečnost nám nebyla neznámá a my jsme se po notné dávce přemlouvání a domlouvání rozhodli, že se této soutěže zúčastníme v kategorii mužů. Naše družstvo bylo poskládáno z bývalých členů družstva starších žáků a ještě jej doplnily dvě ženy. Příprava na soutěž byla velmi tvrdá. Měla být složena ze série velmi náročných tréninků, ovšem díky naší zdatnosti se tento počet zredukoval na jeden jediný trénink. Rád bych podotkl, že pro některé to byl návrat k požárnímu útoku po opravdu dlouhé době, ale i přesto se k tomu všichni postavili velmi zodpovědně.

Samotné závody probíhaly na velmi dobře nasvícené trati, které dominoval obří světelný nápis Niva, takže naše obavy, že neuvidíme, kam máme běžet, se naštěstí nenaplnily. Vzhledem k tomu, že jsme se do soutěže přihlásili mezi posledními, tak nám taky byla přiřazena jedna z posledních startovních pozic. To nám ale příliš nevadilo, protože jsme alespoň měli spoustu času sledovat výkony ostatních družstev a snad se od nich i něčemu přiučit. Na startovní čáru jsme dorazili někdy mezi 1 a 2 hodinou ranní nabiti adrenalinem. Útok nevypadal zas tak špatně na to, že jsme měli pouze jeden trénink a většina z nás se nikdy takovýchto závodů nezúčastnila. Bohužel nás ale zradila naše vlastní hadice, která nevydržela tlak vody, a útok jsme tím pádem nemohli dokončit. To nám ovšem vůbec nezkazilo chuť zúčastnit se v tomto roce ještě dalších závodů a z Nivy jsme odjížděli sice unaveni, ale spokojeni a to i přesto, že náš útok byl neplatný.

Další den, tedy v neděli 9. srpna, jsme se vydali s naším družstvem starších žáků do vzdálených Svésedlic. Soutěže se zúčastnilo dohromady celkem 10 družstev, z toho 6 družstev starších a 3 družstva mladších žáků. Bylo zde také družstvo přípravky ze Svésedlic, které předvedlo opravdu krásný útok. Soutěž se běžela dvoukolově a při jejich druhém pokusu získali čas 26,12 s, za což si vysloužili vydatný potlesk všech přítomných hasičů.

Družstvo Krasic se na startovní čáru dostalo až jako páté. Na závody jsme se bohužel museli vydat pouze s 6 závodníky a neměli jsme nikoho na "Béčko". To ovšem vůbec nevadilo, protože sbor z Nenakonic nám ochotně půjčil svoji "Béčkařku" a ta se svého úkolu zhostila opravdu zodpovědně. V prvním kole jsme dosáhli času 19,14 s. Při druhém pokusu se nám dařilo trochu více a pravý terč byl sražen v čase 17,12, ten levý o dvě setiny později. Náš výsledný čas byl tedy 17,14 s. Ten nám v celkovém pořadí zajistil 3. místo. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo Nenakonice "A" a zlato si zaslouženě odneslo domácí družstvo Svésedlic s krásným časem 13,15 s.

Chtěli bychom poděkovat organizátorům a všem zúčastněním sborům za příjemné dopoledne strávené v opravdu přátelském kolektivu a ještě jednou bychom chtěli poděkovat Nenakonici za zapůjčení jejich "Béčkařky". Rádi je všechny přivítáme na naší domácí soutěži "O pohár starosty SDH", která se bude konat 5. září v Krasicích.

Fotogalerie ze Svésedlic ZDE

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Výsledky za poslední dobu

20. 7. 2015

V poslední době jsme Vás moc neinformovali o závodech, kterých jsme se účastnili a tutu chybu bychom chtěli napravit, tak vám přinášíme výčet toho nejdůležitějšího, co se na uplynulých závodech odehrálo.

Soběsuky 7. místo

Do Soběsuk se naše družstvo starších žáků vydalo 20.6. Již od začátku bylo jasné, že konkurence na těchto závodech bude velmi silná. Ukázalo se, že jsme se nemýlili. Útok se nám příliš nepovedl a dosáhli jsme času rovných 22 s, což je čas, který by nám na většině soutěží zajistil stále pěkné umístění, ale v Soběsukách stačil pouze na 7. místo. To nás ovšem neodradilo a s chutí jsme se pustili do dalších závodů.

Dobromilice a Vícov - stříbrný double

Přesně týden po závodech v Soběsukách, tedy 27.6. se v našem dosahu konaly dvoje závody, dopoledne v Dobromilicích a odpoledne ve Vícově. V Dobromilicích proběhlo vše v dobré náladě za vydatného přispění notoricky známého komentátora "Rádia Kykyryký". Nás útok byl velmi zdařilý, ale bohužel jsme měli poměrně velký prostřik. Ovšem i přesto jsme dosáhli krásného času 19,63 s, který nám vynesl pěkné druhé místo, hned za družstvem z Víceměřic, které mělo čas 18,01 s.

Soutěž ve Vícově probíhala dvoukolově. Startovali jsme až 8., což nám nevadilo, protože jsme alespoň znali časy ostatních družstev. První útok byl velmi povedený a čas 16,83 nám zajistil jasné vedení v prvním kole. Bohužel při druhém útoku se nám nepodařilo včas spojit savice a útok byl uznán jako neplatný. Do výsledkové listiny se sice počítal ten lepší čas, ale družstvo z Domamyslice narozdíl od prvního kola předvedlo celkem slušný útok, ve kterém nás předčili o necelé 4 setiny sekundy. Tím jsme spadli na druhou příčku a z tohoto dne jsme si odvezli dvě překrásná stříbrná místa.

Doloplazy a Hrochov aneb pro výhru jsou někteří schopni udělat cokoliv

První prázdninovou sobotu jsme se opět vydali na dvoje závody s úmyslem konečně zvítězit. Do Doloplaz jsme přijeli jenom na skok, protože jsme chtěli stihnout i závody v Hrochově, které se odehrávaly téměř ve stejnou dobu. Proto jsme se s organizátory domluvili, že poběžíme mezi první družstvy, ještě v kategorii mladších žáků s tím, že pro diplom a výsledkovou listinu se vrátíme později. Útok jsme odběhli s časem 17,87 a bez jakéhokoliv vědomí o výsledcích ostatních družsev jsme vyjeli vstříc našemu osudu do Hrochova (naštěstí ovšem žijeme v moderní době a později nám bylo sděleno, že jsme se umístili na třetím místě).

Závody v Hrochově probíhaly tradičně v bohaté účasti snad všech sborů z okolí blízkého i dalekého. Samozřejmě také nemohli chybět naši přátelé z Domamyslic, kteří nechtěli propásnout příležitost k tomu znovu nás pokořit. Na závodech v Hrochově bylo již od začátku několik zvláštností. Začínalo to už u pozvánky, kterou organizátoři zaslali dvakrát, v rozmezí asi jednoho týdne. První nebyla ničím zvláštní, klasická pozvánka kde je napsáno kdy se závody odehrávají, pro jaké je to kategorie, výše startovného, že jsou povoleny sportovní hadice a tak podobně. Na té druhé byla ovšem drobná změna. Dole bylo výrazně napsáno, že u kategorie starších žáků budou kontrolovány průkazky a za každého soutěžícího, který bude starší 15-ti let, bude družstvo penalizováno 15 sekundami. Zvláštní je, že tento postup není uveden v žádné příručce o požárním sportu, dokonce ani ve stanovách Hry Plamen, která bývá pro většinu organizátorů takříkajíc svatá. Ovšem naprosto stejný postup již tento rok navrhli organizátoři jiné soutěže, které jsme se také zúčastnili.Což je nanejvýš zvláštní. Teď již ale zpět k průběhu samotné soutěže. Na poradě vedoucích bylo řečeno, že kontrola průkazek bude probíhat namátkově. To jsme ovšem nevěděli, že význam slova namátkově zde znamená každé družstvo, což je ale jenom dobře, protože pokud se zavede nějaké pravidlo, tak by samozřejmě mělo platit pro všechny. Dále zde ještě bylo řečeno, že v průběhu soutěže se nepřijímají žádné protesty, což je také věc kterou schvalujeme, protože proč bychom si chtěli kazit krásné zážitky ze soutěže a hlavně proč bychom to chtěli kazit těm dětem, které se na to těší a je pak pro ně jen těžko pochopitelné, proč jim například nebylo umožněno vyhrát, nebo se umístit na nějakém pěkném místě.

Nyní ale to nejdůležitější, a to samotné útoky. Kontrola průkazek u nás proběhla v pořádku a my jsme dosáhli času 14,92 s, což je zatím náš nejlepší výsledek za tuto sezónu a vůbec nám nevadilo, že družstvo z Domamyslic mělo čas ještě o něco lepší a my byli po prvním kole pouze na druhém místě.

Pak byl ovšem vznešen protest na naše družstvo. Organizátory najednou nezajímalo, že bylo řečeno, že se protesty nepřijímají a jali se vzniklou situaci řešit. Chtěli po nás doložit průkazku jednoho našeho člena i s jeho průkazem zdravotního pojištěnce. To jsme odmítli, protože dle našeho mínění na to oni nemají žádné právo a navíc v pozvánce byly zmíněny jen průkazky, o pojištovně tam nepadlo ani slovo. Poté, když se pokoušeli odvolávat na směrnice Plamenu, tak nám ani nebyli schopni tyto směrnice ukázat, což je dle našeho souzení poměrně podstatná věc. Nakonec, poté co jim došli argumenty, nám bylo řečeno, že pokud průkaz pojištěnce nepředložíme, tak budeme penalizováni již dříve zmíněnými 15 sekundami. Na to jsme nepřistoupili a s lítostí jsme se s Hrochovem rozloučili a vydali se na cestu domů, protože v takovém případě pro nás nemělo cenu na závodech nadále setrvávat.

Na konec ještě pár slov. Požární sport je samozřejmě sport, ale také je to pro všechny hlavně koníček a také tak trochu styl života. Hasičství je silně spjato s životem na vesnici, ale také ve městě a přilehlých městských částí. Pohárové soutěže, organizované pro mladé hasiče, by měly být pouze místem, kde je dětem umožněno v přátelském duchu poměřit své síly s ostatními družstvy a ne místem, kde proti sobě sbory, znešvářené pouze vinou svých vlastních vedoucích mládeže, bojují jako v nějaké aréně a snaží se vyhrát za každou cenu. A pokud zrovna nemají svůj den, tak se snaží shodit jiná družstva poukazováním na pravidla, která jsou stejně sepsána hlavně pro dospělé a pro požární hru Plamen, ale nikdy nebyla příliš brána v potaz právě u mladých hasičů, kde jde jen o to trochu si zasoutěžit ale hlavně se pobavit a užít si každé závody v požárním sportu, protože to je to jediné o co by mělo ve skutečnosti jít. Tak Vás všechny prosím, nekažte to těm dětem a nedovolte, aby se spory a rivalita mezi Vámi přenášely i na generaci mladých hasičů pod Vámi.

 

Fotogalerie ze Soběsuk ZDE

Fotogalerie z Doloplaz ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Vrahovice 6.6.2015 4. místo

6. 6. 2015

V sobotu dne 6. 6. 2015 za krásného, letního počasí se družstvo starších žáků SDH Krasice vydalo na soutěž do blízkých Vrahovic. Naši hasiči byli velmi natěšení, protože po okrskové soutěži to byly jejich druhé závody v této sezóně. 

Závody se běžely jednokolově, kvůli vysoké účasti 10 družstev v kategorii mladších a 5 družstev v kategorii starších žáků. Startovní pořadí se losovalo a kapitán našeho družstva nám vytáhl šťastné číslo 1. Po odběhnutí mladších žáků, kde mimochodem zvítězilo družstvo z Bousína s krásným časem 19,53 sekund, se naši závodníci začali připravovat na základnu. Bohužel, při nástupu na startovní čáru, došlo k menšímu zdržení a nastoupila menší nervozita.Ta se projevila na "béčku", kde nebyla spojená hadice. I přes to nám pořadatelé zapsali krásně zaokrouhlený čas 40,00 sekund. Naneštěstí to nebyl jediný útok tohoto dne, který se nepovedl. Družstvo z Bousína dosáhlo času 45,37 sekund a domácí družstvo Vrahovic mělo čas o pouhých 3,07 sekund lepší než my. To ovšem nezabránilo družstvu z Domamyslic předvést hezký útok s časem 15,73 sekund, který jim vynesl zasloužené zlato. 

Družstvo z Krasic si tedy nakonec odvezlo pěkné 4. místo a těší se na další závody a další krásná umístění.

 

Fotogalerie ze závodů ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Okrsková soutěž Mostkovice 10.5.2015

11. 5. 2015

V neděli 10. května se v Mostkovicích na fotbalovém hřišti od 9:00 uskutečnily okrskové závody, kam se přijela zúčastnit i tři družstva Sboru dobrovolných hasičů z Krasic.

Jako první svoje síly poměřila družstva mužů z Krasic, Domamyslic, Čechovic, Mostkovic, Vrahovic a Žešova. Muži z Krasic se postarali o zahájení celé soutěže s časem 30,34 sekund a byl to i čas vítězný, protože žádnému družstvu se nepovedlo tento čas pokořit a to i přesto, že Žešov dostal druhou šanci si svůj útok zopakovat. Konečné pořadí bylo následovné: 1. Krasice (30,34 s), 2. Domamyslice (31,47 s), 3. Čechovice (36,75 s), 4. Mostkovice (49,81 s) a na posledním místě se umístila družstva z Vrahovic a Žešova s neplatnými pokusy.

Než odstartovala družstva dorostu, tak svůj útok odběhly také ženy z Vrahovic a vzhledem k tomu, že to bylo jediné družstvo žen, tak si odvezly první místo. V kategorii dorostu startovala 3 družstva a to Krasice, Domamyslice a Vrahovice. Jako první se na start postavilo družstvo z Vrahovic a dosáhlo času 29,78 sekund. Po družstvu Domamyslic, kterému se nepodařilo útok dokončit, se na svůj útok připravily dorostenci z Krasic. Terče byly kvůli špatnému nabrání vody shozeny až v čase 79,38 sekund, ale byl to pokus dokončený, a tak nám vynesl konečné druhé místo.

Předposlední kategorií byla kategorie starších žáků, kde se naši mladí hasiči setkali s konkurencí týmů z Domamyslic, Vrahovic a Mostkovic.  Pro některé naše hasiče to byly vůbec první závody a tak jsme čekali, jak se s touto situací poperou. Při útoku na sobě ale nedali nervozitu vůbec znát a pokus dokončili v čase 22,28 sekund. Tento čas jim vynesl krásné první místo, protože ostatní družstva zaběhla své útoky v pomalejších časech. Pořadí v kategorii starších žáků bylo takové: 1. Krasice (22,78 s), 2. Vrahovice (27,40 s), 3. Domamyslice (32,43 s) a 4. Mostkovice (45,65 s). Nedělní závody ukončily útoky v kategorii mladších žáků, kde vyhrálo družstvo z Domamyslic.

SDH Krasice si tak z těchto okrskových závodů odváží dvě první a jedno druhé místo, což je zajisté obrovským úspěchem. Velkou radost nám udělalo téměř nově složené družstvo starších žáků, které se se svými prvními závody popralo více než obstojně. Nesmíme ale usnout na vavřínech, protože nás čekají další a mnohem těžší závody. 

Fotogalerie ze závodů ZDE

 

Hruška, Bochoř a ukončení sezóny 2014

12. 10. 2014

  Dnes bych se rád věnoval posledním dvěma závodům této sezóny a to konkrétně závodům v Hrušce a noční soutěži "O Bochořskou sovu".

Závody v Hrušce proběhly dopoledne dne 20.9.2014. Sjelo se sem celkem 18 družstev, z toho 8 bylo zapsáno v kategorii mladších žáků. My jsme byli na startovní listinu zapsáni jako 8. Náš útok vypadal ze začátku velmi slibně, bohužel došlo k menším problémům vzadu na koši, takže se náš výsledný čas protáhl až na 17,21 s. Tím jsme ve finálním pořadí obsadili krásnou 3. příčku a odvezli si tak další pohár do naší již velmi početné sbírky.

Sobotního večera dne 27.9. nás čekalo vyvrcholení celé naší sezóny v požárním útoku. Již tradičně jsme se ji vydali ukončit na Přerovsko, a to konkrétně do Bochoře na XIII. ročník noční soutěže "O Bochořskou sovu". V minulých letech se nám vždy podařilo dosáhnout pěkného umístění a se stejným záměrem jsme se zúčastnili i tentokrát. Na tuto soutěž se sjíždí družstva z celé Moravy a tak není žádným překvapením, že v kategorii mladších žáků závodilo 42 družstev a v kategorii starších jich bylo dokonce 64! My jsme startovali ze 17. místa, takže už jsme věděli, čeho jsou některá družstva schopna, například družstvo Pravčic, které dosáhlo času 11,81 s.

Když naši závodníci nastoupili na startovní čáru a zazněl výstřel z pistole oznamující odstartování útoku, tak jsme všichni napětím zadržovali dech, protože naši hasiči předváděli opravdu krásný útok, kde se všechno událo přesně tak jak mělo od koše až po hrotaře. Bohužel právě hroty nás zradily a nešťastnou náhodou byl na levém terči prostřik 2 sekundy. Osud nám tedy nejspíš nepřál. Snad to byl doopravdy jen zásah vyšší moci, protože jinak se tento jev nedá vysvětlit. Na pravém terči bylo tedy sraženo v čase 14,29 s a na levém v čase 16,28 s, což byl i čas výsledný. To nám ovšem nezkazilo celou významnou událost a i přes tento výsledek jsme si zbytek večera užili jak se patří, ať už sledováním ostatních týmů, tak zábavou na blízkém parketu.

Po odběhnutí posledního družstva již v ranních hodinách bylo o našem osudu rozhodnuto. Umístili jsme se na 18. místě, což není zas tak špatné. Těšit nás ovšem může to, že z celého našeho okresu nás nedokázalo překonat jediné družstvo, dokonce ani celky Soběsuk a Domamyslic, které se umístily až o pár příček pod námi. Spokojeni s tímto faktem jsme se po slavnostním vyhlášení a se sovou jako trofejí, vydali na cestu zpět domů, abychom mohli nabrat sil do dalších sezón v požárním sportu, které nás ještě v budoucnu čekají. Tak tedy na viděnou v roce 2015!

Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Krasice, Víceměřice a Bílovice 6.-7.9.2014

10. 9. 2014

 Hned první víkend v novém školním roce čekala naše mladé hasiče velká zkouška. V sobotu 6.9. je čekaly hned dvoje závody včetně domácí soutěže "O pohár starosty SDH", kterou náš sbor již 8. rokem tradičně pořádá. 

Ráno před domácími závodem se naše družstvo vydalo "potrénovat" na závody do Víceměřic, které jako vždy probíhají ve stejnou dobu s našimi závody. Tak jako všechny soutěže na němčicku i tuto komentoval tradiční moderátor "rádio Kykyryký". Útok jsme se snažili odběhnout rychle, abychom mohli pomoci s přípravou vlastních závodů. Víceměřičské nástřikové terče jsme pokořili s krásným časem 23,00 s, který ovšem, jak jsme se později dozvěděli, stačil pouze na druhé místo.

Na závody do Krasic se, jak již bývá dobrým zvykem, sjela družstvo z širokého okolí, dokonce i ze vzdálených Svésedlic. Na startovní listinu se zapsalo dohromady 24 družstev, z toho 12 v kategorii mladších žáků a 12 v kategorii starších žáků. Soutěž se tedy běžela jednokolově. Jako první vyběhla na krasickou trať družstva mladších žáků. 1. pozici obsadilo družstvo Vícov "B" s opravdu krásným časem 15,47s. Za nimi se umístila družstva Vícov "A" a Nenakonice.

V kategorii starších žáků byly časy prvních tří družstev velice těsné. O konečné pozici zde rozhodovaly opravdu jen desetiny sekund. Družstvo z Krasic sestřelilo terče v čase 14,56s, což mohlo stačit na 1. místo. Ovšem o pouhých 6 setin sekundy nás předběhlo družstvo z Domamyslic s časem 14,48s. Pro nás tedy zůstalo 2. místo, které nás sice těší, ale po 6 letech výher domácí soutěže poněkud mrzí. Bronzovou příčku obsadilo družstvo Nenakonice "B".

Na závěr bychom chtěli poděkovat Statutárnímu městu Prostějov za finační podporu mladých hasičů a bratru primátorovi města Prostějova Miroslavu Pištákovi, který je stálým hostem na naší soutěži. Dále děkujeme našim sponzorům: HOSTINEC U DUDKA, RESTAURACE NA KOVÁRNĚ, BARVY-LAKY VOJTĚCH MARÁK, JAN OTAVA, HODINÁŘSTVÍ SKOUMAL ,HOSTINEC POD KAŠTANY a všem členům SDH Krasice, kteří se na podíleli na organizaci a průběhu soutěže a v neposlední řadě našim mladým hasičům, bez kterých by to nešlo.

Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Doloplazy 12.7.2014

18. 7. 2014

 Dne 12. 7. 2014 se naše družstvo mladých hasičů vydalo na soutěž do Doloplaz. Naši hasiči si museli poněkud přivstat, protože závody začínaly již v 9 hodin. To jim ovšem vůbec neubralo na chuti závodit. Závody se běžely jednokolově za poměrně silné účasti 8 družstev v každé kategorii. Celým dnem provázel oblíbený komentátor „rádio Kykyryký“, takže o zábavu opravdu nebyla nouze.

Náš útok vypadal ze začátku velmi zdárně, avšak měli jsme poněkud pomalejší vodu, a tak jsme skončili s časem 15,24s, což ovšem stále stačilo na 1. místo. Jako další nastoupilo na startovní čáru nám zatím neznámé družstvo Svésedlic. Již od začátku jsme z něj měli trochu strach a naše obavy se naplnily. Svésedlice předvedly ukázkový útok s časem 13,55s, se kterým nás hravě strčily do kapsy.

Naštěstí žádné další družstvo nepředvedlo tak krásný útok a nám zůstala 2. příčka. Ovšem i toto umístění bereme jako velký úspěch. Nyní bude následovat dlouhá pauza v závodech, která bude trvat do konce srpna, a tento čas využijeme k vypilování našich dovedností. 

Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Hrochov 5.7.2014

7. 7. 2014

  V sobotu dopoledne se konala soutěž v požárním útoku "Hrochovská stoďňa". které se naše družstvo vždy rádo zúčastní. Počasí sice ze začátku nevypadalo příliš slibně, ale nakonec se nad námi příroda přece jen slitovala a dopřála nám krásné počasí.

Soutěž proběhla za velmi silné účasti. V kategorii mladších žáků předvedlo své dovednosti v požárním sportu 10 družstev, v kategorii starších žáků dokonce 12. Běželo se dvoukolově, takže se celé závody protáhly až do pozdního odpoledne. Naše držstvo startovalo v pořadí 10. V prvním kole jsme nasadili latku poměrně vysoko a terče byly sestřeleny v čase 14,74s. K tomuto času se dokázalo přiblížit pouze družstvo z Laškova, avšak jejich čas 16,27 na nás ani zdaleka nestačil.

V druhém kole už se nám bohužel tolik nedařilo. Pouhá desetina vteřiny dělila naši "béčkařku" od úspěšného spojení spoje, avšak to se jí nepovedlo. I přes tuto drobnou závadu jsme dosáhli stále pěkného času 39,45s. 

Naštěstí pro nás se jako výsledný počítal nejlepší čas a ten náš se nikomu nepodařilo překonat a my jsme znovi ukořistili 1. příčku. Na druhém místě se umístilo družstvo Laškova a na třetím hasiči z Jednova. V červenci nás čekají pouze jedny závody a to soutěž v Doloplazech, které proběhně v sobotu 12.7. Můžeme tedy jenom doufat že nás štěstí neopustí a odvezeme si odtamtud další pohár do naší sbírky.


Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Dobromilice a Vícov 28.6.2014

2. 7. 2014

V sobotu ráno vyrazili naši starší žáci na závody do Dobromilic. Soutěž se běžela jednokolově a netradičně se začínalo staršími žáky. Naši borci vybíhali jako třetí družstvo v pořadí a ještě před jejich útokem bylo jasné, že konkurence nebude příliš vysoká. Dosavadní nejlepší výkon totiž podalo domácí družstvo Dobromilic s časem 27,09s, což je o více než 10 vteřin více než náš obvyklý výkon. Celý útok byl rozběhnut velmi zdárně a i přes menší zdržení na koši byl levý terč sražen v čase 14,13s. Nám se ovšem počítal čas z pravého terče, který byl 14,30s. Tento čas nám zajistil první pozici na výsledkové listině, ke které se dokázalo přiblížit pouze družstvo z Hrochova s časem 20,77s, který na nás ovšem nestačil.

Na vyhlášení nám zkušený komentátor Květoš Špaček alias „Rádio Kykyryký“ předal pohár a diplom za zasloužené první místo a my se vydali na cestu na další závody do Vícova.

Po krátké zastávce v Krasicích jsme dorazili na soutěž ve Vícově. Ovšem již od začátku nám okolnosti nebyly příznivě nakloněny. K velké smůle v půlce závodů přestala fungovat časomíra a po marné snaze tuto závadu napravit se museli pořadatelé uchýlit k starým dobrým stopkám. To ovšem znamenalo, že družstva, která už své útoky odběhla, musela pro zachování „fair play“ běžet znovu, což celou soutěž natáhlo do pozdních odpoledních hodin.

Aby toho nebylo málo, tak se proti nám spiklo i samotné počasí. Na startovní čáru jsme nastoupili za vydatného deště a celá trať i naše vybavení bylo značně mokré. To se nám vymstilo a kvůli nešťastnému uklouznutí našeho rozdělovače a následného nezapojení „céčkové“ hadice jsme dosáhli času rovných 35s. Tento čas nás bohužel posunul na předposlední, tedy 5. místo.

Ovšem ani tento malý neúspěch nám nezkazil radost z ranní výhry. Budeme se tedy těšit na další možnost, ukázat všem naše schopnosti v požárním útoku.

Fotogalerie ZDE 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Soběsuky 1. místo

22. 6. 2014

Odpoledne 22. 6. 2014 se družstvo starších žáků z Krasic vydalo do Soběsuk usilovat o další výhru. Závody proběhly v poměrně silné účasti. Za kategorii mladších žáků závodilo celkem 8 družstev, o kategorii výš, tedy za starší žáky, závodil stejný počet družstev. Celá soutěž se odehrávala již tradičně na hřišti v Soběsukách za domovem pro seniory.

Běželo se jednokolově, napřed mladší žáci. V této kategorii se na první příčce umístil Vícov B s krásným časem 16,83s, což je čas, kterého většinou nedosahují ani mnohá družstva starších žáků. Těsně za nimi bylo družstvo Vícov A a po nich domácí Soběsuky A.

Startovní pořadí bylo určováno podle příjezdu a naše družstvo tedy startovalo poslední. Nejlepší čas 16:04s mělo doposud družstvo z Domamyslic. Při našem útoku byl pravý terč sražen v čase 14:22s a levý v čase 14:59s, který se počítal jako finální. Tímto zdařilým útokem jsme nechali družstvo Domamyslic daleko za sebou a obsadili zasloužené 1. místo.

Na slavnostním nástupu, který proběhl v blízkém lesíku, byli vítězové odměněni poháry a medailemi, které byly automaticky připraveny i pro všechna družstva domácích Soběsuk navzdory jejich umístění.  Po vyhlášení se naši hasiči vydali na cestu zpátky domů, aby nabrali síly na další závody, které proběhnou v sobotu 28. 6. ráno v Dobromilicích a odpoledne ve Vícově.

 

Fotogalerie ze soutěže ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »