NEDĚLNÍ ZÁSAH V PROSTĚJOVSKÝCH ŽELEZÁRNÁCH 2010

13. 12. 2010

Do akce vyrážejí profesionální jednotky z Prostějova i dobrovolní hasiči z Určic, Kostelce na Hané, Brodku u Prostějova, Vrahovic, Krasic a Žešova.

Uvnitř hořící haly jsou tlakové láhve, barviva, automobil a vysokozdižný vozík. „Ten hasiči vyvážejí ven a vynášejí i tlakové láhve,“ popisuje mluvčí olomouckých záchranářů Zdeněk Hošák.

V plamenech je hala o rozloze zhruba 15 krát 6 metrů.

„Velitel zásahu postupně povolává další cisternové vozy pro zabezpečení vodou. Během hodiny se daří hasičům daří požár lokalizovat a to především díky použití automobilové plošiny, jež je u požáru spolu s dalšími deseti cisternami,“ přibližuje Hošák.

Další tři a půl hodiny trvá likvidace požáru. „Jednotky po celou tuto dobu provádějíé hasební práce a rozebírání střešní konstrukce,“ informuje mluvčí hasičů.

Příčina vzniku požáru a rovněž i výše škody nyní zjišťuje vyšetřovatel.

„Odhadujeme, že výbuch a následný požár napáchal spoušť za zhruba pět miliónu korun,“ vyjádřil se Zdeněk Hošák s tím, že ke zranění nedošlo.

zdroj: http://prostejovsky.denik.cz/pozary/zelezarnami-otrasl-vybuch-autodilny-hasici-maji-na.html

Náhledy fotografií ze složky ZÁSAH V PROSTĚJOVSKÝCH ŽELEZÁRNÁCH 2010