Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce SDH

Příspěvky

Výroční valná hromada

22. 1. 2017

V sobotu dne 14. ledna se v krasické hasičce, tak jako každý rok, konala Výroční valná hromada. Je to událost, při které se tradičně setkávají hasiči našeho sboru ze všech generací a mají možnost vyslechnout si zprávu o celoroční činnosti SDH. Jako obvykle nás přišli navštívit i zástupci z ostatních sborů našeho okrsku a to konkrétně z Domamyslic, Čechovic, Mostkovic, Vrahovic, Držovic a Žešova. Letos k nám dokonce zavítal host i ze sousedního okrsku, a to zástupce z Lešan. Nesměla samozřejmě chybět i návštěva z radnice. Tento rok nás svou přítomností poctil náměstek primátorky Statutárního města Prostějova pan Jiří Pospíšil a člen Rady města Miroslav Pišťák. 

Na letošní valné hromadě představila mladší generace našeho SDH také novinku ve formě video projekce, která sloužila jako zpestření schůze a také všem zúčastněným dala možnost nahlédnout detailněji do uplynulé sezóny a do tváří aktérů všech družstev. K závěru schůze byla také rozdána různá ocenění. Věrnostní stužku za 40 let ve sboru si odnesli Josef a Jitka Hradilovi. Věrnostní stužkou za 10 let ve sboru byl poté oceněn Martin Běhal. Čestné uznání SH ČMS si zasloužili Martin a Roman Resslerovi a Jiří Zaoral. A v neposlední řadě si Dominik Petýrek, Karolína Burešová a Miloslav Porteš odnesli Čestné uznání OSH ČMS. Toto ocenění bylo uděleno i Stanislavu Černému, který ovšem nebyl přítomen. Po ukončení schůze nechyběl Hasičský guláš na který se vždy těší všichni zúčastnění a který tradičně sklízí velkou chválu. Zbytek večera se poté nesl v přátelském duchu.

Video č. 1 (Soutěžní družstva SDH Krasice v sezóně 2016) ZDE

Video č. 2 (Projekt pády) ZDE

Fotogalerie ZDE

 

Výroční valná hromada SDH Krasice

13. 1. 2017

vyrocka.jpg

 

Křest knihy Dobrovolní hasiči Olomouckého kraje a svěcení praporu

29. 5. 2016

V pátek 27. května 2016 se starosta a velitel našeho sboru zúčastnili křtu knihy Dobrovolní hasiči Olomouckého kraje.

Akce se konala od 16 hodin v objektu Korunní pevnůstky v Olomouci. Byli na ni pozváni zástupci sborů, které se podílely na vzniku této knihy. O úvodní slovo se postaral hejtman Olomouckého kraje Ing. Jiří Rozbořil. Kromě křtu se zde 
uskutečnilo i žehnání praporu SH ČMS Krajského sdružení Olomouckého kraje. Toho se ujal olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Kniha byla zdarma předána každému pozvanému účastníkovi. Dále následovala volná zábava s hudebním doprovodem.
 
Fotogalerie zde
 

XIX. Hasičský ples

24. 3. 2016

V sobotu 19. března 2016 se v čechovické sokolovně, tak jako každý rok, konal již XIX. Hasičský ples, pořádaný Sborem dobrovolných hasičů Krasice. O hudbu a zábavu se v průběhu celého večera již tradičně starala skupina TYRKYS Mojmíra Přikryla.

O bohaté občerstvení a dobrou zábavu tedy nebyla nouze. Novinkou na plese byl fotokoutek, který se těšil velké popularitě. Vrcholem večera byla jako vždy tombola. Do té přispěla spousta sponzorů a přátel krasických hasičů, včetně družstva našich mladých hasičů. Děkujeme všem zúčastněným a všem, co se podíleli na organizaci plesu a těšíme se na Vás na všechny v příštím roce.

 

Fotogalerie ZDE

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce SDH | Komentářů: 0

XVIII. Hasičský ples

16. 3. 2015

V sobotu 14. března 2015 se v čechovické sokolovně konal již tradiční XVIII. Hasičský ples pořádaný Sborem dobrovolných hasičů Krasice. K tanci a poslechu hrála skupina TYRKYS Mojmíra Přikryla.

O bohaté občerstvení a dobrou zábavu nebyla nouze. Vrcholem večera byla tradiční bohatá tombola, do které přispělo spoustu sponzorů a přátel sboru a tímto jim děkujeme.
Zábava pokračovala do brzkých ranních hodin. Děkujeme všem, kteří se na organizaci podíleli.

 

Soustředění mladých hasičů v Ptenském Dvorku

26. 5. 2014

 Pátečního rána dne 23.5. 2014 se vydalo družstvo starších žáků spolu se svými vedoucími a některými dorostenci na hasičské soustředění na turistickou základnu TJ Sokol II u Ptenského Dvorku. Náš sbor toto soustředění pořádal již podruhé a narozdíl od minulého roku jsme všichni nabrali zkušenosti a vše probíhalo mnohem hladčeji než poprvé. Nejpozitivnější a nejvíce oceněnou změnou bylo zajisté počasí, které nám tentokrát doopravdy přálo. Mladí hasiči zde za tři dny vypilovali své dovednosti v požárním sportu a načerpali tolik potřebné zkušenosti do této sezóny. Můžeme jim tedy jenom popřát, aby tato sezóna byla alespoň stejně úspešná, jako ta předchozí.

 

 

Fotoagalerie ZDE 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce SDH | Komentářů: 0

XVII. Hasičský ples

9. 3. 2014

Vsobotu 15.března 2014 se konal již XVII. HASIČSKÝ PLES  v sále zaplněné čechovické sokolovny hrála k tanci a poslechu hudepní skupina TYRKYS.  O předtančení se postarala dvojice mladých tanečníků Ladislav Vaverka a Kamila Milarová.
Nechyběl ani starostův speciální hasičský guláš a bohatá tombola s hlavní výhrou od cestovní kanceláře HELLAS TOUR.
Návštěvnící se bavili do brzkých ranních hodin.
Děkujeme všem za podporu krasických hasičů a sponzorům za příspěvky do krásné, bohaté tomboly.

Fotogalerie

 

Výroční Valná hromada - 11.1.2014

30. 1. 2014

Dne 11.1.  proběhla Výroční Valná hromada našeho sboru, kde byl vyznamenán náš dlouholetý člen Jan Mára nejvyšším hasičským vyznamenáním " Zasloužilý hasič ".

Galerie ze schůze zde

 

Slavnostní schůze u příležitosti 110. výročí založení sboru

20. 10. 2013

Dne 12.10.2013 proběhla v jídelně areálu GALA Krasice slavnostní schůze u příležitosti 110 let sboru. Akce byla zahájena v 17.00. Zúčasnili se jí hosté ze sborů našeho okrsku, starosta OSH ČMS Jan Brabec a primátor města Prostějova Miroslav Pišťák. Za SDH Krasice se dostavily všechny generace členů, včetně družstva mladých hasičů. Starosta přednesl zprávu o historii sboru, poté byli oceněni zasloužilí členové.Ke shlédnutí byla připravena výstava z historie krasických hasičů.Oslava pokračovala volnou zábavou při živé hudbě do brzkých ranních hodin.

Fotogalerie ( poslední přidání fotek dne 8.11.2013 ) :
krasice.rajce.idnes.cz/110._Vyroci_zalozeni_Sboru_Dobrovolnych_Hasicu_v_Krasicich

 

16.března proběhl již šestnáctý ples.

24. 3. 2013

ples2013_new.jpg