Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv závodů

Příspěvky

Okrskové závody v Čechovicích 22.5.2016

29. 5. 2016

V neděli 22.5.2016 se u čechovické sokolovny konaly okrskové závody, na kterých náš sbor nemohl chybět. Letos krasičtí hasiči reprezentovali náš sbor hned ve 4 kategoriích: starší žáci, muži a na okrsku poprvé také mladší žáci a ženy. Tvrdá příprava na závody probíhala v průběhu celého týdne, ale také hlavně na hasičském soustředění, které se konalo tradičně na základně TJ Sokol II v Ptenském Dvorku.

Jak bývá na závodech tohoto typu zvykem, první na základnu nastoupila družstva kategorie mužů. I přes menší problémy na koši naši borci zvládli útok dokončit v čase 31,5 s, což jim vystačilo na krásné 3. místo a domů si odvezli pohár a jistě velmi zaslouženou basu piv. Na prvním místě se pak umístilo družstvo z Domamyslic s časem 25,1 s.

Pro krasické ženy byly tyto závody úplnou premiérou, a byť většina z nich již měla s požárním sportem jisté zkušenosti, tak ještě nikdy nenastoupily na startovní čáru v takovém složení a v dresu SDH Krasice v kategorii žen. To se zajisté trochu podepsalo na mírné předzávodní nervozitě. Jejich útok bohužel nebyl ideální, ale důležité je, že se jim ho podařilo dokončit a to v čase 41,5. To jim stačilo na stříbrné druhé místo a láhev šampaňského.

Po zkrácení tratě se plynule přešlo na kategorii starších žáků. Zde není moc o čem psát, naši závodníci zde předvedli perfektní útok a s časem 17,8 si odvezli zasloužené zlato. Kategorie mladších žáků pro nás ovšem tak úspěšná nebyla. Čas 21,7 stačil až na čtvrtou příčku, o kterou jsme se podělili s družstvem Mostkovice B. To ovšem dětem neubralo na elánu a věříme, že na dalších závodech se jim bude dařit lépe.

 

Fotogalerie zde

 

Reprezentace našeho sboru v TFA

5. 5. 2016

V sobotu 30. 4. 2016 se člen našeho sboru Daniel Fidra zúčastnil hasičské soutěže pro jednotlivce TFA, která se konala v Olomouci a byla pořádána sborem SDH Černovír. TFA neboli Toughest Firefighter Alive jak zní celý název, je fyzicky velmi náročná individuální soutěž, které se účastní jak dobrovolní hasiči, tak hasiči profesionální. Jedná se o zvládnutí několika obtížných překážek a úkolů v co nejkratším čase. Dan se těchto závodů zúčastnil poprvé, ale i přesto se mu ve velké konkurenci podařilo trať úspěšně dokončit v čase 6 minut a 1 vteřina. Ve své kategorii C tak obsadil krásné 15. místo. Děkujeme mu za vzornou reprezentaci našeho sboru a přejeme mu mnoho úspěchů v dalších závodech.

Fotogalerie ZDE

 

Shrnutí závodů z konce sezóny

22. 9. 2015

Bílovice - zlatý double

Hned další den odpoledne, po domácích závodech v Krasicích, se naši mladí hasiči vydali na závody v Bílovicích. Vzhledem k úspěchu, který naše nové družstvo mladších žáků získalo předchozí den, jsme se rozhodli, že je do Bílovic vezmeme s sebou. Tohoto rozhodnutí jsme samozřejmě nelitovali.

Kategorie mladších žáků byla velmi nabitá. Celkem v ní bylo zapsáno 14 družstev plus ještě družstvo z Pěnčína, které se ovšem účastnilo mimo soutěž. Naše děti ovšem i v takto silné konkurenci předvedly, že požárnímu sportu opravdu rozumí a že předchozí úspěch v Krasicích nebyl pouhou náhodou. Svůj útok dokončily v čase 18,83 s. Tomuto času se dokázalo přiblížit pouze družstvo Soběsuk "A"  a to velmi těsně. Jejich čas byl 18,88 s, to však nestačilo a my si udrželi první příčku.

Starší žáci si vedli obdobně. V jejich kategorii sice nebylo tolik družstev jako v kategorii mladších, ale i přesto zde měli konkurenci v podobě dvou družstev ze Soběsuk. I když náš útok nevypadal nejlépe, terče byly sraženy v čase 16,19 s, což byl toho dne v Bílovicích nejlepší čas a ani družstvo Soběsuky "A", které obsadilo druhou příčku, se k němu s časem 18,26 s ani nepřiblížilo. Díky tomu i starší žáci z Bílovic odjížděli s prvním místem. Fotogalerii a videa ze závodů najdete pod článkem.

Noční "úspěch" mužů v Křenovicích

Večer v sobotu 12. 9. 2015 se konaly noční závody mužů a žen v Křenovicích. Tato soutěž je velmi populární, protože se zde běhá s průhlednou a nasvícenou kádí, na kterou se můžete podívat níže ve fotogalerii. Z původních 50 nahlášených družstev jich naštěstí přijelo pouze 29, takže soutěž probíhala v poměrně svižném tempu.

Krasické družstvo předvedlo na jejich poměry krásný útok, ve kterém všichni všechno tak tak stihli, nepraskla jim žádná hadice, ani neměli problém s čerpadlem. To se samo o sobě dá považovat za velký úspěch. Jejich čas 21,18 s sice nestačil na žádnou z předních příček, ale i tak byli "krasičáci" se svým 14. místem spokojeni.

Déjà vu mladých hasičů v Hrušce

Sobota 19. 9. 2015 z počátku nevypadala na moc krásný den. Z rána foukalo a sluníčku se také moc vylézt nechtělo. Stejně jako mladým hasičům z Krasic. Naštěstí se však obě věci spravily a slunce i krasičtí hasiči se nakonec dostavili a vydali se na závody mladých hasičů v Hrušce.

Soutěž probíhala jednokolově, protože po závodech žáků měly proběhnout ještě závody veteránů. To bylo jenom dobře, protože soutěže se účastnilo dohromady 18 družstev, z toho 11 mladších. Naši mladší žáci nastoupili na startovní čáru jako 5. v pořadí. Byla zde znát jakási nervozita, ale to hlavně ze strany rodičů a vedoucích. Tak jako vždy to byly úplně zbytečné obavy a útok byl dokončen v krásném čase 17,36 s. Tento čas nebyl nikým pokořen, a tak si mladší žáci z Krasic odvezli z Hrušky své už v pořadí třetí 1. místo.

Co se starších žáků týče, tak ti si vedli velmi podobně. Jejich útok sice nevypadal moc dobře a série pádů, která se při útoku odehrála, byla velmi komická. Naštěstí se nikomu nic moc vážného nestalo (až na jedno odřené pozadí) a útok se podařilo dokončit. A nejenom že naši starší žáci dokončili, ale také dosáhli času 14,93 s, který jim s přehledem zaručil 1. místo.

Z Hrušky si tedy nakonec hasiči z Krasic odvezli (tak jako z Bílovic) dvě zlata a zažili tak jakési déjà vu.

Velké finále sezóny na nočních závodech v Bochoři

Tak jako vždy na závěr sezóny se hasiči z Krasic vydali na noční soutěž mladých hasičů "O Bochořskou sovu". Je to jedna z největších soutěží pro mladé hasiče v republice, možná dokonce největší a je také velmi prestižní. Pro sbory to znamená možnost porovnat svou zdatnost s družstvy z celé Moravy a dokonce i ze Slezska. Letošního ročníku se účastnilo dohromady 96 družstev. Soutěž se běží na dvou dráhách, na jedné probíhá kategorie mladších žáků, které se letos zúčastnilo 45 družstev. V kategorii starších bylo družstev přece jenom o něco více a to 60, včetně družstva z Krasic.

Naše startovní místo bylo 21., což byla ideální pozice. Už když startovalo asi 15. družstvo a my již byli nachystaní u dráhy, se stupňovalo napětí a nervozita nejen mezi samotnými závodníky, ale i mezi vedoucími, pro které byl úspěch v Bochoři také velmi důležitý. Ovšem i přes všechnu tuto nervozitu předvedlo družstvo starších žáků z Krasic perfektní útok! Pravý terč byl sražen v čase 13,58 s a levý terč v čase 13,90 s, což byl i náš výsledný čas. Tento úspěch nám dával velké naděje na dost slušné umístění, ale soutěž ještě nebyla ani v polovině, a tak nám nezbylo nic jiného než čekat, jak se to všechno vyvine.

Nakonec bylo pořadí následující: 1. místo SDH Mysločovice s časem 12,37 s, po nich SDH Brada Rybníček s časem 13,26 s, 3. místo SDH Velká s časem 13,29 s a 4. místo a pomyslná bramborová medaile připadla právě našemu družstvu SDH Krasice. Předčili jsme tak všechna ostatní družstva z Prostějovského okresu a také je to naše zatím nejlepší umístění na těchto závodech.

Pro všechny z nás byl tedy tento večer velkým úspěchem a opravdu úžasným zakončením celé sezóny. Pro tento rok už nás sice žádné závody nečekají, ale i přesto nebudeme zahálet a budeme se co nejlépe připravovat na další sezónu, která bude ,doufejme, alespoň stejně dobrá, jako ta předešlá.

Všem mladým hasičům děkujeme, že reprezentovali náš sbor a doufáme, že jim elán a chuť soutěžit vydrží i do dalšího roku.

 

Fotogalerie z Bílovic ZDE

Fotogalerie z Křenovic ZDE

Fotogalerie z Hrušky ZDE

Fotogalerie z Bochoře ZDE


 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Domácí soutěž v Krasicích a úspěch ve Víceměřicích

15. 9. 2015

V sobotu dne 5. 9. 2015 ráno, ještě před domácí soutěží, se družstvo starších žáků z Krasic tradičně vydalo na závody do Víceměřic. Jak je na těchto závodech zvykem, nástřiky probíhaly na nástřikové terče, což vždy značně ovlivní finální výsledky, na kterých se velmi odráží zdatnost proudařů. Závody zde jako pokaždé probíhaly v poklidné atmosféře za přispění zdejšího lidového komentátora Rádia "Kykyryký". Hasiči z Krasic předvedli svůj velmi úspěšný útok a rychle se odebrali zpět domů do Krasic, aby dokončili přípravy na domácí závody. Domů se ovšem vrátili bez toho, aniž by znali svůj výsledek, protože odjeli ještě před ukončením soutěže. O to větší byla jejich radost, když jim hasiči ze Svésedlic přivezli do Krasic pohár za 1. místo i s putovním pohárem, který se k nám zase pro jednou vrátil.

V Krasicích mezitím skončily poslední přípravy na IX. ročník soutěže mladých hasičů "O pohár starosty SDH". Závody proběhly jako vždy v hojné účasti do 18 družstev, z toho 9 v kategorii mladších a 9 v kategorii starších. Z toho důvodu bylo rozhodnuto, že soutěž proběhne dvoukolově. Jako první se na startovní čáru postavilo družstvo mladších žáků z Krasic. Byly to jejich úplně první závody, a stejně tak jako jejich vedoucí, byli plní nervozity. I přes menší problémy ale svůj útok za obrovského potlesku dokončili s časem 20,04 sekund. Tento čas jim v prvním kole stačil prozatím na 4. místo.

Po odběhnutí všech družstev v kategorii mladších žáků se na základnu začala chystat první družstva starších žáků. Domácí družstvo v prvním kole dokončilo v čase 14,17 s, což byl prozatím náš nejlepší čas v této sezóně a zároveň stačil na to, abychom se po ukončení 1. kola udrželi na 1. místě.

V kole druhém již začínalo jít do tuhého. Naše družstvo mladších žáků ovšem velice zabojovalo a dosáhlo opravdu úžasného času 15,81 s, což je jenom o "chlup" horší čas, než kterého v minulém roce dosáhli mladší žáci z Vícova a jenž je považován za rekord krasické trati v kategorii mladších. Tento rok jim však jejich čas s přehledem zajistil první příčku. Na druhém místě se potom umístilo družstvo ze Soběsuk "B" s časem 16,68 s. Po nich následovala Nenakonice s časem 17,87 s.

Kategorie starších žáků byla o poznání napínavější. Družstvo Nenakonice "A" totiž dosáhlo času 13,31 s, čímž nechalo ostatní družstva daleko za sebou včetně Krasic. To ovšem naše hasiče "vyhecovalo" a ti předvedli útok, jehož výsledný čas byl 13,85 s. Tento čas sice nestačil na to, aby porazili Nenakonici, ale i přesto byl velkým úspěchem a zajistil nám 2. místo. Bronz si pak vysloužili hasiči ze Svésedlic s časem 14,86 s.

Závody byly ukončeny slavnostním vyhlášením, kde byly vítězné týmy odměněny poháry a tolik žádanými medailemi. I pro ostatní družstva byly nachystány diplomy a drobné ceny.

Na závěr bychom chtěli poděkovat našim sponzorům, kterými byli: STATUTÁRNÍ MĚSTO PROSTĚJOV, HOSTINEC U DUDKA, RESTAURACE NA KOVÁRNĚ, BARVY-LAKY VOJTĚCH MARÁK, JAN OTAVA a AUTOŠKOLA VITÁSKOVI. Dále bychom chtěli poděkovat všem týmům, které se naší soutěže zúčastnily a v neposlední řadě také všem členům SDH Krasice, kteří pomáhali realizovat IX. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH.

Fotogalerie za závodů  ZDE

Videa ze závodů:

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Laškov 29.8. 2015 2. místo

10. 9. 2015

V sobotu dopoledne dne 29.8. se konaly závody v požárním útoku v Laškově. Závody se jako obvykle konaly v Laškově u zámečku a tradičně tam také nebyly povoleny sportovní hadice, což nám na tréninku způsobilo pár nepříjemností. I přesto se nám nakonec podařilo poskládat kompletní sadu širokých hadic a mohli jsme se vydat do Laškova vstříc našemu osudu takříkajíc. Soutěž probíhala dvoukolově a to ve velmi hojné účasti celkem 20 družstev. V kategorii mladších žáků se na první příčce umístilo družstvo z Pěnčína, jejichž výsledný čas byl 18,31 sekund. Co se kategorie starších žáků týče, tak tam byly časy o něco lepší. Bronzovou příčku zde obsadilo družstvo z Vrahovic s časem 18,90 s. Družstvo z Krasic dosáhlo v prvním kole času 19,02 s. V kole druhém si naštěstí naši hasiči polepšili a jejich výsledný čas byl 18,23 s, který jim zajistil krásné 2. místo. Zlato si tentokrát odvezli naši přátelé z Domamyslic, jejichž čas byl jen o zlomek lepší. Po svém prvním pokusu museli bohužel odjet a ve druhém kole se tak už nepředstavili. I přesto jim však čas 17,47 vteřin zajistil 1. místo. Celé závody skončily ukázkou hasičské techniky a to konkrétně technickou pěnou. Tato ukázka se všem zúčastněným velice líbila, jak se ostatně můžete přesvědčit ve fotogalerii.

 

Fotogalerie  ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Sobotní závody mužů v Kelčicích a Čelechovicích

31. 8. 2015

V sobotu 22.8. se konala tradiční pohárová soutěž v Kelčicích. Původní družstvo mužů SDH Krasice se těchto závodů v minulosti vždy účastnilo, ovšem od jejich poslední účasti uběhlo už skoro 10 let. Tentokrát se do Kelčic vydala družstva dvě. Za Krasice "A" běželo původní družstvo mužů, kdežto Krasice "B" byli z velké části bývalí starší žáci."Áčko" předvedlo opravdu krásný útok a jejich výsledný čas byl 18,11 s. To jim zajistilo 7. místo. Muži "B" měli při svém útoku opět smůlu a znovu je zradila únava materiálu, tentokrát na plynu u stroje. I přesto však dokázali sestřelit terče v čase 20,67 s, což jim stačilo na 11. místo.

Ten samý den večer se konal první ročník nočních závodů v Čelechovicích na Hané. Tam se ovšem vydalo pouze to mladší družstvo z Krasic, v Kelčicích označeno jako Krasice "B". Na dráze v Čelechovivích panovala opravdu naprostá tma, osvětlená byla pouze základna a terče, které bylo velmi těžké srazit. Celé závody tak získaly velmi zajímavou atmosféru.

Pro spoustu družstev se právě tato tma stala velmi zrádnou a spousta z nich své útoky nedokončila. Naše družstvo naštěstí svůj útok dokončilo, ovšem na pravém terči se nám nedařilo sestřelit a získali jsme zde asi 10 vteřinový prostřik. I přes to náš výsledný čas 38,49s stačil na 9. místo z 18 přítomných družstev v kategorii mužů.

 

Fotogalerie z Kelčic ZDE

Fotogalerie z Čelechovic ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Noční soutěž v Nivě a 3. místo v Svésedlicích

9. 8. 2015

V sobotu 8. srpna se odehrály noční závody v Nivě, které byly součástí Velké ceny Prostějovska v požárním útoku. Tato skutečnost nám nebyla neznámá a my jsme se po notné dávce přemlouvání a domlouvání rozhodli, že se této soutěže zúčastníme v kategorii mužů. Naše družstvo bylo poskládáno z bývalých členů družstva starších žáků a ještě jej doplnily dvě ženy. Příprava na soutěž byla velmi tvrdá. Měla být složena ze série velmi náročných tréninků, ovšem díky naší zdatnosti se tento počet zredukoval na jeden jediný trénink. Rád bych podotkl, že pro některé to byl návrat k požárnímu útoku po opravdu dlouhé době, ale i přesto se k tomu všichni postavili velmi zodpovědně.

Samotné závody probíhaly na velmi dobře nasvícené trati, které dominoval obří světelný nápis Niva, takže naše obavy, že neuvidíme, kam máme běžet, se naštěstí nenaplnily. Vzhledem k tomu, že jsme se do soutěže přihlásili mezi posledními, tak nám taky byla přiřazena jedna z posledních startovních pozic. To nám ale příliš nevadilo, protože jsme alespoň měli spoustu času sledovat výkony ostatních družstev a snad se od nich i něčemu přiučit. Na startovní čáru jsme dorazili někdy mezi 1 a 2 hodinou ranní nabiti adrenalinem. Útok nevypadal zas tak špatně na to, že jsme měli pouze jeden trénink a většina z nás se nikdy takovýchto závodů nezúčastnila. Bohužel nás ale zradila naše vlastní hadice, která nevydržela tlak vody, a útok jsme tím pádem nemohli dokončit. To nám ovšem vůbec nezkazilo chuť zúčastnit se v tomto roce ještě dalších závodů a z Nivy jsme odjížděli sice unaveni, ale spokojeni a to i přesto, že náš útok byl neplatný.

Další den, tedy v neděli 9. srpna, jsme se vydali s naším družstvem starších žáků do vzdálených Svésedlic. Soutěže se zúčastnilo dohromady celkem 10 družstev, z toho 6 družstev starších a 3 družstva mladších žáků. Bylo zde také družstvo přípravky ze Svésedlic, které předvedlo opravdu krásný útok. Soutěž se běžela dvoukolově a při jejich druhém pokusu získali čas 26,12 s, za což si vysloužili vydatný potlesk všech přítomných hasičů.

Družstvo Krasic se na startovní čáru dostalo až jako páté. Na závody jsme se bohužel museli vydat pouze s 6 závodníky a neměli jsme nikoho na "Béčko". To ovšem vůbec nevadilo, protože sbor z Nenakonic nám ochotně půjčil svoji "Béčkařku" a ta se svého úkolu zhostila opravdu zodpovědně. V prvním kole jsme dosáhli času 19,14 s. Při druhém pokusu se nám dařilo trochu více a pravý terč byl sražen v čase 17,12, ten levý o dvě setiny později. Náš výsledný čas byl tedy 17,14 s. Ten nám v celkovém pořadí zajistil 3. místo. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo Nenakonice "A" a zlato si zaslouženě odneslo domácí družstvo Svésedlic s krásným časem 13,15 s.

Chtěli bychom poděkovat organizátorům a všem zúčastněním sborům za příjemné dopoledne strávené v opravdu přátelském kolektivu a ještě jednou bychom chtěli poděkovat Nenakonici za zapůjčení jejich "Béčkařky". Rádi je všechny přivítáme na naší domácí soutěži "O pohár starosty SDH", která se bude konat 5. září v Krasicích.

Fotogalerie ze Svésedlic ZDE

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Výsledky za poslední dobu

20. 7. 2015

V poslední době jsme Vás moc neinformovali o závodech, kterých jsme se účastnili a tutu chybu bychom chtěli napravit, tak vám přinášíme výčet toho nejdůležitějšího, co se na uplynulých závodech odehrálo.

Soběsuky 7. místo

Do Soběsuk se naše družstvo starších žáků vydalo 20.6. Již od začátku bylo jasné, že konkurence na těchto závodech bude velmi silná. Ukázalo se, že jsme se nemýlili. Útok se nám příliš nepovedl a dosáhli jsme času rovných 22 s, což je čas, který by nám na většině soutěží zajistil stále pěkné umístění, ale v Soběsukách stačil pouze na 7. místo. To nás ovšem neodradilo a s chutí jsme se pustili do dalších závodů.

Dobromilice a Vícov - stříbrný double

Přesně týden po závodech v Soběsukách, tedy 27.6. se v našem dosahu konaly dvoje závody, dopoledne v Dobromilicích a odpoledne ve Vícově. V Dobromilicích proběhlo vše v dobré náladě za vydatného přispění notoricky známého komentátora "Rádia Kykyryký". Nás útok byl velmi zdařilý, ale bohužel jsme měli poměrně velký prostřik. Ovšem i přesto jsme dosáhli krásného času 19,63 s, který nám vynesl pěkné druhé místo, hned za družstvem z Víceměřic, které mělo čas 18,01 s.

Soutěž ve Vícově probíhala dvoukolově. Startovali jsme až 8., což nám nevadilo, protože jsme alespoň znali časy ostatních družstev. První útok byl velmi povedený a čas 16,83 nám zajistil jasné vedení v prvním kole. Bohužel při druhém útoku se nám nepodařilo včas spojit savice a útok byl uznán jako neplatný. Do výsledkové listiny se sice počítal ten lepší čas, ale družstvo z Domamyslice narozdíl od prvního kola předvedlo celkem slušný útok, ve kterém nás předčili o necelé 4 setiny sekundy. Tím jsme spadli na druhou příčku a z tohoto dne jsme si odvezli dvě překrásná stříbrná místa.

Doloplazy a Hrochov aneb pro výhru jsou někteří schopni udělat cokoliv

První prázdninovou sobotu jsme se opět vydali na dvoje závody s úmyslem konečně zvítězit. Do Doloplaz jsme přijeli jenom na skok, protože jsme chtěli stihnout i závody v Hrochově, které se odehrávaly téměř ve stejnou dobu. Proto jsme se s organizátory domluvili, že poběžíme mezi první družstvy, ještě v kategorii mladších žáků s tím, že pro diplom a výsledkovou listinu se vrátíme později. Útok jsme odběhli s časem 17,87 a bez jakéhokoliv vědomí o výsledcích ostatních družsev jsme vyjeli vstříc našemu osudu do Hrochova (naštěstí ovšem žijeme v moderní době a později nám bylo sděleno, že jsme se umístili na třetím místě).

Závody v Hrochově probíhaly tradičně v bohaté účasti snad všech sborů z okolí blízkého i dalekého. Samozřejmě také nemohli chybět naši přátelé z Domamyslic, kteří nechtěli propásnout příležitost k tomu znovu nás pokořit. Na závodech v Hrochově bylo již od začátku několik zvláštností. Začínalo to už u pozvánky, kterou organizátoři zaslali dvakrát, v rozmezí asi jednoho týdne. První nebyla ničím zvláštní, klasická pozvánka kde je napsáno kdy se závody odehrávají, pro jaké je to kategorie, výše startovného, že jsou povoleny sportovní hadice a tak podobně. Na té druhé byla ovšem drobná změna. Dole bylo výrazně napsáno, že u kategorie starších žáků budou kontrolovány průkazky a za každého soutěžícího, který bude starší 15-ti let, bude družstvo penalizováno 15 sekundami. Zvláštní je, že tento postup není uveden v žádné příručce o požárním sportu, dokonce ani ve stanovách Hry Plamen, která bývá pro většinu organizátorů takříkajíc svatá. Ovšem naprosto stejný postup již tento rok navrhli organizátoři jiné soutěže, které jsme se také zúčastnili.Což je nanejvýš zvláštní. Teď již ale zpět k průběhu samotné soutěže. Na poradě vedoucích bylo řečeno, že kontrola průkazek bude probíhat namátkově. To jsme ovšem nevěděli, že význam slova namátkově zde znamená každé družstvo, což je ale jenom dobře, protože pokud se zavede nějaké pravidlo, tak by samozřejmě mělo platit pro všechny. Dále zde ještě bylo řečeno, že v průběhu soutěže se nepřijímají žádné protesty, což je také věc kterou schvalujeme, protože proč bychom si chtěli kazit krásné zážitky ze soutěže a hlavně proč bychom to chtěli kazit těm dětem, které se na to těší a je pak pro ně jen těžko pochopitelné, proč jim například nebylo umožněno vyhrát, nebo se umístit na nějakém pěkném místě.

Nyní ale to nejdůležitější, a to samotné útoky. Kontrola průkazek u nás proběhla v pořádku a my jsme dosáhli času 14,92 s, což je zatím náš nejlepší výsledek za tuto sezónu a vůbec nám nevadilo, že družstvo z Domamyslic mělo čas ještě o něco lepší a my byli po prvním kole pouze na druhém místě.

Pak byl ovšem vznešen protest na naše družstvo. Organizátory najednou nezajímalo, že bylo řečeno, že se protesty nepřijímají a jali se vzniklou situaci řešit. Chtěli po nás doložit průkazku jednoho našeho člena i s jeho průkazem zdravotního pojištěnce. To jsme odmítli, protože dle našeho mínění na to oni nemají žádné právo a navíc v pozvánce byly zmíněny jen průkazky, o pojištovně tam nepadlo ani slovo. Poté, když se pokoušeli odvolávat na směrnice Plamenu, tak nám ani nebyli schopni tyto směrnice ukázat, což je dle našeho souzení poměrně podstatná věc. Nakonec, poté co jim došli argumenty, nám bylo řečeno, že pokud průkaz pojištěnce nepředložíme, tak budeme penalizováni již dříve zmíněnými 15 sekundami. Na to jsme nepřistoupili a s lítostí jsme se s Hrochovem rozloučili a vydali se na cestu domů, protože v takovém případě pro nás nemělo cenu na závodech nadále setrvávat.

Na konec ještě pár slov. Požární sport je samozřejmě sport, ale také je to pro všechny hlavně koníček a také tak trochu styl života. Hasičství je silně spjato s životem na vesnici, ale také ve městě a přilehlých městských částí. Pohárové soutěže, organizované pro mladé hasiče, by měly být pouze místem, kde je dětem umožněno v přátelském duchu poměřit své síly s ostatními družstvy a ne místem, kde proti sobě sbory, znešvářené pouze vinou svých vlastních vedoucích mládeže, bojují jako v nějaké aréně a snaží se vyhrát za každou cenu. A pokud zrovna nemají svůj den, tak se snaží shodit jiná družstva poukazováním na pravidla, která jsou stejně sepsána hlavně pro dospělé a pro požární hru Plamen, ale nikdy nebyla příliš brána v potaz právě u mladých hasičů, kde jde jen o to trochu si zasoutěžit ale hlavně se pobavit a užít si každé závody v požárním sportu, protože to je to jediné o co by mělo ve skutečnosti jít. Tak Vás všechny prosím, nekažte to těm dětem a nedovolte, aby se spory a rivalita mezi Vámi přenášely i na generaci mladých hasičů pod Vámi.

 

Fotogalerie ze Soběsuk ZDE

Fotogalerie z Doloplaz ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Vrahovice 6.6.2015 4. místo

6. 6. 2015

V sobotu dne 6. 6. 2015 za krásného, letního počasí se družstvo starších žáků SDH Krasice vydalo na soutěž do blízkých Vrahovic. Naši hasiči byli velmi natěšení, protože po okrskové soutěži to byly jejich druhé závody v této sezóně. 

Závody se běžely jednokolově, kvůli vysoké účasti 10 družstev v kategorii mladších a 5 družstev v kategorii starších žáků. Startovní pořadí se losovalo a kapitán našeho družstva nám vytáhl šťastné číslo 1. Po odběhnutí mladších žáků, kde mimochodem zvítězilo družstvo z Bousína s krásným časem 19,53 sekund, se naši závodníci začali připravovat na základnu. Bohužel, při nástupu na startovní čáru, došlo k menšímu zdržení a nastoupila menší nervozita.Ta se projevila na "béčku", kde nebyla spojená hadice. I přes to nám pořadatelé zapsali krásně zaokrouhlený čas 40,00 sekund. Naneštěstí to nebyl jediný útok tohoto dne, který se nepovedl. Družstvo z Bousína dosáhlo času 45,37 sekund a domácí družstvo Vrahovic mělo čas o pouhých 3,07 sekund lepší než my. To ovšem nezabránilo družstvu z Domamyslic předvést hezký útok s časem 15,73 sekund, který jim vynesl zasloužené zlato. 

Družstvo z Krasic si tedy nakonec odvezlo pěkné 4. místo a těší se na další závody a další krásná umístění.

 

Fotogalerie ze závodů ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Okrsková soutěž Mostkovice 10.5.2015

11. 5. 2015

V neděli 10. května se v Mostkovicích na fotbalovém hřišti od 9:00 uskutečnily okrskové závody, kam se přijela zúčastnit i tři družstva Sboru dobrovolných hasičů z Krasic.

Jako první svoje síly poměřila družstva mužů z Krasic, Domamyslic, Čechovic, Mostkovic, Vrahovic a Žešova. Muži z Krasic se postarali o zahájení celé soutěže s časem 30,34 sekund a byl to i čas vítězný, protože žádnému družstvu se nepovedlo tento čas pokořit a to i přesto, že Žešov dostal druhou šanci si svůj útok zopakovat. Konečné pořadí bylo následovné: 1. Krasice (30,34 s), 2. Domamyslice (31,47 s), 3. Čechovice (36,75 s), 4. Mostkovice (49,81 s) a na posledním místě se umístila družstva z Vrahovic a Žešova s neplatnými pokusy.

Než odstartovala družstva dorostu, tak svůj útok odběhly také ženy z Vrahovic a vzhledem k tomu, že to bylo jediné družstvo žen, tak si odvezly první místo. V kategorii dorostu startovala 3 družstva a to Krasice, Domamyslice a Vrahovice. Jako první se na start postavilo družstvo z Vrahovic a dosáhlo času 29,78 sekund. Po družstvu Domamyslic, kterému se nepodařilo útok dokončit, se na svůj útok připravily dorostenci z Krasic. Terče byly kvůli špatnému nabrání vody shozeny až v čase 79,38 sekund, ale byl to pokus dokončený, a tak nám vynesl konečné druhé místo.

Předposlední kategorií byla kategorie starších žáků, kde se naši mladí hasiči setkali s konkurencí týmů z Domamyslic, Vrahovic a Mostkovic.  Pro některé naše hasiče to byly vůbec první závody a tak jsme čekali, jak se s touto situací poperou. Při útoku na sobě ale nedali nervozitu vůbec znát a pokus dokončili v čase 22,28 sekund. Tento čas jim vynesl krásné první místo, protože ostatní družstva zaběhla své útoky v pomalejších časech. Pořadí v kategorii starších žáků bylo takové: 1. Krasice (22,78 s), 2. Vrahovice (27,40 s), 3. Domamyslice (32,43 s) a 4. Mostkovice (45,65 s). Nedělní závody ukončily útoky v kategorii mladších žáků, kde vyhrálo družstvo z Domamyslic.

SDH Krasice si tak z těchto okrskových závodů odváží dvě první a jedno druhé místo, což je zajisté obrovským úspěchem. Velkou radost nám udělalo téměř nově složené družstvo starších žáků, které se se svými prvními závody popralo více než obstojně. Nesmíme ale usnout na vavřínech, protože nás čekají další a mnohem těžší závody. 

Fotogalerie ze závodů ZDE

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »