Jdi na obsah Jdi na menu
 


Archiv závodů

Příspěvky

Závody v Hrušce

21. 6. 2016

Dne 11. 6. 2016 se na fotbalovém hřišti v Hrušce pořádaly závody v požárním útoku. Těchto závodů se zúčastnila všechna družstva SDH Krasice. V dopoledních hodinách se konala soutěž pro mladší a starší žáky a později odpoledne pro družstva mužů a žen.

Do kategorie mladších žáků bylo zapsáno dohromady 9 družstev. Naši hasiči nastoupili díky svému brzkému příjezdu na startovní čáru jako první a nastavili laťku poměrně vysoko. Po opravdu důkladném sražení terčů (podotýkám, že po skončení útoku terče zůstaly ležet převrácené na zemi) se časomíra zastavila v čase 19,27 s.  Překonat nás dokázalo nakonec jen družstvo Soběsuky "B", které startovalo jako poslední a jejich čas 17,91 s zanechal krasické mladší žáky na druhém místě.

Starším žákům už se bohužel tolik nedařilo. Útok vypadal opravdu krásně, tedy aspoň do té doby než jsme si všimli, že vlevo není spojena hadice "C". Tuto chybu sice mladí závodníci ihned napravili, ale škoda již byla napáchána a s časem 28,75 s bylo starším žákům přisouzeno páté a zároveň poslední místo.

V odpoledních hodinách se reputaci našeho sboru v Hrušce pokusila nahradit družstva mužů a žen SDH Krasice. Družstev zde nebylo mnoho a tak jsme doufali v co nejlepší umístění. Celkově se zúčastnilo devět družstev mužů a tři družstva žen.

Hned po zahájení a poradě velitelů nastoupilo na start družstvo žen. Ty útok zvládly velmi dobře a i s pomalejší vodou dokončily útok v čase 22,03 s a tento čas jim stačil na první místo. Je nutno zmínit, že toto bylo první 1. místo družstva žen SDH Krasice.

O dva útoky později přišlo na řadu družstvo mužů. Ti tolik štěstí neměli a dokončili útok v čase 29,34 s, který jim stačil na celkové 9. místo.

Závody považujeme za napůl úspěšné a doufáme, že v příštích závodech bude mít družstvo starších žáků a mužů více štěstí. 

Video ze závodů ZDE

Fotogalerie ZDE

 

Úspěchy a neúspěchy v Dětkovicích

9. 6. 2016

V sobotu 4.6.2016 odpoledne se družstva mužů a mladých hasičů SDH Krasice vydala na Velkou cenu Prostějovska do Dětkovic. Závody probíhaly jako každý rok za bohaté účasti a samotná VCP se protáhla až do večerních hodin.

Jako první svou zdatnost otestovalo družstvo mužů. Bohužel jim tentokrát štěstěna vůbec nepřála a kvůli technickým problémům se savicí a na startu byl jejich útok prohlášen jako neplatný. Věříme, že tyto závody pro ně byly poučením a do budoucna zapracují na stavu jejich savice, kvůli které zaplál nad jejich útokem osudový červený praporek. Do dalších závodů jim tedy přejeme hodně štěstí a savici, která s nimi bude víc spolupracovat.

Kategorie mladších žáků byla pro náš sbor mnohem úspěšnější. Našim hasičům se podařilo dokončit útok v čase 19,03 s, což jim tak akorát vystačilo na první příčku a ze závodů si odvezli spoustu cen včetně vytoužených medailí. Na druhém místě se pak umístilo s časem 19,11 s družstvo ze Soběsuk a v těsném závěsu za nimi s časem 19,12 Klenovice na Hané.

Pokus starších žáků o dobytí příček vítězů ze začátku vypadal velmi nadějně, potom později došlo ke zjištění faktu, že nejsou spojeny hadice typu "B". To vedlo k přerušení celého útoku a po obnovení přísunu vody byly terče sraženy v čase 46,02 s. Tím pádem si naši hasiči místo medailí zlatých, odvezli pouze medaile bramborové.

Všem družstvům děkujeme za reprezentaci našeho sboru a do dalších závodů jim přejeme mnoho zdaru a úspěchů.

Video ze závodů ZDE

Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Závody v Dřevnovicích

8. 6. 2016

V neděli 29. 5. 2016 jsme v dopoledních hodinách navštívili závody v Dřevnovicích. Opět to byla naše první zkušenost s těmito závody. Konaly se v místním sportovním areálu, za teplého počasí.

Těchto závodů se zúčastnila naše družstva mladších a starších žáků. Přítomno bylo téměř 30 družstev. Opět zde byly obávané nástřikové terče, ale naše družstva se s nimi po zkušenostech z předchozího dne poprala dobře.

Jako první na start nastoupili mladší žáci, ale těm se, kvůli menším problémům na koši, podařilo terče naplnit až v čase 35,9 s a umístili se tak na konečném sedmém místě.

Po skončení kategorie mladších žáků se na start postupně připravovali starší žáci. Naše družstvo dokončilo svůj útok v čase 25,3 s, což stačilo na konečné třetí místo.

Na těchto závodech probíhala také doplňková disciplína, kterou byla střelba ze vzduchovky. Střílet do dřevěných špalíčků si vyzkoušeli všichni členové našich družstev a pro některé to byla vůbec první zkušenost s touto činností. V celkovém pořadí v této disciplíně se naše družstvo mladších žáků umístilo na děleném druhém místě.

Oběma našim družstvům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalších závodech. 

Fotogalerie ZDE

 

Na půl úspěšné závody v Mořicích

8. 6. 2016

V sobotu 28. 5. 2016 jsme se poprvé zúčastnili závodů v Mořicích, které se konaly na místním fotbalovém hřišti za velmi teplého počasí. Těchto závodů se zúčastnila družstva mladších i starších žáků a také družstvo mužů a žen.

Dopoledne byly na programu závody dětí. Hned při nástupu jsme mohli vidět, že družstev mladých hasičů dorazilo opravdu hodně. Byly zde 3 přípravky, 14 družstev mladších žáků a 13 družstev starších žáků. S některými družstvy jsme se setkali poprvé a tak jsme mnohdy nevěděli, co od nich čekat. Strašákem této soutěže byly pro nás nástřikové terče, protože pro všechna naše družstva to byla první zkušenost s tímto typem terčů.

Nicméně jako dvanácté družstvo v pořadí se na start postavili mladší žáci. Po ne příliš zdařeném výkonu na okrsku nikdo nečekal žádné zázraky, zvlášť v takové konkurenci. Ale naši nejmladší hasiči předčili naše očekávání, s nástřikovými terči si poradili perfektně a s časem 21,4 s soutěž vyhráli.

Další na řadu přišli jako desátí v pořadí starší žáci. Ti po menších problémech na pravém proudu, dokončili útok s časem 30,7 s. Nakonec skončili na krásném sedmém místě.

Po přestavění tratě následovaly v odpoledních hodinách závody mužů a žen. Jako čtrnácté družstvo nastoupilo družstvo žen. Útok, který vypadal velmi nadějně a mohl by být zaběhnutý na velmi dobré umístění, nám překazila hadice B, která pro naši smůlu praskla, a tím pádem si družstvo žen zapsalo neplatný pokus. Domů jsme si tedy odvezli sedmé místo.

Po takovém pokusu, jsme všichni doufali, že muži napraví naši reputaci a také se jim to podařilo. Zaběhli krásný útok s časem 21,1 s a umístili se na čtvrtém místě.

Závody v Mořicích byly z našeho pohledu poměrně úspěšné a doufáme, že se všem našim týmům bude v nadcházející sezóně dařit ještě více. 

Video ze závodů ZDE

Fotogalerie ZDE

 

Okrskové závody v Čechovicích 22.5.2016

29. 5. 2016

V neděli 22.5.2016 se u čechovické sokolovny konaly okrskové závody, na kterých náš sbor nemohl chybět. Letos krasičtí hasiči reprezentovali náš sbor hned ve 4 kategoriích: starší žáci, muži a na okrsku poprvé také mladší žáci a ženy. Tvrdá příprava na závody probíhala v průběhu celého týdne, ale také hlavně na hasičském soustředění, které se konalo tradičně na základně TJ Sokol II v Ptenském Dvorku.

Jak bývá na závodech tohoto typu zvykem, první na základnu nastoupila družstva kategorie mužů. I přes menší problémy na koši naši borci zvládli útok dokončit v čase 31,5 s, což jim vystačilo na krásné 3. místo a domů si odvezli pohár a jistě velmi zaslouženou basu piv. Na prvním místě se pak umístilo družstvo z Domamyslic s časem 25,1 s.

Pro krasické ženy byly tyto závody úplnou premiérou, a byť většina z nich již měla s požárním sportem jisté zkušenosti, tak ještě nikdy nenastoupily na startovní čáru v takovém složení a v dresu SDH Krasice v kategorii žen. To se zajisté trochu podepsalo na mírné předzávodní nervozitě. Jejich útok bohužel nebyl ideální, ale důležité je, že se jim ho podařilo dokončit a to v čase 41,5. To jim stačilo na stříbrné druhé místo a láhev šampaňského.

Po zkrácení tratě se plynule přešlo na kategorii starších žáků. Zde není moc o čem psát, naši závodníci zde předvedli perfektní útok a s časem 17,8 si odvezli zasloužené zlato. Kategorie mladších žáků pro nás ovšem tak úspěšná nebyla. Čas 21,7 stačil až na čtvrtou příčku, o kterou jsme se podělili s družstvem Mostkovice B. To ovšem dětem neubralo na elánu a věříme, že na dalších závodech se jim bude dařit lépe.

 

Fotogalerie zde

 

Reprezentace našeho sboru v TFA

5. 5. 2016

V sobotu 30. 4. 2016 se člen našeho sboru Daniel Fidra zúčastnil hasičské soutěže pro jednotlivce TFA, která se konala v Olomouci a byla pořádána sborem SDH Černovír. TFA neboli Toughest Firefighter Alive jak zní celý název, je fyzicky velmi náročná individuální soutěž, které se účastní jak dobrovolní hasiči, tak hasiči profesionální. Jedná se o zvládnutí několika obtížných překážek a úkolů v co nejkratším čase. Dan se těchto závodů zúčastnil poprvé, ale i přesto se mu ve velké konkurenci podařilo trať úspěšně dokončit v čase 6 minut a 1 vteřina. Ve své kategorii C tak obsadil krásné 15. místo. Děkujeme mu za vzornou reprezentaci našeho sboru a přejeme mu mnoho úspěchů v dalších závodech.

Fotogalerie ZDE

 

Shrnutí závodů z konce sezóny

22. 9. 2015

Bílovice - zlatý double

Hned další den odpoledne, po domácích závodech v Krasicích, se naši mladí hasiči vydali na závody v Bílovicích. Vzhledem k úspěchu, který naše nové družstvo mladších žáků získalo předchozí den, jsme se rozhodli, že je do Bílovic vezmeme s sebou. Tohoto rozhodnutí jsme samozřejmě nelitovali.

Kategorie mladších žáků byla velmi nabitá. Celkem v ní bylo zapsáno 14 družstev plus ještě družstvo z Pěnčína, které se ovšem účastnilo mimo soutěž. Naše děti ovšem i v takto silné konkurenci předvedly, že požárnímu sportu opravdu rozumí a že předchozí úspěch v Krasicích nebyl pouhou náhodou. Svůj útok dokončily v čase 18,83 s. Tomuto času se dokázalo přiblížit pouze družstvo Soběsuk "A"  a to velmi těsně. Jejich čas byl 18,88 s, to však nestačilo a my si udrželi první příčku.

Starší žáci si vedli obdobně. V jejich kategorii sice nebylo tolik družstev jako v kategorii mladších, ale i přesto zde měli konkurenci v podobě dvou družstev ze Soběsuk. I když náš útok nevypadal nejlépe, terče byly sraženy v čase 16,19 s, což byl toho dne v Bílovicích nejlepší čas a ani družstvo Soběsuky "A", které obsadilo druhou příčku, se k němu s časem 18,26 s ani nepřiblížilo. Díky tomu i starší žáci z Bílovic odjížděli s prvním místem. Fotogalerii a videa ze závodů najdete pod článkem.

Noční "úspěch" mužů v Křenovicích

Večer v sobotu 12. 9. 2015 se konaly noční závody mužů a žen v Křenovicích. Tato soutěž je velmi populární, protože se zde běhá s průhlednou a nasvícenou kádí, na kterou se můžete podívat níže ve fotogalerii. Z původních 50 nahlášených družstev jich naštěstí přijelo pouze 29, takže soutěž probíhala v poměrně svižném tempu.

Krasické družstvo předvedlo na jejich poměry krásný útok, ve kterém všichni všechno tak tak stihli, nepraskla jim žádná hadice, ani neměli problém s čerpadlem. To se samo o sobě dá považovat za velký úspěch. Jejich čas 21,18 s sice nestačil na žádnou z předních příček, ale i tak byli "krasičáci" se svým 14. místem spokojeni.

Déjà vu mladých hasičů v Hrušce

Sobota 19. 9. 2015 z počátku nevypadala na moc krásný den. Z rána foukalo a sluníčku se také moc vylézt nechtělo. Stejně jako mladým hasičům z Krasic. Naštěstí se však obě věci spravily a slunce i krasičtí hasiči se nakonec dostavili a vydali se na závody mladých hasičů v Hrušce.

Soutěž probíhala jednokolově, protože po závodech žáků měly proběhnout ještě závody veteránů. To bylo jenom dobře, protože soutěže se účastnilo dohromady 18 družstev, z toho 11 mladších. Naši mladší žáci nastoupili na startovní čáru jako 5. v pořadí. Byla zde znát jakási nervozita, ale to hlavně ze strany rodičů a vedoucích. Tak jako vždy to byly úplně zbytečné obavy a útok byl dokončen v krásném čase 17,36 s. Tento čas nebyl nikým pokořen, a tak si mladší žáci z Krasic odvezli z Hrušky své už v pořadí třetí 1. místo.

Co se starších žáků týče, tak ti si vedli velmi podobně. Jejich útok sice nevypadal moc dobře a série pádů, která se při útoku odehrála, byla velmi komická. Naštěstí se nikomu nic moc vážného nestalo (až na jedno odřené pozadí) a útok se podařilo dokončit. A nejenom že naši starší žáci dokončili, ale také dosáhli času 14,93 s, který jim s přehledem zaručil 1. místo.

Z Hrušky si tedy nakonec hasiči z Krasic odvezli (tak jako z Bílovic) dvě zlata a zažili tak jakési déjà vu.

Velké finále sezóny na nočních závodech v Bochoři

Tak jako vždy na závěr sezóny se hasiči z Krasic vydali na noční soutěž mladých hasičů "O Bochořskou sovu". Je to jedna z největších soutěží pro mladé hasiče v republice, možná dokonce největší a je také velmi prestižní. Pro sbory to znamená možnost porovnat svou zdatnost s družstvy z celé Moravy a dokonce i ze Slezska. Letošního ročníku se účastnilo dohromady 96 družstev. Soutěž se běží na dvou dráhách, na jedné probíhá kategorie mladších žáků, které se letos zúčastnilo 45 družstev. V kategorii starších bylo družstev přece jenom o něco více a to 60, včetně družstva z Krasic.

Naše startovní místo bylo 21., což byla ideální pozice. Už když startovalo asi 15. družstvo a my již byli nachystaní u dráhy, se stupňovalo napětí a nervozita nejen mezi samotnými závodníky, ale i mezi vedoucími, pro které byl úspěch v Bochoři také velmi důležitý. Ovšem i přes všechnu tuto nervozitu předvedlo družstvo starších žáků z Krasic perfektní útok! Pravý terč byl sražen v čase 13,58 s a levý terč v čase 13,90 s, což byl i náš výsledný čas. Tento úspěch nám dával velké naděje na dost slušné umístění, ale soutěž ještě nebyla ani v polovině, a tak nám nezbylo nic jiného než čekat, jak se to všechno vyvine.

Nakonec bylo pořadí následující: 1. místo SDH Mysločovice s časem 12,37 s, po nich SDH Brada Rybníček s časem 13,26 s, 3. místo SDH Velká s časem 13,29 s a 4. místo a pomyslná bramborová medaile připadla právě našemu družstvu SDH Krasice. Předčili jsme tak všechna ostatní družstva z Prostějovského okresu a také je to naše zatím nejlepší umístění na těchto závodech.

Pro všechny z nás byl tedy tento večer velkým úspěchem a opravdu úžasným zakončením celé sezóny. Pro tento rok už nás sice žádné závody nečekají, ale i přesto nebudeme zahálet a budeme se co nejlépe připravovat na další sezónu, která bude ,doufejme, alespoň stejně dobrá, jako ta předešlá.

Všem mladým hasičům děkujeme, že reprezentovali náš sbor a doufáme, že jim elán a chuť soutěžit vydrží i do dalšího roku.

 

Fotogalerie z Bílovic ZDE

Fotogalerie z Křenovic ZDE

Fotogalerie z Hrušky ZDE

Fotogalerie z Bochoře ZDE


 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Domácí soutěž v Krasicích a úspěch ve Víceměřicích

15. 9. 2015

V sobotu dne 5. 9. 2015 ráno, ještě před domácí soutěží, se družstvo starších žáků z Krasic tradičně vydalo na závody do Víceměřic. Jak je na těchto závodech zvykem, nástřiky probíhaly na nástřikové terče, což vždy značně ovlivní finální výsledky, na kterých se velmi odráží zdatnost proudařů. Závody zde jako pokaždé probíhaly v poklidné atmosféře za přispění zdejšího lidového komentátora Rádia "Kykyryký". Hasiči z Krasic předvedli svůj velmi úspěšný útok a rychle se odebrali zpět domů do Krasic, aby dokončili přípravy na domácí závody. Domů se ovšem vrátili bez toho, aniž by znali svůj výsledek, protože odjeli ještě před ukončením soutěže. O to větší byla jejich radost, když jim hasiči ze Svésedlic přivezli do Krasic pohár za 1. místo i s putovním pohárem, který se k nám zase pro jednou vrátil.

V Krasicích mezitím skončily poslední přípravy na IX. ročník soutěže mladých hasičů "O pohár starosty SDH". Závody proběhly jako vždy v hojné účasti do 18 družstev, z toho 9 v kategorii mladších a 9 v kategorii starších. Z toho důvodu bylo rozhodnuto, že soutěž proběhne dvoukolově. Jako první se na startovní čáru postavilo družstvo mladších žáků z Krasic. Byly to jejich úplně první závody, a stejně tak jako jejich vedoucí, byli plní nervozity. I přes menší problémy ale svůj útok za obrovského potlesku dokončili s časem 20,04 sekund. Tento čas jim v prvním kole stačil prozatím na 4. místo.

Po odběhnutí všech družstev v kategorii mladších žáků se na základnu začala chystat první družstva starších žáků. Domácí družstvo v prvním kole dokončilo v čase 14,17 s, což byl prozatím náš nejlepší čas v této sezóně a zároveň stačil na to, abychom se po ukončení 1. kola udrželi na 1. místě.

V kole druhém již začínalo jít do tuhého. Naše družstvo mladších žáků ovšem velice zabojovalo a dosáhlo opravdu úžasného času 15,81 s, což je jenom o "chlup" horší čas, než kterého v minulém roce dosáhli mladší žáci z Vícova a jenž je považován za rekord krasické trati v kategorii mladších. Tento rok jim však jejich čas s přehledem zajistil první příčku. Na druhém místě se potom umístilo družstvo ze Soběsuk "B" s časem 16,68 s. Po nich následovala Nenakonice s časem 17,87 s.

Kategorie starších žáků byla o poznání napínavější. Družstvo Nenakonice "A" totiž dosáhlo času 13,31 s, čímž nechalo ostatní družstva daleko za sebou včetně Krasic. To ovšem naše hasiče "vyhecovalo" a ti předvedli útok, jehož výsledný čas byl 13,85 s. Tento čas sice nestačil na to, aby porazili Nenakonici, ale i přesto byl velkým úspěchem a zajistil nám 2. místo. Bronz si pak vysloužili hasiči ze Svésedlic s časem 14,86 s.

Závody byly ukončeny slavnostním vyhlášením, kde byly vítězné týmy odměněny poháry a tolik žádanými medailemi. I pro ostatní družstva byly nachystány diplomy a drobné ceny.

Na závěr bychom chtěli poděkovat našim sponzorům, kterými byli: STATUTÁRNÍ MĚSTO PROSTĚJOV, HOSTINEC U DUDKA, RESTAURACE NA KOVÁRNĚ, BARVY-LAKY VOJTĚCH MARÁK, JAN OTAVA a AUTOŠKOLA VITÁSKOVI. Dále bychom chtěli poděkovat všem týmům, které se naší soutěže zúčastnily a v neposlední řadě také všem členům SDH Krasice, kteří pomáhali realizovat IX. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty SDH.

Fotogalerie za závodů  ZDE

Videa ze závodů:

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Laškov 29.8. 2015 2. místo

10. 9. 2015

V sobotu dopoledne dne 29.8. se konaly závody v požárním útoku v Laškově. Závody se jako obvykle konaly v Laškově u zámečku a tradičně tam také nebyly povoleny sportovní hadice, což nám na tréninku způsobilo pár nepříjemností. I přesto se nám nakonec podařilo poskládat kompletní sadu širokých hadic a mohli jsme se vydat do Laškova vstříc našemu osudu takříkajíc. Soutěž probíhala dvoukolově a to ve velmi hojné účasti celkem 20 družstev. V kategorii mladších žáků se na první příčce umístilo družstvo z Pěnčína, jejichž výsledný čas byl 18,31 sekund. Co se kategorie starších žáků týče, tak tam byly časy o něco lepší. Bronzovou příčku zde obsadilo družstvo z Vrahovic s časem 18,90 s. Družstvo z Krasic dosáhlo v prvním kole času 19,02 s. V kole druhém si naštěstí naši hasiči polepšili a jejich výsledný čas byl 18,23 s, který jim zajistil krásné 2. místo. Zlato si tentokrát odvezli naši přátelé z Domamyslic, jejichž čas byl jen o zlomek lepší. Po svém prvním pokusu museli bohužel odjet a ve druhém kole se tak už nepředstavili. I přesto jim však čas 17,47 vteřin zajistil 1. místo. Celé závody skončily ukázkou hasičské techniky a to konkrétně technickou pěnou. Tato ukázka se všem zúčastněným velice líbila, jak se ostatně můžete přesvědčit ve fotogalerii.

 

Fotogalerie  ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

Sobotní závody mužů v Kelčicích a Čelechovicích

31. 8. 2015

V sobotu 22.8. se konala tradiční pohárová soutěž v Kelčicích. Původní družstvo mužů SDH Krasice se těchto závodů v minulosti vždy účastnilo, ovšem od jejich poslední účasti uběhlo už skoro 10 let. Tentokrát se do Kelčic vydala družstva dvě. Za Krasice "A" běželo původní družstvo mužů, kdežto Krasice "B" byli z velké části bývalí starší žáci."Áčko" předvedlo opravdu krásný útok a jejich výsledný čas byl 18,11 s. To jim zajistilo 7. místo. Muži "B" měli při svém útoku opět smůlu a znovu je zradila únava materiálu, tentokrát na plynu u stroje. I přesto však dokázali sestřelit terče v čase 20,67 s, což jim stačilo na 11. místo.

Ten samý den večer se konal první ročník nočních závodů v Čelechovicích na Hané. Tam se ovšem vydalo pouze to mladší družstvo z Krasic, v Kelčicích označeno jako Krasice "B". Na dráze v Čelechovivích panovala opravdu naprostá tma, osvětlená byla pouze základna a terče, které bylo velmi těžké srazit. Celé závody tak získaly velmi zajímavou atmosféru.

Pro spoustu družstev se právě tato tma stala velmi zrádnou a spousta z nich své útoky nedokončila. Naše družstvo naštěstí svůj útok dokončilo, ovšem na pravém terči se nám nedařilo sestřelit a získali jsme zde asi 10 vteřinový prostřik. I přes to náš výsledný čas 38,49s stačil na 9. místo z 18 přítomných družstev v kategorii mužů.

 

Fotogalerie z Kelčic ZDE

Fotogalerie z Čelechovic ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Archiv závodů | Komentářů: 0

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »